Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kedvetlenség, mit lehet tenni...

Kedvetlenség, mit lehet tenni hogy ne hasson ki a családi életre?

Figyelt kérdés

Fiatal házas vagyok, aki viszonylag gyorsan csöppent be a "munkáséletbe", egyetem után rögtön dolgozni kezdtem és úgy hozta a sors, hogy az első és a második munkahelyem is jóval stresszesebb a normálnál. Kevés a szabadidőm, nagy a stressz, szerintem ez hat ki az általános közérzetemre. Sosincs kedvem, lassan mintha depressziós lennék: ok nélkül. A férjem támogató, odaadó, nagyon jó a kapcsolatunk; saját lakásban élünk, egészségesek vagyunk, szóval tényleg nincs ok a mélabússágra.


A munkahelyet otthagyni egyelőre nem szeretném, mert nehéz a kisvárosban mást találni, anyagilag nagyon megéri, és most akarjuk felújítani a lakást, így szükség van a pénzre. A legnagyobb problémám viszont az, hogy a mélabússág kihat a családi életünkre, a régebbi pörgésem, rajongásom a dolgokért elmúlt, nem tudok örülni a kis megvalósításoknak és ezt érzi a férjem is. Meg is jegyezte, hogy nem látott boldognak egy jóideje és nagyon aggódik. Próbálkozom a jókedvvel de nem megy.


Valaki hasonló helyzetben? Mit lehet tenni, hogy ne hasson ki a családi életre?


2015. szept. 6. 09:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Én ugyanebben a helyzetben voltam mikor elkezdtem dolgozni és eléggé hajlamos vagyok a lehangoltságra ha stresszes az élethelyzet. Párom nagyon támogató volt, de egy idő után már én éreztem rossznak ezt hogy ő állandóan vidítgat, mintha neki nem lenne joga néha rosszkedvűnek lenni. Végül akkor kezdtem el pszichológushoz járni, ami sokat segített, illetve nagyon sok önfejlesztő könyvet olvasni. De én tudtam h az egésznek az a gyökere, h kevés az önbizalmam és ez a munkahelyen ugye csapás. Neked mi a gyökere a rosszkedvednek? Nem szereted a munkakört? Bunkók a munkatársak? Szerény anyagi körülmények? Mindenesetre érdemes pár önfejlesztő könyvnek utánanézni mert olcsóbb mint szakemberhez járni. Sajnos ez kihat a családi életre ha akarod ha nem. Ha nagyon erőt veszel magadon és próbálod az otthoni légkört külön kezelni akkor meg egy skizoid helyzet áll elő, mert kettős életed lesz. Szerintem menj elébe a problémának, kezdj el behatóbban foglalkozni vele mert akkor tartósabban és hatékonyabban lehet rá megoldást találni :)
2015. szept. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A soraid mintha az én tollamból származnának. Ugyanígy élem meg a helyzetet. Szerintem nálam is az önbizalomhiány az alap, aztán ez kiegészül azzal hogy stresszes a munkakör és alig van szabadidő. Tudnál nekem könyvcímeket mondani? Esetleg mesélhetnél kicsit a "gyógyulásról", hogy sikerült, mennyi ideig tartott míg jobb lett a helyzet, stb.
2015. szept. 6. 15:34
 3/3 anonim ***** válasza:

A könyvek olvasása jó ötlet, ki tud mozdítani ebből a rossz hangulatból, igyál citromfű és komló keverékéből teát, ha nem szedsz fogamzásgátlót, ha igen, akkor csak citromfüvet, az nyugtat, stressz ellen jó. Gondolj azokra, amiket leírtál. Szerencsés vagy, a férjed szeret, jó anyagi helyzetben vagytok, van saját lakásotok, egészségesek vagytok. Nekem is van férjem, de a többi dolog hiányzik. Beteg vagyok, nem találnak az orvosok megoldást, nem halálos, de tönkreteszi a mindennapokat, semminek nem tudok örülni, mert minek, ha ilyen pocsékul vagyok minden nap. Albérletben tengődünk, soha nem tudunk félretenni, sosem jövünk ki hó végére mínuszok nélkül.

Nektek ez mind megvan, gondolj erre.

2015. szept. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!