Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meglehet azt bocsájtani, ha...

Meglehet azt bocsájtani, ha éveken át kettős játszmát játszik valaki veled, ha éveken át átver, megcsal, hazudik. Ha te bízol benne és kiderül van egy másik nő az életében, van egy másik élete?

Figyelt kérdés
2015. nov. 21. 04:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Remelem, ez csak koltoi kerdes, es magadtol is tudod a valaszt. NEM! Nem lehet megbocsajtani.
2015. nov. 21. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
31%

Gondolom azért szeretnél neki megbocsájtani mert van család. Szerintem meg lehet, de akkor már semmi nem lesz az igazi.

Vagy a tökeire lépsz és megmutatod hogy ezt nem lehet veled megtenni.

Ha megbocsájtasz, látja hogy mindent meg lehet veled tenni, és ő is könnyebben megbocsájt magának és önigazolásokat keres.

Ha látja hogy elveszíthet és az otthon biztonságát is és mindazt ami érték volt neki veled kapcsolatban, akkor engedni kell hogy ő kaparjon utánad. Nem egy-két hétig. Legalább fél év szenvedés a hiányodtól és köszöbrágás nálad ami ráébresztheti ki a fontos számára.

Nagy játékos lehet az illető, ha megbocsájtasz könnyen nem fog értékelni.

2015. nov. 21. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%
Az ilyen alakok nem ragjak a kuszobot, hanem mennek a masik "csaladjukhoz".
2015. nov. 21. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
16%
Nem a másikat kell hibáztatni. Ő csak azt tette, ami a személyiségében benne van. Saját magunkról tudtunk meg valami fontosat: azt hogy hagyjuk az orrunknál fogva vezetni magunkat. Inkább ezt kell saját magunknak megbocsájtanunk és belenyugodni, hogy igen, minket is be lehet csapni, mert az ember mindig csak magára számítson és vakon ne bízzon meg másban. Az ugyanis szélsőség, ami nem vezet jóra. Utána persze tovább kell lépni és nem ezen siránkozni.
2015. nov. 21. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
83%

Az függ(het) az anyagi viszonyoktól is, uttsó.:-) Van rá példa, nem is egy, hogy anyunál van a pénzeszacskó, apu ebből villog a másik nőnél, anélkül már nem annyira vonzó a másik nővel a közös élet.

Ettől függetlenül én biztosan nem tudnám megbocsátani, ha évekig szeretőt tartana valaki mellettem. Ha nem voltam elég, menjen Isten hírével, nem kell tovább erőlködni.

2015. nov. 21. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
56%

Ha jót akarsz maganak, előbb-utóbb meg kell bocsátanod, nem azonnal! A megbocsátás nem egyenlő ám azzal, hogy "keblemre, magyar!", és minden el van felejtve, el van sikálva és úgy vesszük, mintha mi sem történt volna.


Ez csak azt jelenti, hogy TE végigmégy egy rohadtul nehéz gyászfolyamaton (amiben meggyászolod, hogy megcsaltak, hazudtak neked, elvesztettél valakit, elvesztetted az önbecsülésedet, elvesztetted a leked egy darabját, és pontosan az tette ezt veled, akit a legjobban szerettél - ez az egyik legnagyobb fájdalom az ember életében), és a végén el tudod engedni a madzag végét: mehet az ember isten hírével. Soha többé nem fog neked fájdalmat okozni tudni, bármit is tesz és a lényeg: a múlt sem fáj többé, max. egy kicsit szomorú leszel, ha eszedbe jut.


És azt is jelenti, hogy te a gyász és a megbocsátás után újult erővel kezdhetsz új életet.

2015. nov. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
51%

Érdekes, hogy a pontozómanó lelnyomta a 4-es és a 6-os válaszolót, pedig igazuk van, és okosakat írtak.

Bármit meg lehet bocsátani, ez sok mindentől függ. A hogyan tovább a kérdés. Én megbocsátottam exnek, nem is haragszom már rá, és magamra sem, mert tudom, hogy valamiért rá volt szükségem akkoriban. Viszont mással élek azóta.

2015. nov. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Titusztitusz ***** válasza:
100%
Nem...Az ilyesmit SOHASEM LEHET, és NEMIS SZABAD MEGBOCSÁJTANI...(Már azis észveszejtő, hogy valaki szerint ez egyáltalán kérdés...)
2015. nov. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
15%

Nem gondolod, hogy egy kicsit te is hibás vagy a megcsalásban? Mennyire volt őszinte a ti kapcsolatotok? Természetesen a megcsalás nem elfogadható indok, de azt érzem nektek egy jó ideje nincs már sok közötök egymáshoz (érzelmileg) Gondolkodj el ezen is!

Egyébként meg mit vársz olyan embertől, aki éveken át játszámázik? (amben te is partner voltál)

2015. nov. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Azt mondja a férjem hogy szeret és válni nem akar. De szerintem csak a kényelmét, az eddig megszerzett javakat félti. Máskülönben hogy tudott volna évekig más nőhöz járni, mást ölelni, máshol érezni jól magát?

Talán jobban megtudnék bocsátani olyan megcsalást, hogyha mindig más-más mindenféle nővel tette volna. De ezt a helyzetet, hogy egy állandó barátnője volt (van?) nem tudom kezelni.Ezekszerint ragaszkodik hozzá.

2015. nov. 21. 21:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!