Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a jogi eljárás abban az...

Mi a jogi eljárás abban az esetben, ha a különélő szülők nem egyeznek az iskolaválasztásban?

Figyelt kérdés
Nagycsoportos óvodás a gyermekünk, a vidéki kisvárosban ahol élünk, két általános iskola van, ő az egyikbe én a másikba szeretném íratni. Az én választásom a lakóhely szerint illetékes, én is oda jártam, ismerem a tanári kar munkáját. A másik szülő a másik iskolába járt, és igazából nem az iskola miatt kötözködik, csak borsot akar törni az orrom alá, nem fogja fel, hogy a gyerekének árt ezzel. Szóval engem az érdekelne, hogy ilyen esetben mi a hivatalos eljárás?

2015. okt. 7. 12:06
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
90%
Te, mint gondozo szülő előnyt fogsz élvezni, de ahhoz hogy hivatalosan is beirathasd oda a gyereket, kell egy bírósági eljárás.
2015. okt. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Írok a bíróságnak, hogy a másik fél nem hajlandó a beiratkozási papírokat aláírni, mert ő másik iskolába szeretné adni. Akkor ezt már most érdemes lenne megírnom, hogy a leadási határidőre a bíróság eldöntse (ismerve a bíróságok túlterheltségét)?
2015. okt. 7. 12:18
 3/24 anonim ***** válasza:
96%
Az illetékes iskola az elsődleges. Hiszen oda mehet automatikusan. A másikba lehet, hogy nem is lenne helye.
2015. okt. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Mivel ő is oda járt, biztosan elintézné, hogy legyen hely a gyerekének...... Ilyen esetben a bíróság bekéri az óvónő véleményét és/vagy szakértői vizsgálatra küldi a gyereket?
2015. okt. 7. 12:21
 5/24 anonim ***** válasza:
70%

Tényleg bíróságra mentek ezért?

És addig hova fog járni a gyerek? Egy bírósági eljárás évekig is eltarthat jogerős döntés nélkül :)

2015. okt. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
32%

És ha te akarsz borsot törni az orra alá?

Te ezzel ugyanannyit ártasz a gyereketeknek mint ő.


Mi lenne ha azt mondanád neki, jó, menjen abba az általános iskolába amelyikbe te szeretnéd. Írtad kisváros, túl nagy távolságok akkor nem lehetnek.

Lehet fel sem veszik, hiába írod, hogy biztos el tudná intézni.

Aztán ha mégis felveszik, akkor ott rosszabb képzést kapna vagy bármilyen szempontból komoly hátrányba kerülne?

2015. okt. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

szerintem felesleges bíróságra menni

gyámügy és ott hamar választ adnak ha kell meg is oldják ezt a kérdést

ott a gyerek érdekét nézik majd

2015. okt. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy a másik iskolában a tanulók eredményei, a tanítás színvonala is gyengébb (nem saját tapasztalat, országos szintű mérések alapján hátrébb szerepel a listán) és sok a problémás, kötözködős gyerek, leginkább a szakiskola-szakközépiskola közötti különbségek figyelhetők meg itt is. Mellesleg a gyerekünknek át kell bumliznia a forgalmas városközponton, míg az általam választott iskolába forgalommentesebb utakon biztonságosabban eljut és később nyugodtabb szívvel engedném majd el egyedül.
2015. okt. 7. 12:34
 9/24 anonim ***** válasza:
37%
A bíróságok k..vára örülnek az ilyen eljárásoknak, ami csak hátráltatja a munkájukat, nektek meg pénzbe kerül. Én a Te helyeden előbb kérnék a szülőtársamtól egy hivatalos ígérvényt, hogy a másik iskolába biztosan felveszik. Ilyet egyébként úgysem fog kapni és manapság az ígéret semmire sem jó, csak arra, hogy ne tartsák be. Ugyanakkor hiába ismerted 10-20 évre visszamenőleg egy iskola tanári munkáját, az aktuális helyzet ehet gyökeresen ellenkező.
2015. okt. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
83%

"És ha te akarsz borsot törni az orra alá?

Te ezzel ugyanannyit ártasz a gyereketeknek mint ő."


Miért is akarna a kérdezö rosszat a gyereknek? Mert a legközelebbi ÉS JÓ iskolába akarja a gyerekt adni? Ez miért ÁRTANA a gyereknek?


"Mi lenne ha azt mondanád neki, jó, menjen abba az általános iskolába amelyikbe te szeretnéd. Írtad kisváros, túl nagy távolságok akkor nem lehetnek."


Meg tudnád indokolni, miért a KÉRDEZÖNEK - azaz a gyerekkel élö szülönek - kellene engednie? Mert úgy NEKI kellene anponta sokkal messzebb hordani a gyereket? Mellesleg éppen kisvárosban nem ritka a 5-8-km-es távolság - ami azért nem kevés -, és a legtöbb esetben NINCS tömegközlekedés. Neked mindegy lenne, hogy télen hidegben vagy nyár elején a forróságban 15-30 percig tart az út az iskolába vagy esetleg 1-2 óra? (Mindezt munkaidö elött/után)


"Lehet fel sem veszik, hiába írod, hogy biztos el tudná intézni.

Aztán ha mégis felveszik, akkor ott rosszabb képzést kapna vagy bármilyen szempontból komoly hátrányba kerülne?"


Eltekintve az elözöekben írtaktól lehet, hogy nem lenne a gyereknek TÖBB hátránya, de azért ez sem kevés, a kérdezönek viszont elég sok negatívum lenne.

2015. okt. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!