Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, ha...

Mi a véleményetek arról, ha így veszi fel valaki a férje nevét?

Figyelt kérdés

Mondjuk a férj Kovács János, a feleség Nagy Júlia.

Az én verzióm ez lenne: Kovácsné Nagy Júlia.

Az indoklás: A vezetékneve felvételével szeretném jelezni az összetartozást, viszont a saját nevem egyetlen betűjétől sem vagyok hajlandó megválni.

A kötőjeles megoldás tőlem nagyon idegennek tűnik.

Nektek mi a véleményetek erről? Nem túl ódivatú/idejétmúlt ez a "-né" dolog?


2015. szept. 8. 17:45
1 2
 1/13 Forevernow válasza:
100%
Én is így veszem majd fel, szerintem nincs semmi baj azzal, hogy ragaszkodsz a régi családnevedhez :)
2015. szept. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
33%

A kötőjeleset én se kedvelem, ha lesz feleségem, akkor inkább a *né-t fogom javasolni neki.


20/f

2015. szept. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt nem lehet általánosítani. A nevektől függ. Nekem pl olyan a vezetéknevem, hogy szívesen megválnék tőle és lennék inkább Kovács Jánosné. De ha a két vezetéknév jól hangzóan összepasszol, akkor lehet jó a kötőjeles megoldás is.
2015. szept. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Quasar07 ***** válasza:
95%

Nem. Ez hangzik a legjobban szerintem, de ha a kötőjeleset választod, lehet a két vezetéknevet adni a gyereknek?

Az én érdekes vezetéknevem amúgy is hülyén hangzana kötőjellel.

2015. szept. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem ódivatú ne aggódj.Ha neked úgy tetszik,akkor úgy veszed fel.Én is -né vagyok,pedig 29 éves,két éve volt az esküvőnk.Nekem hosszú a vezetéknevem,a keresztnevem is,a férjemé rövid.Kötőjeles megoldást nem akartam mert van benne egy mássalhangzópáros,ami mindkettőnk nevében szerepel,és hülyén hangzott.A vezetéknevét az eny helyett nem akartam.Nekem az olyan,mintha a testvére lennék.Így maradt a -né és a saját nevem.
2015. szept. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%
Az a véleményem, hogy ha már annyira felnőttnek érzi magát, , hogy házasodjon, legyen már önálló véleménye és döntsön úgy, ahogy neki tetszik
2015. szept. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
94%

Semmi. Az, hogy a magánügye.


Én nem lennék -né, de ha te az szeretnél lenni, a te dolgod, senkinek semmi köze hozzá, nem?

2015. szept. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
45%
Mindenki úgy veszi fel, ahogy akarja, ez nem a divatolásról szól, hanem arról, ki mivel tud azonosulni, mivel szimpatizál. Én egyébként semmilyen formában nem lennék né, a kötőjeles megoldást preferálom, de ez meg én vagyok. :)
2015. szept. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azt kérem mindenkitől, hogy ha Kovács Jánosné lesz, akkor bemutatkozásnál tegye már hozzá, hogy lehet megszólítani. Pl. "Kovács Jánosné Marika".
2015. szept. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon ki kéne találnom valami véleményt, akkor azt mondanám, hogy azért így vette fel, mert ennyire meg akarja mutatni, hogy ő már feleség.

De amúgy semmi furcsa nincs rajta, tök átlag. Ismerőseim javarészt így veszik/vették fel (most 28-34 közti korosztály)

2015. szept. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!