Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van még rajtam kívül ilyen...

Van még rajtam kívül ilyen ember ilyen családdal (pozitív értelemben)?

Figyelt kérdés

Mostanában mindenki válik, összeveszik a családtagjaival stb. A szüleim 27 éve élnek boldog házasságban, a bátyámnak most volt esküvője (25/F) és 40 fős összetartó családunk van, akik minden évben összegyűlnek egy közös nyaralásra. Mindenkivel tartjuk a kapcsolatot, bárki bárkit hívhat bármi bajban, például mikor a nagymamám meghalt az egész család egy órán belül nálunk volt és segített.

Mindenhol azt hallom, hogy hullik szét a család, mindenki félremegy, a gyerek rossz útra tér, piál, dohányzik 14 évesen...nyugtassatok meg, hogy nem én vagyok az egyetlen szerencsés ezen a földön, légyszi csak azok írjanak, akik ilyesmik mint mi :) arra is kíváncsi lennék, hogy szerintetek mi miatt van ez és hogy az ilyen családok miben mások a széthullottaknál.



2015. szept. 27. 19:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A mi családunk szétesett, de a kicsi keménymag megmaradt és védjük egymást tűzön-vízen át, a hiányzó részt is pótolták személyek, akik többet érnek, mint a vérségi kapcsolatok, szóval az összetartás megvan, csak nem a szokványos módon :D
2015. szept. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Jó nektek. Mondjuk nekünk nagyon picike a család, igazán közeli rokoni kapcsolatban gyakorlatilag heten vagyunk :(
2015. szept. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%
Nagyon irigyellek:D szerencses vagy...hasznald ki:)
2015. szept. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%

Most te leírtad, hogy milyen klassz és összetartó a családod, de az egyetlen kérdésed, hogy vajon ez mitől van?

Hát, sajnos nem tudom, mert én nem ilyen családból jöttem, de ha még olyan is lenne a családom, mint neked, választ akkor sem tudnék neked adni, mert mindenkinél más lehet az összetartó ok.

Szóval jó hogy eldicsekedtél, de szerintem nagy értelme nincs a kérdésednek :)

2015. szept. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
60%
Hajlok arra, hogy ezek szerencsés génekkel rendelkező emberek, hisz a lelki tulajdonságok is öröklődnek. Emellett biztos, hogy van 1-2 kulcsember, aki össze is tartja a családot, aki szervez, összehozza a családtagokat és elsimítja a feszültségeket.
2015. szept. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
32%
Polgárpukkasztó kamu :-)
2015. szept. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

A mi családunk is ilyen ( közös ugyan nyaralás nincs, de mindenki segít). Tőlem is kérdezték, hogy lehet ez, nem tudom. Én csak azt tudom, hogy lehet ilyet továbbvinni. A gyerekeim is felnőttek már és ők is ilyenek. Mindenki számíthat mindenkire.

Úgyhogy ne "kihasználd" a helyzetet, hanem Te is légy ilyen és neveld így a leendő gyerekeidet, hogy segítsenek és bízzanak a család erejében :)

2015. szept. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
100%
En is szerencsésnek mondhatom magam. Mi ugyan nem 40-en, de mi is össze tartunk.szerintem ki is tagadnak azt aki 14 évesen cigizne :D. Úgyhogy van egy sorstarsad :)
2015. szept. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A mi családunk is hasonló. A szüleim megérték az 50. házassági évfordulót, a tesomek is együtt vannak már több mint 20 éve, mi is lassan 10 éve. Mindenkinek ez az első házasság, és reméljük az utolsó is. A gyerekek/unokák normálisak. Kozos nyaralás is szokott lenni, bár nincs ott minden család, mert valakinek az állatokra is vigyázni kell addig. Hol ezzel megyünk-hol azzal.

Nem tudom miért van ez, lehet az értékek ahogy kiskorunkban neveltek, a példák amiket magunkkal hozunk a szüleiktől, bár én nagyon lázadó voltam kiskoromban, de ma mar belátom, hogy nem volt értelme.

2015. szept. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Még elmondhatom azt is, hogy a távoli rokonság között (nagynénéim, nagybátyáim, párom szülei, testvére, stb) egy válás sem volt.
2015. szept. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!