Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem lehet egy tanulás...

Miért nem lehet egy tanulás nélküli napom?

Figyelt kérdés
Vége az 1. Hétnek a középsuliban, kaptunk már házi feladatot történelemből. De ez az 1. Hét inkább ismerkedős hét volt. Pénteken megcsináltam a leckét, tanultam is hozzá, és úgy voltam vele, hogy ma nem tanulok, majd holnap átnézem a dolgokat. Szinte még fel se keltem, de már a szüleim: "Lehet tanulni, matekozni, írni, olvasni" stb... Azt akarják, hogy egész nap csak tanuljak. Még hétvégén is. Csak a tanulást hajtják, semmi mást. Persze ők meg egész hétvégén tablet, telefon stb. Tudtok segíteni?

2015. szept. 5. 12:32
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem.
2015. szept. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%
A szüleid maximalista barmok. Nekem ugyanezt csinálta anyám alsóban... Majd beleszakadtam ebbe +egyéb okok miatt nem voltam a suliban közkedvelt... Ennek akkor lett vége, mikor 4. után átmentem egy gimnáziumba.. Rájött, hogy nem a kitűnőségről szól az élet... Akkor jött rá erre teljesen, mikor 8.ban meg tavaly megszakadtam a 3asért biológiából... meg amikor infótanár KETTEST adott a TÖKÉLETES munkámra. Tudom, mindenki ezt mondaná, de beszélj velük. Mondd meg nekik, hogy te megtanultál mindent. Mivel egy viszonylag jó gimibe nem olyan könnyű bekerülni, ezért gondolom nem vagy rossz tanuló. Mondd ezt, ha jó tanuló vagy: apa-anya nem értem, hogy miért nem bíztok bennem. Eddig nem buktam soha, a tanárok meg vannak vélem elégedve. És ti mennyit tanultatok középsuliban? (lábjegyzet: anyám elmondta, hogy Ő semmit nem tanult, mégis jó jegyei voltak /könnyen tanult/. Úgyhogy ennyi.) ha rossz tanuló vagy, akkor érthető, de akkor is ez csak az év eleje!! Könyörgöm -.-
2015. szept. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%

Előveszed a sulis cuccaidat, belenézel, hogy lássák, hogy foglalkozol vele, aztán elteszed.

Ha kérdezik, akkor elmondod, hogy már végeztél, átnéztél mindent.

2015. szept. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
Nem tudom, hogy ki és miért pontozott le, de akkor az írjon jobb választ. Amúgy meg annyi, hogy tedd feltűnővé a tanulási folyamatot. Gyorsan nézd át, és NE hagyd, hogy kikérdezzenek, mert akkor ha egyet hibázol, kezdődhet újra az egész. Sok szerencsét :D
2015. szept. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

mondd el nekik,hogy első héten még nem sok mindent csináltatok,azt a kevés házit megcsináltad ,amit feladtak.

és ennyi.

nem tudom, engem sosem piszkáltak emiatt a szüleim. jók voltak az eredményeim,mert ha kellett,leültem tanulni. de ha tudtam hogy nem kell,mert holnap laza nap lesz,akkor nem piszkáltak szerencsére.

próbáld nekik ezt elmagyarázni.ha látják hogy jók az eredményeid piszkálás nélkül is,akkor csak abba hagyják

2015. szept. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Milyen tanuló vagy? Én ilyenkor mindig azt mondtam, hogy hagyjanak már, így is majdnem kitűnő vagyok, majd ha hármasokat viszek haza, akkor kérdezzék ki az anyagot. Ezt az érvet el is fogadták.


Egy jó tipp: tanulj most, és a következő órákon jelentkezz felelni. Ha hazaviszel néhány ötöst, akkor már hivatkozhatsz erre, plusz utána jó eséllyel lesz egy nyugis hónapod, mert azt fogják feleltetni, aki még nem volt.

2015. szept. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Utálom az ilyen embereket.

Ha meleg van az a baj, ha hideg az. Ha iskolába kell menni az a baj, ha nem kell akkor az. Ha tanulni kell az a baj, ha nem kell akkor az. Ha dolgozni kell az a baj, ha nem kell az.


Nőj fel.

2015. szept. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Átlagom 4-es volt általánosban. Jó tanuló voltam, semmi baj nem volt velem, semmilyen büntetést nem kaptym
2015. szept. 5. 13:18
 9/10 anonim ***** válasza:
65%

Én mindig regénnyel tanultam. :D


Előszedtem a tanulós cuccot, a lecót megírtam, aztán felütöttem a kedvenc könyvemet, és azt olvastam - alatta ott volt a tanulnivaló. Ha valaki bejött a szobámba, az ágyra dobtam a kötetet és random mormolni kezdtem a "lecót".


Miért volt szükség erre?

- mert max. másfél óra alatt megtanultam, amit kellett

- de apa szerint három óra a minimum, amit rá kell(!) szánni :)


Így ő is boldog volt, meg én is (az átlagom 3-4 között volt, de anya halála után nem érdekelt, hogy jobb legyek).


Neked is ajánlom ezt/hasonlót.

2015. szept. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ugyan mar, a szuleid azt akarjak latni h igyekszel mert ez megnyugtatja a lelkiismeretuket h ok jo szulok es segitenek az eloremeneteledben. Az enyemek is csinaltak ezt egy darabig de ahhoz is lustak voltak h rendesen elenorizzek tenyleg tanulok e. Ott voltam a szobamban, az asztalon konyvek igy felteteleztek h tanulok. Aztan egy ev mulva mar abbol is elegem lett h tettetnem kell es ha megkerdeztek h miert vagyok lusta es miert nem megyek tanulni kozoltem veluk h soha semmibol nem buktam meg es nem is fogok (jeles vagyok) mert nem vagyok buta. Nezzek meg a jegyeimet nyugodtan naponta is, menjenek beszeljenek a tanaraimmal mert egy ket kivetellel senki sem fog panaszkodni ram. Persze ha kell leulok es ott vagyok orakig h megtanuljam amit kell de ne ok mondjak meg mikor es hogyan csinaljam a dolgaimat mert en tudom mi a legjobb nekem.
2015. szept. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!