Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Közös szülôi felügyeletet...

PViki28 kérdése:

Közös szülôi felügyeletet milyen indokkal szüntetik meg?

Figyelt kérdés
2 kisgyerekemet apjuk nem látogatja, gyerektartást nem fizet, gyerekekről nem érdeklődik. Ilyen indokokkal kérhetem hogy a szülői felügyelet csak az enyém legyen? Hozzáteszem 2 gyerekre kéne 30 ezret fizetnie, és ezt is sokallja.
2015. aug. 31. 16:19
 1/8 anonim válasza:
64%
Én speciel gyerek voltam a családban amikor ezek mentek de emlékszem hogy bíróság elé vitte anyám az ügyet mert apám nem fizetett, és azt kötelező. Azért börtön jár ha nem fizeti. Szerintem ez alapján meg lehet vonni mindent az apától.
2015. aug. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha legalább fél éve nincs kapcsolattartas, akkor adható be kérelmet megszüntetésre. A tartasdij fizetése vagy nem fizetése nem mervado ebben a kérdésben
2015. aug. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

A közös szülői felügyelet azt jelenti, hogy egyik szülőnek sincs megszüntetve a felügyeleti joga. A külön élő szülő felügyeleti jogának megszüntetésére csak nagyon súlyos esetekben kerül sor, ha kirívó mértékben veszélyeztetve van a gyermek testi, szellemi, lelki fejlődése. Az nem elég indok, hogy nem fizet gyerektartást, nem tartja a kapcsolatot. A gyerek életét érintő alapvető kérdésekbe joga van beleszólni.


Habár az új szabályok szerint nem csaj joga, hanem kötelessége is a különélő szülőnek a gyerekkel való rendszeres kapcsolattartás, a gyakorlatban ez nem kikényszeríthető. A tartásdíjfizetési kötelezettség teljesítése érdekében viszont meg lehet tenni a megfelelő jogi lépéseket.

2015. aug. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
21%
Tévedsz, második, a kapcsolattartas hiánya, ha semmilyen formában nincs jelen minimum fél évig, megszüntetésre okot ad. A gondozo szülő ugyanis érveket azzal, hogy a másik szülőt nem érdekli a gyermek sorsa, ezért abba beleszólása joga se kell, hogy legyen. Nálunk ezért szüntették meg a felügyeleti jogot. Apuka elérhetetlen, nem fogalkozik a gyerekkel, nélküle viszont semmit nem lehetett intézni, szinte mindenhez kellett volna az alairasa/jelenléte. Fél év nulla kapcsolattartas után amúgy pl a nevelő otthonba került gyereket is orokbefogadhatonak nyilvánítják
2015. aug. 31. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
61%
Nem tévedek. Kisgyermekekről ír a kérdező, így nem arról van szó, hogy 4+ évig nincs semmilyen kapcsolat. Fél év kapcsolati hiány miatt sem szüntetik meg rögtön. Ennek tartósan fenn kell állnia és vannak a megszüntetést megelőző stádiumok. Eljárások, gyámhatóság többszöri felhívása, bírósági eljárás kezdeményezése, felügyeleti jog szüneteltetése stb, csak ezek után mint végső szankció történik a teljes megszüntetés, már az erre irányuló bírósági eljárás is több évbe telik, ha papírok stb miatt a gyermeket nevelő szülőnek szüksége van olyan nyilatkozatokra, amit a másik szülőnek kellene megadni, azt a bíróság valamilyen határozattal (akár tartós jelleggel) pótolja a végső döntésig.
2015. aug. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem is azt írtam, hogy rögtön megszuntetik, hanem hogy az már okot ad rá. Amúgy meg nem telik az évekbe, nálunk pl két tárgyalás volt, 2 hónap alatt. Igaz, apuka olyannyira nem volt kíváncsi, hogy még sem jelent, így nekünk kornyezettanulmanyon és egy pedagógiai szakvélemény kívül semmi más nem is kellett.
2015. aug. 31. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A kapcsolattartás nálunk annyi h 9 hónap alatt 2x látta őket pár órára. A kisebbik gyerek 2 éves, 1 éves kora óta szinte jelen sincs az életében. Én úgy gondolom, ha már közös szülői felügyelet, kötelessége lenne erre, és anyagilag is hozzájárulni az ő nevelésükhöz. Ésdezek mellett még nekem kell könyörögnöm hogy aláírja a lakcímbejelentőt, h tudjam beíratni a nagyobbik gyerkőcöt az oviba. Persze megint más, hogy a törvények mit mondanak ki.
2015. szept. 1. 09:24
 8/8 anonim ***** válasza:
Ezekre hivatkozva nyugodtan beadhatod a kérelmet. Tapasztalatból írtam, hogy nálunk megszuntettek a felügyeleti jogot
2015. szept. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!