Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak szerintem teljesen...

Csak szerintem teljesen abszurd ez (bővebben lent)?

Figyelt kérdés
A szüleim háza mellett van a vállalkozásuk is, ahova minden nap szállítják az árut. Mi (egyelőre, nem sokáig már) a szüleimnél élünk, de külön állásunk van, napi 2 órát utazunk munkába, ahova mindig percre pontosan oda kell érnünk (kártyás-lehúzós rendszer van). Nagyjából ki van számítva, mennyi idő alatt érünk oda kényelmesen, így minden nap kb. percre pontosan indulunk munkába. Az egyik reggel indultunk volna munkába, mikor az egyik szállító beállt a kapunkba, mi pedig nem tudtunk kijárni ez miatt. Az illetőnek mutogattam (mivel ki még nem szállt), hogy álljon arrébb. Pár nap múlva a testvérem ment volna valahova, neki is beállt a kapuba, ő udvariasan szólt neki, hogy álljon arrébb, mert ki akar járni. Erre a szállító sofőr nekiállt bunkózni a testvéremmel, hogy tud ő várni pár percet, míg kipakol meg stb.stb. A testvérem ezen nagyon felháborodott és értesítette a sofőr főnökét az esetről, hogy beállt az illető a kapunkba és nem akarta kiengedni őt. Mikor a szüleim ezt megtudták, kiakadtak és lehordták a testvéremet, hogy hogy képzeli ezt, mi lesz, ha a szállító többet nem hajlandó majd őnekik árut vinni, miatta tönkremegy majd a vállalkozás...stb. Kész katasztrófahelyzetet képzeltek már az eset mögé, ahol azt hiszik, mi vagyunk a kiszolgáltatott fél. Mikor a testvéremet megvédtem a szüleimmel szemben, hogy tényleg bunkók ezek a sofőrök, szabálytalan beállni más kapujába, plusz még nekik áll feljebb, a szüleim nagyon durván nekem támadtak, hogy induljak 10 perccel korábban, ha nem tetszik, mert az ő kapujukba az áll, akit ők megengednek és azt is felemlegették, hogy abból a vállalkozásból nőttünk fel a testvéremmel, tőlünk függünk (??? - saját keresetem van, csak azért laktunk eddig itt, mert a szüleimnek így volt ínyére, nem akarták, hogy elköltözzünk), nagyon durva dolgokat vágtak a fejemhez és a világ legszemetebb emberének állítottak be azért, mert elmondtam, nekem a saját munkábajárásom az első, nem az ő áruszállítóik. Csak szerintem abszurd az helyzet, hogy állandóan beállnak a sofőrök a kapunkba (mert nem csak ez a két eset volt eddig), nekünk meg kötelességünk a szüleim szerint kivárni, míg ők kipakolnak? Ha meg nem tetszik, induljak el ez miatt korábban? És ha valakinek szólok, álljon el a kapunkból, nem kötelessége elállni onnan?
2015. szept. 17. 12:13
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
61%

Nézd, ez nehéz...

Alapvetően nektek van igazatok. Másrészről a szüleitek háza és vállalkozása. (Abban nem adok nekik igazat, hogy titeket hordtak le és el mindenfélének... de akkor is az áll a kapujukban, akinek ők megengedik.)

Remélem hamar el tudtok költözni. Drukkolok nektek. :)

2015. szept. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
46%
Költözz el, vissza se nézz. Nekik fontosabb az áruszállítás, mint hogy te időben beérj a munkahelyedre.
2015. szept. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
18%

a szüleid megélhetése pont olyan fotos mint a tiéd

ha a megélhetésüköz az kel hogy 10 20 percel elöbb induljatok

ne adj isten messzebb parkoljatok akor ne neked áljon feljebb

gondolkoz jellenleg ök szállnak be a te megélhetésedbe nem forditva

nem is értem ekkora probléma megoldo képességel hogy van olyan melod amiből kocsit tudtál venni

2015. szept. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Őnekik nem függ semmilyen megélhetésük attól, hogy a sofőr a kapunk elég áll-e vagy két méterrel arrébb, ahol már nincs útban. Amikor a testvéremmel bunkóskodott, akkor pl. a testvérem szerint egy autó sem állt a közelben, így bőven állhatott volna máshol is, ahol nem zavar.
2015. szept. 17. 21:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!