Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ismét egy közös kasszás ügy?...

Ismét egy közös kasszás ügy? Mit szólnátok egy ilyen magyarázathoz?

Figyelt kérdés

A Mi történetünk:

Barátnőm bejelentette, hogy nem szeretne közös kasszán lenni. Arra a kérdésre, hogy miért, a következő választ adta:


A szülei kiskorában mindig csak azt hajtogatták, hogy nincs pénz ruhára, nincs pénz erre meg arra. Nagyon keveset kapott, mikor gyerek volt. (pl.: biciklije sem volt, mert nem volt rá "pénz", a szülei mondták mindig ezt neki, mert féltették, hogy elüti egy autó). Állandóan azt hajtogatták, hogy márpedig azt teszi amit ők mondanak, amíg az ő kenyerüket eszi, és amíg az ő házukban él. Kamaszkorában egy farmernadrágot kapott egész évben -iskolakezdéskor, és bármit kért, mindig az volt a szülei válasza, hogy "most nincs rá pénz". Pedig - elmondása szerint lett volna, csak közben másra ment. Mikor már egyetemista lett, azt vette észre, hogy szülei állandóan csak marták egymást, mi más miatt mint a pénz. (amúgy amikor náluk voltam és ebédelni hívtuk őket (egy évben egyszer, egy kisebb pizzériába) -szokásukhoz híven" -azt mondták, hogy most "nincs pénz". Pedig lett volna neki, mert másnap olyan dolgokat vettek, amiket egy "nélkülöző"család értelemszerűen nem vesz (pl. Zewa-s Wc-papírt). Szóval a történet igaz lehet. Ráadásul az eddigi párkapcsolataiban is állandóan lehúzták, és ebből - végül is - elege lett, azt mondta, hogy szívesen leül és felezünk, mindenben, ami kettőnkért van/volt. Viszont nem akarja azt átélni megint, hogy zsarnokság alatt éljen.


Valahol megértem, de mégis furcsa nekem. Ti mit szólnátok mindehhez? Végül is már nem abban a családban él.. (viszont még nem költöztünk össze)..


2010. márc. 13. 22:04
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Hadd legyen külön kasszán. Kitapasztalja a pénzhez való hozzáállásodat. Ez fontos! Nekem oltári szerencsém volt, nem törődtem ezzel, a párom egy lovag volt fehér lovon, tényleg, de sem a családját nem ismertem, sem a pénzhez való hozzáállását. Mi vállvetve együtt spórolunk, mindent egy füzetbe írunk, vita nincs az anyagiakon, mert mindenki megveszi amit akar és nem kritizál. Mivel mindketten spórolósok vagyunk, nincs min kiakadni. Néha megkérdezi nagyobb dolog vásárlása előtt, megveheti-e. Én 90%-ban igent mondok, akkor is, ha szerintem felesleges. Ennyi szabadság kell egy férfinak.

Ha látja, hogy felelősen bánsz a pénzzel, a párod is alakulni fog.

2010. márc. 14. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Megértem a barátnődet, szerintem egyelőre hagyd annyiban a dolgot. Változni fog ez, csak idő kérdése. Idő kell amíg megismer annyira, hogy meg tudjon ilyen téren is bízni benned.
2010. márc. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Amíg nem éltek együtt nem kell erőltetni ezt a közös kassza dolgot, ha már együtt fogtok élni, úgy is kialakul, de addig Minek???
2010. márc. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!