Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, ha...

Mi a véleményetek arról, ha így veszi fel valaki a férje nevét?

Figyelt kérdés

Mondjuk a férj Kovács János, a feleség Nagy Júlia.

Az én verzióm ez lenne: Kovácsné Nagy Júlia.

Az indoklás: A vezetékneve felvételével szeretném jelezni az összetartozást, viszont a saját nevem egyetlen betűjétől sem vagyok hajlandó megválni.

A kötőjeles megoldás tőlem nagyon idegennek tűnik.

Nektek mi a véleményetek erről? Nem túl ódivatú/idejétmúlt ez a "-né" dolog?


2015. szept. 8. 17:45
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
67%

Nekem nagyon nem tetszik, de most meg őszintén számít ez neked?

Remélem nem.

Nekem sem számítana más véleménye ez ügyben, nem is számított. Én például semmilyen formában nem vettem fel a férjem nevét, mert úgy gondoltam, hogy névvel kell kifejezni az összetartozást, akkor vegye fel ő is. De ez mindkettőnknek macerával járt volna, úgyhogy nekem is jobb így, meg neki.

De Te mindenképpen úgy dönts, ahogy szeretnél, a te neved lesz :)

2015. szept. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
Ódivatú vagy sem, én is így vettem fel, és pont az általad említett okok miatt.
2015. szept. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Én kötőjelessel vettem fel, de amúgy szerettem volna meghagyni a lánykori nevemet, a párom szerette volna ha felveszem CSAK az ő vezetéknevét ezért a köztes megoldást választottuk:) Bemutatkozni még mindig nem megy:P
2015. szept. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!