Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet tenni bármit egy ilyen...

Lehet tenni bármit egy ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

A sógorom 3 éve van együtt egy olyan nővel, akivel nem kéne. A nő 24 éves, 20 évesen befejezte az iskolát azóta "nem talál" munkát. Eddig a szülein élősködött. Nyár elején összeházasodtak,utána vettek egy házat. Anyósomék úgy támogatták a fiúkat, hogy nem kellett hazaadniuk pénzt mikor már dolgoztak, hanem megtakarítást kellett kötniük. Ez volt az önerő, de nagy hitelt vettek fel hozzá. Mostmár nem is keres munkát a csaj, mert gyereket akarnak. Finoman próbáltam elmondani neki, hogy ha nem dolgozik előtte akkor csak gyest fog kapni, ami semmire nem elég. Ő megvan róla győződve, hogy jó lesz így, mert a sógorom jól keres (netto 170000). Szerintem egy keresettel, hitel mellett nem nagy bevétel, de nem lehet őket meggyőzni.

Anyósomék rendes emberek, jól nevelték a fiúkat (4-en vannak). Még az esküvő előtt próbáltak beszélni a sógorommal, hogy ez a lány nem biztos, hogy az ideális jelölt, de sértődés lett belőle. Így más nem mernek szólni, mert félnek, hogy a fiuk esetleg nem áll velük szóba utána. Most hogy megtudták, hogy gyereket is akarnak már, apósom szinte depressziós lett. Azt mondta nem elég , hogy a fiát tönkre teszi de még a gyereket is. A csaj stílusa is hagy némi kívánni valót maga után.

Tudom, hogy a sógorom felnőtt ember, 26 éves.Úgy rontja el az életét, ahogy akarja Én úgy látom a fiúk jól lettek nevelve, most mégis azt kell látnia a szüleinek, hogy kisemmizik, meg lelkileg tönkreteszik. Nyilván nem nevelés kérdése, hogy valaki ilyen kapcsolatba kerül, de akkor min múlik? Nekem is van egy fiam, és borzasztó lenne ha egyszer hasonló helyzetbe kerülnénk. Anyósomékat is megőrjíti a tehetetlenség. Lehet tenni valamit? Vagy végig kell nézniük és kivárni, hogy mikor lesz vége?


2015. szept. 21. 09:44
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
96%
Már megint te? Hányszor teszed fel ugyanazt a kérdést? A kérdésedre a válasz: A legjobb az lenne ha békén hagynátok a párt, majd ők tudják mi a jó nekik. Esetleg nem lehet, hogy a hölgy végez valami munkát, ami csak a te szemedben nem munka?
2015. szept. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem is kár ebbe beleszólni. Nézhetjük ezt arról az oldalról is, hogy csinos, másban sem kifogásolható nőnél nettó 170 ezret kereső normális férfi nem partiképes, tehát sógorod sem azt választja akit csak akar, hanem azt, akinek ő is megfelel.
2015. szept. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
82%

Itt nem anyósodéknak kellene megsértődni, hanem a lánynak, hogy ilyen téren is bele akartok szólni az életükbe. Ha a férje így elfogadja és szívesen eltartja, akkor ne haragudj, de mi közötök hozzá hogy mit csinál? Tudod létezik olyan fogalom, hogy háztartásbeli. Nem ő az első eset. És ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy nem szereti a férjét és csak kihasználja. Egyszerűen vannak ilyen típusú emberek és kész.

Ha pedig a fiad olyan nőt választ majd magának akivel szeretik, tisztelik egymást, és olyan jó lesz a fizetése, hogy abból szívesen eltartja a szeretett feleségét, akkor én a helyedben nagyon büszke lennék rá!

2015. szept. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Azt teheted, hogy ha a fiad párt választ, akkor te maximum szeretetteljes tanácsokkal látod el, de nem próbálod a lány ellen hangolni és elfogadod a felnőtt fiad döntését, hogy kivel akar élni.


Tudod, mint ahogy minden értelmes, normális szülő tenné.

2015. szept. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
57%
Én még ezt a tanácsosztást is megvétóznám. Ha az embernek kérik a véleményét hogy mit tenne ő ilyen és ilyen helyzetben, az tanács. Ha nem kérik, és mégis tanácsokat osztogat, az meg az okoskodás. Ezt nem én mondtam hanem Csernus, aki igen, tudom elég agresszíven szokta megmondani a tutit de vannak dolgok amik jól hasznosíthatók. A mai családokban nagyon sok feszkó ebből van hogy a szülő amúgy teljes szeretből és jószándékból tanácsokat osztogat amikor nem is kéri a gyerek, aztán meg csodálkozik hogy a felnőtt gyerek egyre ritkábban igényli a találkozást vele...
2015. szept. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
#12 nem tűnt fel, hogy a nő b..szik dolgozni? Két kezét tegye össze, hogy eltartja valaki...
2015. szept. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Egyébként szerintem is vannak emberek akik egyszerűen nem szeretnek, nem akarnak dolgozni és tényleg sokan közülük ők lesznek a tyúkanyó típusú anyukák, akikkel nekem csak annyi gondom szokott lenni h szül egy gyereket, annak 8-10 éves koráig még elmegy hogy nagyon rendezni kell a háztartást, de egy 15-20-25 éves mellett is láttam még olyan anyát aki levegőhöz se hagyta jutni a gyerekét.. Másik fő gond: ez az egész képlet jól működik amíg ott van a jól kereső férj. De nekem pl apukám 2 éves koromban meghalt és anyukám egyedül maradt 3 kisgyerekkel. Na most ha nem lett volna egy biztos munkahelye anyukámnak, 0 munkatpasztalattal hirtelen igen nehéz helyzetbe került volna. Még így sem volt túl rózsás a helyzet de belekapaszkodhatott la. a munkahelyébe. Oké nem történnek tragédiák minden családban, házasságban, de anyukám se írt alá szerződést esküvőkor hogy 3 gyerekkel 10 év múlva megözvegyül 30 évesen :(
2015. szept. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Éppen az a bajuk anyósoméknak, hogy nem látják a fiukat boldognak. Sajnos sokat veszekednek, mások előtt is. Ilyenkor a csaj úgy beszél vele, mint a kutyával. A férjemnek szokott panaszkodni (ezt anyósék nem is tudják). Mikor megkérdeztük tőle, hogy akkor miért veszi el, az volt a válasza, hogy mert szereti.

A baj az, hogy nem éltek együtt az esküvő előtt. Úgy lehet, hogy soknak tűnik 170000 Ft-os fizetés, hogy otthon laktak. De hitelt fizetni rezsit fizetni 170000-ből úgy hogy ez az egyetlen bevétel 2 főre szerintem nem olyan sok. Erre meg gyesre gyereket vállalni meg pláne nem könnyű. Vagy én csinálok valamit rosszul, mert mi ennyiből nem jönnénk ki. Ezt sem értik meg. abban bízunk, hogy azért élnek együtt pár hónapot mire jön a baba. És ők is belátják, hogy ez kevés. Tudom, hogy csúnya dolog, de mindenki azt várja mikor lesz ennek a kapcsolatnak vége.

2015. szept. 23. 14:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!