Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segítenem kellene nekik ebben...

Segítenem kellene nekik ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
A történetemhez annyit tudni kell, hogy 4 éve férjhez mentem és azóta az USA-ban élek. A harmadunokatestvéreim, akik Magyarországon élnek, szeretnének ide kijönni és kipróbálni magukat. Ebben kértek tőlem segítséget (szállás biztosítása, munkakeresésbeni segítség). Én viszont hezitálok, hogy segítsek-e nekik a következők miatt: nem tartják a családommal a kapcsolatot, csak akkor mennek oda, ha kell nekik valami (pl. egyiküknek a mostani munkáját is apukám szerezte). A mi esküvőnkre meghívtuk őket, ők az övékre nem (ezért nem haragszom, csak ez is mutatja, hogy nem számítunk nekik). Nem nagyon ismerem őket, csak anyukám és nagymamám a nagymamájukat, de vele sem gyakran járnak össze, mert pletykázott anyukámékról össze-vissza kicsinyes, gyerekes dolgokról. Amíg Magyarországon éltünk, sosem látogattak meg minket, pedig közel laktunk. Mikor megszületett a kisbabánk, nem jöttek el, míg anyuék elmentek az övéikhez. Magyarul kihasználásnak érzem ezt, de anyukám azt mondja, hogy segítenem kellene. Neki fontosak a rokoni szálak és senkit sem tud visszautasítani. Bűntudatot keltett bennem. Eddig én sem utasítottam soha senkit vissza, de most erősen gondolkodom a fenti okok miatt. Ti segítenétek ilyen helyzetben? Ha nem, hogy tudnátok elhárítani ezt?
2010. márc. 14. 16:45
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó, hogy nem akarok segíteni...nagyon sok magyarnak szoktam segíteni munkakeresésben, tippekkel, fordításokat is csinálok, szóval bennem nincs irigység, csak hogy ők ugye elvileg a rokonaim és mégsem tettek soha semmit értem, csak elvárják a segítséget, de viszonozni semmivel sem teszik. Persze itt nem a pénzre gondolok, hanem annyira, hogy akkor felhív néha, hogy hogy vagyunk vagy eljön (amikor még közel laktunk) vagy bármi…csak egy jó szó, de az utcán meg sem ismernek. Amikor meg eljöttek az esküvőnkre (hozzáteszem, hogy ők hívatták meg magukat, felhívtak telefonon), meg akartam őket puszilni, mikor a vendégeket vártuk, attól meg elhúzódzkodott az egyik, amit azóta sem értek és nekem ez elég bunkó dolognak tűnt. Ilyenekre gondolok...természetesen munkát keresni szívesen segítek, de szállást nem szívesen adnék, nekem is van egy gyerekem, akit nevelnünk kell. Nem úgy van, hogy 3 szobánk üresen áll. De hogy mondjam meg nekik?
2010. márc. 14. 18:16
 12/12 anonim ***** válasza:
Hát simán. Én mondanám, hogy kerestem olcsó szállást, ennyi meg ennyi lenne, akkor gyertek, ha ezt pár hónapra biztosan ki tudjátok fizetni, állás ügyben körülnéztem, ez meg ez van. Tehát annyit tegyél, amennyit egy távoli ismerősnek megtennél és neked nem nagy fáradság. De ne többet. Nem tartozol nekik semmivel, erre gondolj. Ne anyukád kedvére tegyél, mert utána a te nyakadon maradnak akár évekre.
2010. márc. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!