Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segítenem kellene nekik ebben...

Segítenem kellene nekik ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
A történetemhez annyit tudni kell, hogy 4 éve férjhez mentem és azóta az USA-ban élek. A harmadunokatestvéreim, akik Magyarországon élnek, szeretnének ide kijönni és kipróbálni magukat. Ebben kértek tőlem segítséget (szállás biztosítása, munkakeresésbeni segítség). Én viszont hezitálok, hogy segítsek-e nekik a következők miatt: nem tartják a családommal a kapcsolatot, csak akkor mennek oda, ha kell nekik valami (pl. egyiküknek a mostani munkáját is apukám szerezte). A mi esküvőnkre meghívtuk őket, ők az övékre nem (ezért nem haragszom, csak ez is mutatja, hogy nem számítunk nekik). Nem nagyon ismerem őket, csak anyukám és nagymamám a nagymamájukat, de vele sem gyakran járnak össze, mert pletykázott anyukámékról össze-vissza kicsinyes, gyerekes dolgokról. Amíg Magyarországon éltünk, sosem látogattak meg minket, pedig közel laktunk. Mikor megszületett a kisbabánk, nem jöttek el, míg anyuék elmentek az övéikhez. Magyarul kihasználásnak érzem ezt, de anyukám azt mondja, hogy segítenem kellene. Neki fontosak a rokoni szálak és senkit sem tud visszautasítani. Bűntudatot keltett bennem. Eddig én sem utasítottam soha senkit vissza, de most erősen gondolkodom a fenti okok miatt. Ti segítenétek ilyen helyzetben? Ha nem, hogy tudnátok elhárítani ezt?
2010. márc. 14. 16:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%

határozottan azt mondom,hogy nem segítenék.

Ha eddig sem volt kapcsolat,akkor most mégis miért engednéd őket az életetekbe?

Addig kellenétek ugyis,amig meg nem kapják amit akarnak..ennek nagyon ilyen szaga van.......

2010. márc. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%

ÉN tuti nem segitenék igy.mi is külföldön élünk,és hozzánk is sokan jöttek hogy segitsünk.föleg olyanok akik elötte le se szartak minket.szerinted forditott esetben ök segitenének neked?

(Zsoka)

2010. márc. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%
Valószínűleg élősködnének rajtatok, kihasználnának benneteket:(...
2010. márc. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak adok-kapok alapon.
2010. márc. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%

Nem kell az ilyen kutyáknak segíteni....Mi hollandiában élünk,és volt egy pár régi ismerős,akik évekig nem kerestek minket.De amint kiköltöztünk hollandiába egyből megtaláltak.Első kérdésük:hogy vagytok?Második:Tudnál segíteni munkát keresni hollandiában?

Nem éri meg mert ha nem sikerül nekik,akkor rajta(tok)d fognak élősködni.Mindenki oldja meg úgy ahogy tudja.Nekünk se segített senki.Édesapám nyakába vette a világot,és eljött hollandiába.Egyedül,aztán amikor már keresett annyit hogy fönn tudja tartani magát, + félre is tudott tenni valamennyit,akkor kihozott minket is.

2010. márc. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%
En a helyedben segitenék nekik,nem kell ugy viszonyulni masokhoz,ahogyan ok viszonyulnak.Igy nem lesz benned buntudat!
2010. márc. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak annyit tegyél meg, hogy segítesz nekik olcsó szállást találni,ha meg oda akar menni hozzád rázd le azzal, hogy nem férnétek el a hely szűke miatt. ha már mint vannak és kerestetek közösen szállást, elmehetnél velük munkaügyben érdeklődni.Eztdegen kedvéért is meg lehet tenni szívességből. De ne hagyd hogy kihasználjanak!!! Ha ezeket megteszed, akkor nem te leszel a szemét rokon, aki nem segít.
2010. márc. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ezt egy idegen kedvéért... elírtam,elnézést :)
2010. márc. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
35%

Tudod az a röhj,hogy a magyarok sírnak-rínak külföldön,hogy gyökértelenek,meg hiányzik a hazai szó stb...

Más náció ezt megcsinálja egy vadidegennek is minden hezitálás nélkül(pl Ausztriában a lengyelek),összefognak segítik egymást,boldogulnak.Ahol megjelenik egy lengyel,ott pár hónap múlva jön egy busznyi,mert még haza is üzen,hogy gyertek,jó itt.Így kész "kolóniák" alakulnak ki egy-egy országban.Kivéve a magyart.Mert az miliméterre kiszámolja,hogy nehogy többet adjon,mint amit kapott....

2010. márc. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
69%
Persze hogy ilyen a magyar mert lehet hogy rokon de éppen le nem köp az utcán még jó hogy nem segítenek nekik.Ez majdnem olyan mintha egy idegennek segítenénk.Anyu is kint dolgozik Ausztriában évek óta és mindig előkerül egy két ember aki annak idején még a fejét is elfordította mikor köszönt nekik mert hogy nekik jól kereső állásuk van itt nálunk és tele vannak pénzzel.És ahogy megszünt a munkahelyük mindjárt jöttek hogy segítsünk hát kösz nem.Rokonoknak ,barátoknak akikre lehet számítani szívesen de akire soha és csak akkor jön amikor kell valami annak nem(Evvel a választ is megadtam a kérdezőnek azt hiszem :))
2010. márc. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!