Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más is ment férjhez szülei...

Más is ment férjhez szülei tiltakozása ellenére?

Figyelt kérdés
Szüleim tiltakozása ellenére mentem férjhez 18 éve. Gyerekeink is vannak.Édesanyám végig sírta a szertartást.Jobb partit szeretett volna nekem. A házasságom nem úgy sikerült ahogy én elterveztem ezért is érzek most lelkiismeret furdalást. Sajnálom h édesanyámat megbántottam. Kilépni nem tudok a gyerekek és a hitel végett. Panaszkodni soha nem fordultam hozzájuk megkaptam volna tőlük hogy ugye megmondtam előre! Most marcangol az önvád hogy egy ilyen férfiért okoztam a szüleimnek bánatot akivel nem is vagyok boldog!
2015. okt. 26. 20:27
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem ne azon agyalj, hogy szomorúságot okoztál a szüleidnek. Anyukádtól meg egyenesen bunkó, hogy odament hisztizni a szertartásra. Akár jól sült el a házasság, akár nem... A te életed, a te választásod, biztos boldog voltál pár évig a pasival. Most nem vagytok boldogok, akkor most itt az idő változtatni.

A gyerekek miatt nem kilépni béna indok, több ismerősöm kívánta, hogy inkább válnának már el. Érezték gyerekként, hogy valami nincs rendben, kiskamaszként meg tudták, hogy csak miatta vannak együtt a szülei.


A hitel komolyabb, de biztos semmi esély? Ha anyagilag elviselhető visszalépés lenne, akkor megérné, hogy nem szenvednétek egy rossz házasságban.

2015. okt. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
55%

Igen, sokan masok is, es remelem, ez kicsit csillapitja az erzeseidet! A szüleimet is mondhatnam, es konkretan kapcsolatban vagyok egy mar nagymama koru hölggyel, aki szinten. Erdekes, h mindegyikük marcangolja magat, nemcsak a rossz döntes miatt, de a szülök altal kikenyszeritett büntudat miatt?!

Büntudat: Ha akkor megsem mesz hozza, akkor boldog vagy utana, hogyan is tudhattad volna, h ide vezet a kapcsolatotok?! Javaslom, kepzeld az anyukad helyebe magad, Te mit tennel, ha a gyereked ilyen pasit valaszt, tenyleg "kihisztizned", h ne hazasodjon? Vagy elvarnad, h hozzad aztan ne menjen panaszra es "amilyen rozsat valasztottal, olyat szagoljon", igenis csinalja vegig, ha meggebed, akkor is!? Ezt ugy is felfoghatod, h közölhette volna ugy is a gondolatait, h nem tamogatja, söt erösen rossz erzest okoz benne, de ha Te annyira akarod, hat menj, viszont hozza barmikor visszamehetsz, ugye?

Rossz döntes: sztem annyira jol senki sem tud dönteni (csak mindig a pillanatnyilag legjobbnak tünöt valasztani...). Több okbol nem sikerült jol a hazassagod, es ki tudja, h mas ferfival jol sikerült-e volna. A kapcsolat föleg a 2 feltöl függ, nem valoszinü, h mas kapcsolatban mas lettel volna. Lehet, h nem is talaltal volna jobbat.

Ugy tünik, most nagyon negativan latod, igy inkabb irj listat a pozitivumokrol, tenyleg idöt adva erre magadnak. A ferjed elönyeit, miben jo, miert szerethetö, mit kaptal töle (pl. a gyerekeket). Azt is összeirhatod, mennyi jo van az eletedben most, aminek örülhetsz. Csak hogy realisan lasd, a masik oldalat is.

2015. okt. 27. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 acelsziv ***** válasza:
53%

Akkor egy keresztkérdés: Nem lehetne azt a házasságot valahogy rendbe hozni? Valami oka volt, hogy összeházasodtatok és egy másik, hogy nem sikerült.

Azt írod: Nem úgy sikerült, ahogy eltervezted. Hogy lehet ezt eltervezni? A házasság két emberen múlik most persze csalódott vagy. De ha a férjed esetleg másképp gondolta akkor nem csoda, ha másfelé is ment, mint amit te elterveztél.

2015. okt. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
0%
Igen! Később be is igazolódott,hogy hallgatnom kellett volna rájuk!Sajnos nem élte meg egyik se,hogy elmondhassam nekik: Bocsássatok meg,igazatok volt!
2015. okt. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!