Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem lehetne rám hallgatn...

Miért nem lehetne rám hallgatni csak egyszer?

Figyelt kérdés

Az elmúlt öt évben minden tavasszal és ősszel tépem a szám, hogy akkor menjünk erdőre amikor április-májusban jó idő van. Behordanánk a méterfát, télre gyönyörűen kiszárad.

De neeem...

Apám, bátyám csakazértis ilyenkor akar fát hordani, miközben be se lehet menni az erdőbe, illetve a szétázott méterfát se túl könnyű pakolgatni.

Nekünk még van száraz fánk, de apáméknak már nincs. Az erdőre persze nem lehet kimenni, mert tiszta sár az egész, hétvégén cipeljük ki kézben a fákat. Juppi!

Kb három éve anyámmal kórusban nyomjuk, hogy tavasszal hordjuk be, de neem. A nők csak ne szóljanak bele.

Pedig nyáron szépen kiszáradna.


2015. okt. 21. 11:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, már külön élsz, csak segíteni kell/akarsz.


Nos, nyugodtan meg lehet mondani, hogy legközelebb tavasszal csináljátok, mert ezért meg ezért sokkal könnyebb lenne. Kérd meg őket, indokolják, hogy nekik ez ellen miért van kifogásuk? És ennek megfelelően akár azt is mondhatod, hogy nem segítesz ősszel, hisz nem hallgatnak rád, ha olyan okosak, akkor boldoguljanak maguk. De azért engedd, hogy érvekkel megpróbáljanak meggyőzni, mert lehet, hogy van indokuk. Csak kommunikálni kéne egymással.

2015. okt. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%
Lopjátok a fát?
2015. okt. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy lopják, mert a leeső ágakat meg ilyeneket össze lehet szedni bárkinek. Amúgy gyerekkoromban mindig télen sötétedés után, utcai lámpa alatt kellett segíteni faternak fékpofát, meg gumit cserélni. :-) A nők sokszor okosabbak, ezért szeretem őket. Ölellek.
2015. okt. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
Karlowy: nem, a gallyak, lehullott darabok felszedése NEM legális. Azt sem szabad, tilos, és büntetnek érte. Erdő mellett lakom, ismerem az erdészünket is, és a törvényeket is... :)
2015. okt. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

#facepalm

2!Esetleg az, hogy saját erdő van, nem játszik?

A mezőmről a szénát lopom, apám meg a szántójáról a kukoricát.

2015. okt. 21. 12:06
 6/13 anonim ***** válasza:
Az a baj hogy vannak ilyen buta emberek, akiknek tök8 mit mondasz, hiába támasztod alá kész érvekkel hogy miért nem jó az ahogy csinálja, már csak azért sem...
2015. okt. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem kész érvekkel, hanem észérvekkel.

Erővel kéne őket meggyőznöd, vagyis tavasz végén kerek-perec kijelenteni, hogy ha most nem mentek fáért, ősszel oldják meg ketten, nem fogtok segíteni! Utána lehet érvelni is.

2015. okt. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A méterfahordás egyébként sem nőknek való munka.
2015. okt. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
8-as: te megértetted a kérdést?
2015. okt. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Persze hogy megértettem. Arra gondoltam, igaz, kifejthettem volna jobban is, hogy ha a férfiak nem hajlandók a fát jó időben behordani, akkor hordják a sárban, de ne várják a nőktől, hogy ők is velük együtt szívjanak.
2015. okt. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!