Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha a szüleim...

Mit csináljak, ha a szüleim beíratnak egy olyan iskolába, amit nem szeretnék?

Figyelt kérdés

17 éves múltam... Tehát már nem vagyok tankötelezett.


És sokszor buktam, nincs semmi végzettségem az általánoson kívül.


És most a szüleim beíratnak egy olyan helyre, amit nem szeretnék. Én azt tudom, hogy biztosan nem fogok oda bejárni, de ezt nem tudom megmondani nekik.

Milyen következményei lesznek, ha nem járok be?


2015. aug. 25. 23:06
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
84%
Ha van olyan megélhetési lehetőség ami megfelel neked a nyolc általánossal akkor nem kell bejárnod. :) Nem, tudom milyen munkákat lehet így csinálni, de az a lényeg hogy majd meg tudj belőle élni. Esetleg megtudhatnánk, milyen suliról van szó? Esti, ad szakmát, okj, vagy milyen?
2015. aug. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
87%

Hát basszus, ezt nem tudom, de ha 17 évesen csak 8 általánosod van, és soha sehova nem jártál, akkor gondolkozz el, hogy miből akarsz élni és mit akarsz dolgozni.


Hova irattak be? Te hova mennél? Mert valahol tanulnod kell!!!! A SAJÁT érdekedben. Ha némi érdeklődést mutattál volna bármi felé, akkor biztos oda írattak volna be.


"Milyen következményei lesznek, ha nem járok be?"

Minimálbéren fogsz tengődni egész életedben.

2015. aug. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, viszont nem az volt a kérdés hogy kioktass hogy mivel lehet megélni és mivel nem.


Röviden a suliról: fogyatékosok járnak oda... A szó szoros értelmében.

2015. aug. 25. 23:11
 4/25 anonim ***** válasza:
85%

Nem kioktatni akartalak, de 17 évesen már nem sokáig leszel gyerek.


Akkor keress magadnak sulit. Biztos abban is támogatnak a szüleid.

2015. aug. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
54%
Ez nem kioktatás, amíg az ő házukban laksz és az ő kajájukat eszed azt csinálsz amit mondanak. Ha ki tudod a kajád és a lakbéred fizetni 8 általánosos munkával akkor azt csinálsz amit úri kedved tarja
2015. aug. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
52%
és lehet szakmát szerezni ezzel az iskolával?
2015. aug. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
76%
Szóval most fejezted be az általánost? Szerinted milyen iskolában fogadnának ilyen helyzetben? Aki sokat bukott és 17 évesen volt képes befejezni az általánost, az oda is való, abba az iskolába. Csökkentett követelmények, viszont szakmát adnak a kezedbe.
2015. aug. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
80%
Ha szakmát is ad, akkor későbbiekben jó sarad lesz (eltudsz indulni). És ne azon agyalj, hogy mi lesz amíg tanulsz, hanem hogy legyen szakmád.
2015. aug. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
87%
Es megis mire gondoltal, mihez kezdesz alap oktatas nelkul egy olyan orszagban, ahol meg a diplomasok sem kapnak munkat?? Komolyan, vannak meg ilyen emberek?? 8 altalanossal kukas sem lehetsz! Nemhogy orulnel neki, hogy a szuleid gondoskodnak az oktatasodrol.
2015. aug. 26. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim válasza:
81%
Következménye legfeljebb annyi, hogy anyádék kiraknak, miután kirúgtak az utolsó helyről is, ahova felvettek.
2015. aug. 26. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!