Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ismét egy közös kasszás ügy?...

Ismét egy közös kasszás ügy? Mit szólnátok egy ilyen magyarázathoz?

Figyelt kérdés

A Mi történetünk:

Barátnőm bejelentette, hogy nem szeretne közös kasszán lenni. Arra a kérdésre, hogy miért, a következő választ adta:


A szülei kiskorában mindig csak azt hajtogatták, hogy nincs pénz ruhára, nincs pénz erre meg arra. Nagyon keveset kapott, mikor gyerek volt. (pl.: biciklije sem volt, mert nem volt rá "pénz", a szülei mondták mindig ezt neki, mert féltették, hogy elüti egy autó). Állandóan azt hajtogatták, hogy márpedig azt teszi amit ők mondanak, amíg az ő kenyerüket eszi, és amíg az ő házukban él. Kamaszkorában egy farmernadrágot kapott egész évben -iskolakezdéskor, és bármit kért, mindig az volt a szülei válasza, hogy "most nincs rá pénz". Pedig - elmondása szerint lett volna, csak közben másra ment. Mikor már egyetemista lett, azt vette észre, hogy szülei állandóan csak marták egymást, mi más miatt mint a pénz. (amúgy amikor náluk voltam és ebédelni hívtuk őket (egy évben egyszer, egy kisebb pizzériába) -szokásukhoz híven" -azt mondták, hogy most "nincs pénz". Pedig lett volna neki, mert másnap olyan dolgokat vettek, amiket egy "nélkülöző"család értelemszerűen nem vesz (pl. Zewa-s Wc-papírt). Szóval a történet igaz lehet. Ráadásul az eddigi párkapcsolataiban is állandóan lehúzták, és ebből - végül is - elege lett, azt mondta, hogy szívesen leül és felezünk, mindenben, ami kettőnkért van/volt. Viszont nem akarja azt átélni megint, hogy zsarnokság alatt éljen.


Valahol megértem, de mégis furcsa nekem. Ti mit szólnátok mindehhez? Végül is már nem abban a családban él.. (viszont még nem költöztünk össze)..


2010. márc. 13. 22:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tök érthető ha meg nem laktok együtt akkor főleg.
2010. márc. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én teljes mértékben megértem. Viszont azt nem értem hogy ha még nem költöztetek össze akkor miért van szó közös kasszáról egyáltalán. Szerintem az egy fair megoldás lenne hogy ami mindkettőtöket érint azt felezzétek csak le. Főleg kezdetekben. Aztán ha komolyabbra fordul a dolog, pl. gyerek ilyesmi lenne úgyis megváltozik majd a véleménye és az értékelése. De addig miért tenne lenne minden pénzt? Tegyen le amennyit kell, amennyi mindkettőtöket közösben érint, és maradjon neki is amit szabadon felhasználhat a saját dolgaira.

Nem látok én ebben semmi rosszat.

2010. márc. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Én megérteném...és hagynám, hogy az idő oldja meg. Nálunk is pont így van, már fél éve együtt élünk, 2 éve együtt vagyunk, de nem vagyunk közös kasszán. Egyébként ez nekem is teljesen megfelelt, nő vagyok, jóval kevesebb fizuért, viszont én sem szeretem, ha beleszólnak mire költök, bár ilyen sérüléseim nincsenek. Nálunk fél év után felmerült a közös kassza gondolata, és nyilván nem én ajánlottam fel, hanem az, aki többet keres közülünk. De elmondta, hogy neki az az aggálya, ha felajánlja és közben sikerül eladnom egy örökölt ingatlanrészt, akkor én azt fogom gondolni, hogy ő azért ajánlotta fel, hogy részesüljön az én pénzemből, ami sokkal több lesz mint az övé.

Szóval nem tudom mi legyen, én már belefáradtam ebbe, de megértem az ő érveit is.

Én azt hiszem, az idő meg fogja oldani, ahogy egyre több minden lesz közös, az élmények, a mindennapok harcai, esetleg majd a gyerekek...

Már most észrevettem, hogy egyre lazábbak vagyunk e téren, már macera az örökös elszámolás...én hiszem hogy előbb-utóbb megoldódik. Nem erőltetek semmit, bár mint mondtam, a függetlenségemet e téren elég nehezen adom fel.

2010. márc. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ilyen esetben szerintem jobb, ha van ugyan közös kassza (mert egyébként nem sok értelme van a közös életnek), de ugyanakkor mindketten tartsatok valamennyit meg "zsebpénznek", amiröl nem kell egyáltalán elszámolni. Hogy ez mennyi, azt meg tudjátok beszélni, mennyi az, amennyi feltétlen kell a közös dolgokra.

De azért azt is megmelitheted, hogy ha késöbb összeházasodtok és gyereketek lesz, akkor neki CSAK a gyes/gyed lesz a jövedelme, és ha nincs közös kassza, akkor CSAK ennyiböl tud akkor gazdálkodni.

2010. márc. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én megértem a csajt!!

Ha megbizik majd teljesen benend akkor jobb lesz a dolog!!Amig annyira nem addig sajnos nem változik meg!

2010. márc. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen érhető a lány álláspontja, idővel majd úgyis kialakul.
2010. márc. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
19%

Azt szólom hozzá hogy össze ne költözz egy iylen csököttagyú parasszttal, az én apám pont ilyen volt és az ő anyja is..


Egy pokolban éltem mire felnőtt lettem ahol a két baromállat képes volt azon összeugatni hogy ki hány percig égeti a villanyt és hol!!

2010. márc. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

meg gyerekként nem ehettem meg a friss hibátlan körtét a fáról csak a megrohadt szart mert a másikat hordták a piacra eladni szré hugyér.


Állandóan a spurkodás ment, de eszük nem volt a pénzhez soha nem is volt semmilyük, külföldön nem járt életükbe egyik se.. Amikor meg összejött valamennyi azt analfabéta módon fektették be mondhatni kidobták az ablakon mivel sosem voltak képesek lépést tartani a dolgokkal és állandóan olyan dolgokra ugrottak rá ami már ezer éve lerágott csont volt.


Ilyen életet akarsz?

2010. márc. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
85%

Az anyámnak kapargatnia kellett az árcimkéket mindenről hogy az öregem ne tudja mennyi pénzt kellett elköltenie az alap dolgokra, meg dugdosni kellett ha vettél valami uj ruhát vagy hazsnálati tárgyat mert állandóan az volt a kérdés hogy - Mennyi vóót??


Brrrrrrrrr


örülök hogy már egyik sem él!!


Az egész családom segg hülye volt...

2010. márc. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

A nászútjuk óta életükbe nem vettek egy könyvet vagy egy szinházjegyet, de az öregem elszívott havonta 3 csík cigit.


Arra volt pénz.

2010. márc. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!