Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Abban az esetben mit lehet...

Abban az esetben mit lehet tenni, amikor egy apa így viselkedik?

Figyelt kérdés

A volt férjemnek nagyon magas volt a fizetése. Külföldi cégnél dolgozott havi 1000-1200 eurót keresett. Valami munkahelyi balhé miatt kirúgták és most, amikor a gyerek elkezdték a középiskolát kijelentette, hogy nem fog dolgozni (57 éves). Azt mondta, hogy van már elég pénze, hogy a maradék 20-25 évében megéljen. Havonta küld 50 ezer forintot. Pont ma kaptam meg másodszorra.

Azt mondta, hogy az ő korában már csak vagyonőr tudna lenni, és akkor sem tudna több pénzt adni.

Ez idáig oké, de mi van akkor, ha megbetegszik, megsérül, stb. Akkor a pénz sokkal hamarabb elfogy. Meg aztán ott van az infláció is.

Mit tehetnék?


2015. okt. 5. 22:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%

nagyon magas volt a fizetése = havi 1000-1200 eurót keresett.


Hááát, sok sikert.


"hogy van már elég pénze, hogy a maradék 20-25 évében megéljen."


Nem az 1200 euróból az biztos.



Viszont abban igaza van, 57 évesen nem sok helyre mehet már, de nem tudom milyen országban dolgozik, mert az 57 az szerintem már sok országban védett kor, szóval nagy b@zmeg kell, hogy kir tudják rúgni.

2015. okt. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Magyarországon dolgozott. Csak külföldi cégnél.
2015. okt. 5. 22:36
 3/19 acelsziv ***** válasza:
91%
Ezt nem értem. Most te a volt férjedet félted, hogy mi lesz vele, vagy a saját zsebedet sajnálod?
2015. okt. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
64%

mindkettőt, előző

65 évesen mehet nyögdíjba - addig fizeti havonta a tb-t és nektek, ami jár - hát, ha megy 8 év így...

2015. okt. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
42%

felelötlenség

pár év alatt le fog épülni szociálisan, szellemileg, anyagilag és a következő 20 30 évben a gyerekei nyakán fog élösködni

a felgyülemlet szakmai tapasztalatait is most kéne átadni

fontos tudás vész el így

túl sokáig élünk ahoz hogy az 50 éveinkben csak úgy feladjuk

2015. okt. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
83%
Nem sokat. Ha a volt férjed nem keres és nem küld gyerektartást, akkor max pereskedhetsz . De pénzt akkor sem hamar látsz. Ideje lenne elkezdened berendezkedni arra, nem jön havonta az 50 ezer.
2015. okt. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

6-os: Mit lehetne itt pereskedni. Bár kap munkanélkülit, de az 50 ezer még ígyis több annál. Meg aztán ha pereskedek is, akkor lehet hogy csak a munkanélkülijéből vonja le százalékot. Azaz még rosszabbul is járok.

Kiadta a volt lakását albérletbe. Ezért is perelhetnék, de ha eladja, akkor hosszú távon tényleg elveszítem az 50 ezret.

Nem tudom, hogy mit tegyek...

2015. okt. 5. 23:41
 8/19 anonim ***** válasza:
72%

Hány gyerek van és mennyi most a bevétele a kiadásból és a segélyekből?

Gyermekvédelmi támogatást is igényel a szociális irodán?

2015. okt. 6. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
39%

"Kiadta a volt lakását albérletbe."


És most hol lakik? Van több lakása is?

2015. okt. 6. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
78%

Hello!

Alapjáraton jó, ha előre gondolkodik az ember, de szerintem egyelőre ne stresszeld miatta magad, mert csak felemészt. Sajnos azt nem sikerült kihámoznom hány gyerekről van szó, mert valamit elgépelhettél: " gyerek elkezdték a középiskolát". Mindenesetre az elkövetkezendő 4 évben talán nem kerül bajba, annyi idő alatt akár érettségit is le lehet tenni, szakmát meg méghamarabb. A továbbtanulás már lehet, hogy necces igaz, de nem írtad milyen a viszonya a gyerekkel/gyerekekkel. Ha jó, akkor valószínűleg visszamenne pénzt keresni, hogy segítsen nekik. Nem akarok bántó lenni, de válás után már nem szólhatsz bele hogyan él, még akkor sem ha ez a gyerekeket is érinti. Legalábbis ezen a szinten nem, ezt meg kell értened. Az is igaz, hogy 57 évesen már tényleg nehéz új munkahelyet találni. Ha elfogadsz egy tanácsot: ha már semmikép nem hagy nyugodni a dolog, hogy mi lesz így a pénzzel, akkor se erre kérdezz rá, hanem vesd fel neki, hogy mi lesz ha valami történik vele és az egészsége leromlik, a pénz elfogy. De ezt igen alaposan gondold át, mer ha nem hülye akkor levágja mire vagy valójában kíváncsi. De nagy általánosságban azért az 57 évesen "nyugdíjba vonulók" nem mennek tönkre olyan hamar, hacsak nem isznak persze. A srácok addigra befejezik a sulit.

2015. okt. 6. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!