Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha a szüleim...

Mit csináljak, ha a szüleim beíratnak egy olyan iskolába, amit nem szeretnék?

Figyelt kérdés

17 éves múltam... Tehát már nem vagyok tankötelezett.


És sokszor buktam, nincs semmi végzettségem az általánoson kívül.


És most a szüleim beíratnak egy olyan helyre, amit nem szeretnék. Én azt tudom, hogy biztosan nem fogok oda bejárni, de ezt nem tudom megmondani nekik.

Milyen következményei lesznek, ha nem járok be?


2015. aug. 25. 23:06
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
91%

"Anyu,apu.Másik suliba szeretnék menni,ahol másik szakmát tanulhatok ki."

Amúgy mi miatt buktál annyiszor,hogy csak 17 éves korodra legyen meg a 8 általánosod?Tényleg nem genyózni akarok.

2015. aug. 26. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
38%
Valószínűleg középsuliba bukott sokszor,ezért akarják másik suliba vinni. Mikor leszel 18? Mert akkor te döntésed, nem kell hozzá az ő beleegyezésük és kereshetsz kedvedre való iskolát.
2015. aug. 26. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
16%

#12: "Mikor leszel 18?" Úgy kezdte, hogy 17 múlt.


Na, akkor mikor lesz 18?????? Neked is nehéz felfogni????? :) :)

2015. aug. 26. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
40%
Lenne olyan iskola ahova szívesen járnál? Tanulnod muszáj lesz valamit mert 8 általánossal semmit nem lehet kezdeni. Ma már sajnos egy diploma sem garantálja 100%-ig, hogy az illető el tud helyezkedni egy normális munkahelyen. Én úgy gondolom, hogy amíg az embernek lehetősége van arra, hogy tanuljon és képezze magát, addig élni is kell ezzel a lehetőséggel. A szüleid csak jót akarnak neked. Nem tudom, hogy mi volt az oka a bukásoknak, hogy nem tanultál vagy valamilyen más, esetleg lelki okok állnak a háttérben. Alapvetően nem feltételezek rólad semmi rosszat. Ha hanyagság, lustaság, nemtörődömség volt az oka, ahhoz sincsen semmi közöm és egyébként sem hiszem, hogy ez egyedül a gyerek hibája lenne. Fiatalabb korban, általános iskolában még elhiszem, hogy nem mindenki fogja fel, hogy miről is van szó és miért kell tanulni, viszont 17 évesen szerintem elég érett vagy, hogy megértsd ennek a döntésnek a súlyát. Még egyáltalán nem vagy elkésve és a szüleid is támogatnának ezért szerintem jobban jársz, ha kitanulsz egy szakmát. Nem vagyok annak a gondolkodásmódnak a híve, hogy ha a gyerek elmúlt 18 éves akkor attól a pillanattól önállósodjon és már felnőtt ezért dobjuk ki az utcára, viszont egyszer be fog következni az a pillanat mikor a szüleid már tudnak rólad gondoskodni és saját magadnak kell eltartanod magad és boldogulnod és ez végzettség nélkül nem lesz könnyű....Ha van valamilyen szakma vagy másik iskola, ami érdekelne akkor szólj a szüleinek. Beszéld meg velük, hogy téged ez az iskola nem érdekel és mást szeretnél tanulni mert azzal egyetértek, hogy nem jó mikor az emberre akaratán kívül erőltetnek dolgokat és mindenféle ambíció, lelkesedés, motiváció nélkül kell csinálni egy olyan dolgot, ami távol áll tőle. Ugyanakkor ha nincsen más ötleted akkor hallgass a szüleidre mert annak, hogy 8 általánossal éldegélsz, ahogy tudsz nem sok értelme lenne...
2015. aug. 26. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 Mumusan ***** válasza:
52%
Szerintem Ennyi bukással egyik iskola se vesz át szívesen. Így javaslom örűlj neki hogy legalább a fogyatékosok közé még bevesznek.
2015. aug. 26. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 Mumusan ***** válasza:
31%
Egyébként az első bukásnál elvettem volna tőled a netet, a számítógépet, a tévét. A másodiknál pedig nevelőtáborba raktalak volna mint a huzat.
2015. aug. 26. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
53%
Azt azért tegyük hozzá, hogy 17évesen kb csak a fogyatekosoknak van 8 osztalyuk ...innentől kezdve nem értem a problémád a sulival kapcsolatban .
2015. aug. 26. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
77%

"És sokszor buktam..."


Ez azt jelenti, hogy normál iskolában nem tudod teljesíteni a követelményeket. Ezért kerülnél olyan iskolába, ahol alacsonyabbak a követelmények: Leht, hogy számodra hihetetlen, de volt olyan 17 éves srác ismerősöm, aki szintén így járt, a folytonos családi viszontagságok miatt nem tudott kellőképpen tanulni, aztán bekerült a gyakorló iskolába és JÓL ÉREZTE MAGÁT ott, mert nem kellett annyit tanulni és személyre szabottan foglalkoztak vele, jobban odafigyeltek rá - szóval azért gondold ezt meg, mert jól írták az előttem szólók: a mai világban 8 álalánossal max téglát cipelhetsz egész életedben, meg vagonokat rakodhatsz - mást nem.

2015. aug. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
53%
Válassz egy iskolát, és kérd meg, hogy mehess inkább oda. De legyen konkrét ötleted, ne csak nyavalyogj, hogy az nem jó, amit ők kitaláltak neked.
2015. aug. 26. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
75%
Az iskola nem szeretek kérdése.Tanulsz és kész mert ez a célod.A szülők sem szerették, hogy rád nem lehettek büszkék eddig.18 évesen , ha nem dolgozol és nincs jogviszonyod kötelező fizetned az egészségügyi szolgáltatási járulékot, ami jelenleg havonta 6930 forint.Ez nem választható kategória ezt neked kell bejelenteni a NAV-nál ha nem mész suliba és nincs rendes bejelentett munkád és betöltötted a 18 évet. [link]
2015. aug. 26. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!