Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házasság, közös kassza, mégis...

Házasság, közös kassza, mégis én pénzem te pénzed?

Figyelt kérdés

Ez hogy is van?Csak a fizetés közös,az már nem amit "külön"keres?(pl hobbiból származik a pénz)

Mégha a gyerekre van is költve az van, hogy add vissza mert én kerestem, az én pénzem....


2010. márc. 13. 21:00
 1/10 anonim ***** válasza:
2010. márc. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Akkor minek adja oda,ha visszakéri?


Gondolom a hobbipénzt magára akarja költeni.


Nekem magas dolog ez,nem is tudok mit mondani,mert nálunk mindig is közösen működött a pénz.Ami kell megvesszük,és nem nézzük hogy az épp kinek a forintja..

2010. márc. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem az a legtisztább ha külön számlára megy a pénz.

A számlákat meg felesbe állni.

2010. márc. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha külön kassza van egy házasságban,az akkor már régen rossz!Ha csak a számlák közösek,miből fedezik a kaját,a ruházkodást stb.Legyen mindegyiknek valamennyi "zsebpénze",amiből a saját,külön kiadásait fedezi,de a többi közös kell legyen.Még akkor is,ha valamelyik többet visz haza.

A házasság életközösség!

2010. márc. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A házasság nem csak életközösség hanem vagyon közösség is!
2010. márc. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek egy házaspárt, akik harminc éve minden egyes forintról számlát vezetnek, és náluk működik. Az egyiküknek Audija van, a másiknak kispolszkija, egymás autóját nem használhatják. A számlákat felesben fizetik, az ebéd összes hozzávalójának árát szintén elosztják. Úgy viselkednek, mintha nem is házaspár lennének, hanem albérlőtársak...


A házasság szerintem arról is szól, hogy nincs enyém-tied, hanem "miénk" van helyette. Annyira szomorúnak tartom, hogy válás esetén egyesek a másik fél pár zokniját is képesek elperelni, és tizenöt évekre visszamenően számlákkal igazolják, hogy azt a pár zoknit az ő pénzéből vették...


Egyébként pedig, ha már itt járunk: a gyerek közös, tehát amit a kedves Urad a gyerekre költ, azt tőled nem kérheti vissza.

2010. márc. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%

Függetlenül attól, hogy a házasság vagyonközösség,

szerintem fontos, hogy mindenkinek legyen külön zsebpénze is, amit kedve szerint költhet. Eléggé frusztráló, ha hiába keres az ember, mindent elnyel a feneketlen "közös kassza". Én nem tudnék olyan kapcsolatban élni, ahol családi kupaktanácsot kell összehívni, ha venni akarok magamnak néhány könyvet, netán egy ruhát.

2010. márc. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Igen én is így gondolom.De itt nem rólam van szó, hanem egy ismerősömről.Csak ma hallottam, mikor mondta a feleségének, valamire, hogy dehát az az én pénzem....

Erre rákérdeztem, hogy hoghogy...?Erre azt monda a fizu közös, de amit boltolok, az az enyém.

És igen, vettek úgy pl cipőt a gyereknek a "külön"pénzből, hogy a feleségétől vissza kérte.....

Pfujjjjjj...

2010. márc. 13. 21:43
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen igazad van, de itt enm azsbpénzről van szó.Az jogos, nyilván mindenkinek vannak ilyen olyan igényei.Nme is ezzel van agond.
2010. márc. 13. 21:44
 10/10 anonim ***** válasza:
nálunk ez komplikált: nekem is jó állásom van, de költök is magamra bőven, szóval ezért kb. minden hó végére elfogy a fizum. a férjem meg vállalkozó, és ugye tudjuk, hogy itt a vállalkozási pénz az csak a "hivatalos" pénz, a többi magánszámlára megy, de attól az még a vállalkozás bevétele, egy részét vissza szokta forgatni. másrészt: a férjem fizet mindent. rezsit, kocsik költségeit, házzal kapcsolatos dolgokat (a kőművestől a takarítónőig). ez azért van, mert az bevétele nagyságrendekkel az enyém fölött van. a kislányomnak kisebb dolgokat megveszek én, nagyobbakat a férjem fizeti, én választom :) szóval az én fizum zsebpénz, ha elfogy kipótolja. soha nem volt még ebből konfliktus.
2010. márc. 14. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!