Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Abban az esetben mit lehet...

Abban az esetben mit lehet tenni, amikor egy apa így viselkedik?

Figyelt kérdés

A volt férjemnek nagyon magas volt a fizetése. Külföldi cégnél dolgozott havi 1000-1200 eurót keresett. Valami munkahelyi balhé miatt kirúgták és most, amikor a gyerek elkezdték a középiskolát kijelentette, hogy nem fog dolgozni (57 éves). Azt mondta, hogy van már elég pénze, hogy a maradék 20-25 évében megéljen. Havonta küld 50 ezer forintot. Pont ma kaptam meg másodszorra.

Azt mondta, hogy az ő korában már csak vagyonőr tudna lenni, és akkor sem tudna több pénzt adni.

Ez idáig oké, de mi van akkor, ha megbetegszik, megsérül, stb. Akkor a pénz sokkal hamarabb elfogy. Meg aztán ott van az infláció is.

Mit tehetnék?


2015. okt. 5. 22:25
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem tehetsz. Ha nem akar, akkor nem dolgozik.
2015. okt. 6. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
96%
Miért kellene bármit is tenned? Nem elég havi 50 ezer gyerektartás? A gyerekek még kapják pár évig, utána már ők is felnőnek. Ha majd nem küldi a pénzt pánikolj akkor! Elég gusztustalan számomra ez a nyavajgás.
2015. okt. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan mi a kérdésed? Fizeti a tartasdijat, nem? 50 nem rossz tartasdij ha mondjuk 2 gyerek van. Ha munkanélküliként csokkentest kér, akkor azt megadjak neki. Nem tudsz és nem is kell semmit tenni.
2015. okt. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudsz mit tenni és nem is kell. Azért ha az ember gyermeket vállal akkor is úgy vállal, mi van ha a másikkal történik valami, tudom e egydül is nevelni. Neked egyenlőre él a gyermekeid apja. Középsulis a gyereked, nem sokára elmehet diákmunkára mint más. AZért remélema volt férjednek ezt így nem adtad elő? Még jó, hogy nem kéred meg, hogy a megtakarításából adjon Neked nagyobb összeget, Te majd kezeled.
2015. okt. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
81%

Téged most az exed jövője érdekel, vagy a saját pénztárcád.

Ha ez utóbbi, most is többet fizet, mint amennyit hivatalosan kapnál. Nme mondom, hogy sok, de ha bíróságra mész, csak rosszabbul fogsz járni.

2015. okt. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem ha nem elég az ötvenes, akkor te is belehúzhatnál jobban a munkába.
2015. okt. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
74%
Ne huzakodj vele, mert ő fog besétálni, hogy csökkentesse és munkanélküliség alatt csökkenteni is fogják.
2015. okt. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
37%

Eloszor is, havi 1000-1200 EUR Magyarorszagi viszonylatban is a magas fizetes also hatara. Ha atszamolod, az kb havi netto 300ezer HUF. Palyakezdok keresnek ennyit multicegeknel. Szoval, annyira nem szdhette meg magat az exed.

Masodszor, mi kozod van hozza, h fog-e dolgozni, vagy sem, ha amugy kuldi a havi 50ezret?

Harmadszor, ha ezzel nem vagy megelegedve, akkor fordulj birosaghoz, amit gondolom, nem fogsz megtenni, m nem akarsz eveking pereskedni plussz 10ezert forintert a gyerektartashoz. Raadasul a gyereked elmulik 18, mire vege a pernek es akkor mar nem leszel jogosult gyerektartasra...

Szoval szerintem elegedj meg azzal a havi 50ezerrel, ami szerintem igy is eleg egy kozepiskolas gyerek eltartasahoz.

2015. okt. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
71%
Főleg, hogy nem csak abból az 50 ezerből kell eltartani. Anyának is hozzá kell pénzzel is járulni, az tévhit, hogy csak természetben. Van családi pótlék is. Mondjuk ha a bíró 50-et ítélt meg, azt kb. úgy kalkulálhatta, hogy apuka 50, anyuka 30 ezerrel járul hozzá (mivel ő természetben is hozzájárul a neveléshez, és akkor még jó fej a bíró. Van olyan bíró aki felezi). Az már 80 ezer, + családipótlék és máris 92 ezer a havi keret elméletben a gyerkőcre. És it tszoktam felháborodni anyukák mikor az ügyvéd elmondja, hogy van kikalkulálva a tartás. Sokan azt gondolják, hogy 100%-ig a gyermektartásból kell anyagilag is eltartani a gyermeket.
2015. okt. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!