Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más is ment férjhez szülei...

Más is ment férjhez szülei tiltakozása ellenére?

Figyelt kérdés
Szüleim tiltakozása ellenére mentem férjhez 18 éve. Gyerekeink is vannak.Édesanyám végig sírta a szertartást.Jobb partit szeretett volna nekem. A házasságom nem úgy sikerült ahogy én elterveztem ezért is érzek most lelkiismeret furdalást. Sajnálom h édesanyámat megbántottam. Kilépni nem tudok a gyerekek és a hitel végett. Panaszkodni soha nem fordultam hozzájuk megkaptam volna tőlük hogy ugye megmondtam előre! Most marcangol az önvád hogy egy ilyen férfiért okoztam a szüleimnek bánatot akivel nem is vagyok boldog!
2015. okt. 26. 20:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
Nem voltam ilyen helyzetben csak vigasztalaskent szeretnem leirni, hogy akkor is erezhettel volna igy, ahogy most ha anno olyan emberhez mesz hozza, akit a szuleid nagyon szeretnek. Ez megesik, nem te vagy a hibas. Ne ostorozd magad emiatt.
2015. okt. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
52%

általában ez valahogy mindig így alakul(vagy én hallok csak ilyenekről)


(de az is lehet vonzás törvénye...)

2015. okt. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
40%

Pont annyi esélye lett volna a házasságodnak akkor is, ha támogatják.


Az pedig, hogy nem tudsz kilépni nem igaz. Nem akarsz. Ha akarnál, és megtennél érte mindent, ki tudnál lépni. Én nem anyádat sajnálom egy közel húsz évvel ezelőtti házasságkötés miatt, hanem a gyerekeidet, akiket kifogásként emeltek magatok elé gyávaságból. Én ilyen gyerekként nőttem fel, felháborító önzésnek tartom, amikor a gyerekre fogva maradnak együtt az emberek. A hitel meg hitel marad akkor is, ha más cím szerepel a lakcímkártyán.


Önvád marcangol? Azt megértem. Csak tök lényegtelen ok miatt. A gyerekeid valós okok lennének, a szüleid felnőtt emberek, megemésztik.

2015. okt. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igen akkor is járhattam volna így csak akkor legalább a szüleimnek nem okoztam volna szomorúságot h olyanhoz mentem hozzá akit ők nem szerettek volna nekem. A mai napig nem tudták megemészteni, nem tudnak igazán örülni h hozzámentem.
2015. okt. 26. 20:45
 5/14 anonim ***** válasza:
61%
Nézd Kérdező, nekem ott kezdődik az ilyen szitukkal kapcsolatban a gondom, hogy egy szülő egyáltalán (a véleménye egyszeri elmondásán túl természetesen) hogy a frászba mer beleszólni a gyereke párválasztásába. Na innentől kezdve az ilyen szülőt akkor se sajnálnám egy percig se, ha az 50/50-ből az ő tippje jött be...
2015. okt. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
71%

Nézd ha nem vagytok együtt boldogok, akkor soha sem késő tovább lépni. Persze néha ehhez erős önérzet kell. Pl. egy önérzetes nő akkor is elhagyja a férjét, ha az megcsalja, ha ennek következménye az hogy utána küzdelmesebb élete lesz (pl. kevesebb pénzből kell megélnie, többet kell dolgoznia, ház helyett kisebb lakásba kell költöznie, ami még a gyerekeknek sem jó).


Szüleidet szerintem nem az bántja, hogy megsértetted őket azzal, hogy nem hallgattál rájuk, hanem az, hogy Téged nem éreznek boldognak.

2015. okt. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
82%

Nézd, a szüleid elmondhatják a véleményüket a vőlegényedről, de te mész hozzá, a végső döntést neked kell meghozni. Nem vagy köteles más véleményét figyelembe venni és vétójoga sincs senkinek.


Egy rokonom úgy ment férjhez, hogy a szülei ezt nem tartották jó ötletnek (mármint hogy ahhoz menjen hozzá, akihez). Az édesanyja azt mondta neki, hogy "kislányom, én ezt nem tartom jó ötletnek, de akármilyen helyzetbe kerülsz, én mindig támogatni foglak, segítelek, amiben tudlak". Sajnos tényleg nem lett egy siker a házasság - de az anyja soha nem mondta neki, hogy "ugye, megmondtam". Támogatta, amivel tudta, segített neki, amiben tudott. Szerintem ez a helyes szülői hozzáállás. Ne érezz bűntudatot magadban - de tényleg szedd össze magad és lépj ki a rossz házasságból, ha biztosan nem lehet megjavítani.

2015. okt. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
48%
Megbántam. Nem azért,mert a szüleim mást óhajtottak,hanem mert anyja áltak irányított semmi. 9 éve a férjem,sajnos. Utoljara8 éve dugott meg. Gyűlölöm,s nem válhatok el
2015. okt. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
96%
De. Elválhatsz.
2015. okt. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
58%

abban a pillanatban ez tűnt a legjobb megoldásnak, és nyilván ismerted akkor annyira a srácot, hogy hozzá menjél, és ott vannak a gyerekek, ha nincs az a házasság, ők sem lennének.

amit lehet tenni: ha menthető, akkor küzdeni, hogy jobb legyen az a házasság :)

2015. okt. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!