Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apaságról lemondani, visszavon...

Apaságról lemondani, visszavonni, lehet e és hogyan?

Figyelt kérdés

Egy bonyolult ügyben kérnék tanácsot Önöktöl!

A férjemnek volt egy kapcsolata évekkel ezelött,amelyben a hölgynek született egy gyermeke,DE még a férjemmel való megismerkedésük elött.Tehát az apa "ismeretlen".Viszont a párom akkor,mivel az anya fiatalkorú volt és azt hitte majd egy családot alkotnak,a nevére vette a gyermeket,aki ma már 15 éves.Ez a kapcsolat megromlott ,egy percig sem nevelték a gyermeket,születésétöl fogva nevelöintézetben volt,illetve nevelöszülöknél.Az anya semmilyen kapcsolatot nem tart a gyermekkel.Mivel különváltak a párom sem találkozott vele ,nem is alakulhatott ki semmilyen kötödés.

Eddig semmilyen megkeresés,semmilyen hir stb, nem volt a gyermekkel kapcsolatban.

Most,a párom hozzámköltözött hivatalosan is,vagyis a lakcime megváltozott,elindult egy lavina a gyermekkel kapcsolatban.A helyi gyámhatóság,polgármesteri hivatal...

jönnek a megkeresések,környezettanulmány az én lakásomban!!!,hogy nevelésidij,vagy tartásdij megállipást akarnak e nem tudjuk egyenlöre.Anno azt mondták ,hogy semmilyen kötelezettsége nem lesz a gyerekkel kapcsolatban,amit tudunk,hogy nem volt igaz.

A férjem le szeretne mondani a gyermekröl,mert valóban semmi köze nincs hozzá.

Nem tudjuk,hová forduljunk,mivel más járáshoz tartoztunk.

Másik megyében van a gyermek és ez a mésik megyei hivatal kérte fel a mi hivatalunkat a vizsgálódásra.

Kérem,ha módjukban áll adjanak tanácsot,hogy merre induljunk!

Gondolom kell DNS vizsgálat is,de azt ki fizeti ki vagy egyáltalán,hogyan tovább...

Köszönöm szépen,ha idejükböl áldoznak és segitenek nekem!

Tisztelettel: "A"


2015. szept. 9. 16:03
1 2 3 4 5
 11/41 A kérdező kommentje:

16.38-nak


koránt sem undoritó ember,de megértem az indulatodat!

Addig volt "apa" mig aláirta a papirokat!

Nem az apja a gyereknek,szerintem...apa az aki neveli

A fent leirtak miatt alakult igy a helyzet.

Meg lett vezetve nem kicsit...

2015. szept. 9. 16:58
 12/41 anonim ***** válasza:
70%
A törvény szerencsére a gyereket védi. Apaságról lemondani nem lehet tudomásom szerint, csak ha a gyereket örökbe fogadja valaki.
2015. szept. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
75%
Teljesen felesleges az ügyvéd, csak penzkidobas. Már magán a nyilatkozaton is szerepel, hogy nem visszavonhato. Így járt a ferjed. Semmit nem tehet.
2015. szept. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
8%
Szerintem az egész kamu, és több sebből vérzik a történeted:D
2015. szept. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 A kérdező kommentje:

17.58-nak


Sajnos nem kamu!

Lehet ,hogy a leirásomban számodra nem minden érthetö,bár mások láthatóan tudták értelmezni,kérlek,hogy ne kötekedj,mert erre most aztán nagyon nincs szükségem!

Sajnos minden szó igaz,amit leirtam...

2015. szept. 9. 18:25
 16/41 anonim ***** válasza:
55%

te tényleg elhiszed hogy 15 éve nem találta meg a párodat se a gyámügy se az anya...

ugyanmár a párod hazudik ez a történet nonszensz

amúgy ha a nevén van minimum tartásdijat kel fizetnie az állam nem ingyen neveli a kölyköket

2015. szept. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
24%
16 Kamu az egész történet. Főleg ha van némi jogi ismereted is, akkor is egyértelműen látszik, hiába próbálja itt magyarázni a bizijét..
2015. szept. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
37%

15 évesen már DNS vizsgálatot sem lehet kérni, ha jól tudom, max. 6 éves korig.

Semmit sem tudtok már tenni.

2015. szept. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
61%
DNS vizsgálatot bármikor lehet kérni, nincs körhöz kötve, utolsó. A probléma az, hogy ez esetben nincs alapja. Az apai elismero nyilatkozatnal mindegy, hogy a nyilatkozatot tevő a valódi apa, vagy sem. Magáénak elismero - ez a formula, nem az, hogy biológiai apja. Pl lombik programnal is ez van donor esetén, ott is kötelező apasági nyilatkozatot tenni.
2015. szept. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 A kérdező kommentje:

19.15-re

19.18-ra


Nem magyarázom senkinek a "bizimet"

Aki értette a kérdésemet válaszolt,vagy véleményt nyilvánitott,amit én meg is köszönök.

Illetve privát üzenetben is kapam segitséget,tanácsot,amiket ugyancsak köszönök.


Az anya a gyereket sem keresi,miért keresné a páromat!?

Konkrétan nem érdekli.


A párom a gyermek egészen pici korában,havonta fizetett egy minimális összeget,amit meghatároztak...de csak egy rövid ideig,utána az égvilágon semmilyen megkeresés nem volt.Ezt hiába vonjátok kétségbe,igy volt.

Ahogyan,ö bejelentkezett hozzám ,kb. két hónapja (6éve vagyunk együtt) ekkor jött a megkeresés,elvileg a lakcimváltozás miatt.Eddig a szülöi házban volt az állandó lakcime.


Jah,azóta kideritettük,hogy akkor a párom lett a gyermek törvényes képviselöje,vagyis az anya mintha nem is lenne.

Mi ez ha nem egy hatalmas csöbehúzás.

A pőrom az utólsó ember ,akinek köze volt a gyermek létezéséhez és most ö az ,aki felelös stb. érte!

Mert jóhiszemü és bolond volt!

Ennyi...ehhez nem lehet mit hozzáfüzni!

2015. szept. 9. 20:55
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!