Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok a családban mennyire...

Nálatok a családban mennyire beszédtéma a mostani helyzet, gondolkoztok-e a költözésen?

Figyelt kérdés
Féltek-e hogy háború tör ki,mennyit beszélgettek a menekültekkel kapcsolatos helyzetről ?Szóba került-e hogy elhagyjátok még időben az országot ez miatt ? Mennyire befolyásolja ez a hétköznapjaitokat ? Hol az a pont,amikor tényleg azt mondanátok hogy innen gyorsan el kell menni,mert már durva dolgok történnek.
2015. aug. 24. 20:26
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
3%

"Nekem egy rokonom, épp a nyáron családostól kiköltözött Amerikába."


Erről legyél kedves kicsit bővebben, mert oda nem lehet csak úgy menni, mert nagyon nehéz zöld kártyát szerezni.

Feketén mentek ki? Akkor ők is ugyanolyan illegális bevándorlók, mint a mi migránsaink, sőt jobban.

2015. aug. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
71%

#19: "Az is a baj a menekültekkel, hogy agresszívak, és követelőzők. Ha valahol megvetik a lábaikat, létrehoznak egy iszlám közösséget, s majd terjeszkednek. Ellepnek bennünket.

"


Nekem is ezzel van a bajom, amúgy nagyon liberális vagyok (nem politikailag értem), ha beilleszkednek és dolgoznak, semmi bajom velük, de sajna nem fognak.


Itt Pesten is van külön fekete fodrászat HÁLÓZAT!!!!! Fehér ember be sem mehet. Ez nem a beilleszkedésről szól.

Szeparálódnak, nem beilleszkednek, kivétel azoknak, akik tanulni jöttek ide, velük nincs gond.


De gondoljunk bele, mi is ilyen lemaradott migránsok vagyunk Angliában, rengeteg magyar van ott, ők is inkább kolóniákban és nem beilleszkedve élnek, de ha azt mondanák, nem mehetünk, akkor balhé lenne.


Vannak ismerőseim, akik a '80-as években mentek ki Amerikába, osztrák lágereken keresztül, elvannak, van aki kiszakadt a magyar közösségből, van, aki 20 év alatt(!) nem tanult meg angolul.


Kis hazánk nem régóta "NYugat", inkább csak gyártottuk mi is a menekültetket.

2015. aug. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim válasza:
35%
Eltűnt a válaszom pff veréb.
2015. aug. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
20%

Irigyellek titeket, hogy van időtök ilyen "komoly" témákkal foglalkozni. Mi ehelyett inkább Barátok Köztöt és Éjjel Nappal Budapestet nézünk.

Sajnos a vodka egyre drágább, így inkább ezekkel pusztítjuk az agysejtjeink.

2015. aug. 25. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
0%

Na ja, Gizike és Zsófi élete nagyobb hatással van rám, mint pár ezer migráns.

Apropó, Zsolti tuti nem fog vallani Alízra, mert akkor nagyot bukik :D

Bevándorlók???? ENnyire unalmas az életetek, hogy nincs jobb dolgotok ennél? Szánalom!

2015. aug. 25. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
87%

Egyébként viccen kívül, mégis hova akartok kiköltözni a migránsok elől? Ausztriába, Németországba, Franciaországba, Angliába, Olaszországba, Svédországba, ahova ezek a migránsok egyébként mennek?


Vagy Amerikába, ahova vízum kell?


Vagy a Közel-Keletre, ahonnan menekül mindenki?

2015. aug. 25. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
72%

#26: Éppen erre céloztam a #6-os válaszommal :)


Menni akarnak, de ész nélkül :D

2015. aug. 25. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
78%

Beszélni természetesen szoktunk róla, bár mi egyelőre nem érzékeltünk a bőrünkön belőle semmit.

Egy háború szinte biztos kitör egyszer, nem pont a jelenlegi migráns helyzet miatt, de egész Európában nagy a feszültség, megoldásra nem is törekszik senki, ez csak rosszabb lesz - fél évszázad elhibázott európai politikáját nehéz is lenne gyorsan megoldani. Csak az a kérdés, milyen formát ölt majd. A családban inkább azok beszélnek költözésről, akik mindig is hajlamosak lettek volna menni, de ők vannak kevesebben. A többség itthon képzeli el az életét (még ha ez sajnos manapság sokszor "lúzer" dolognak is van elkönyvelve).

A hétköznapjainkat is a vérmérsékletünk szerint befolyásolja. Van, akiét egyáltalán nem. Van, aki elolvas mindent, ami hozzáférhető a témában, és sokat akar beszélni róla.

Mikor mennénk el? Ha rendszeresen lőnének / bombáznának, akkor az országon belül egy csendesebb helyet keresnénk, mint ahol most lakunk. Ha esetleg iszlám hatalom jelenne meg, akkor muszáj lenne elmenni még az országból is, legalább egy időre, mert több egyedülálló nő is él a családban. (De erre azért csak elméleti esélyt látok.)

2015. aug. 25. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%

Én nem törődök a helyzettel, nem igazán érdekel, holott 20 km-re lakom a szerb, 10 km-re a román határtól. Nem szoktam egyébként migránsokkal találkozni, de Szegeden állítólag sokan vannak...


Párom az szintén abban van, hogy itt háború lesz, azért jönnek a menekültek, hogy elfoglalják Európát, meg Amerika már fegyverkezik, stb... Mondjuk, elég sok uszító honlapot olvas :(

2015. aug. 25. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
91%

Egyrészt sajnálom őket, mert sokan olyan helyről jönnek, ahol háború van, és tényleg az életüket féltették, mikor elindultak.

Viszont tény, hogy kezelni kell a helyzetet, mert eldurvulhat. Én nem mondom, hogy a menekültek alapból agresszívek, meg rombolni jöttek, de ha tartósan nincs mit enniük, akkor egy több ezres tömegből ez elég nagy indulatot tud kiváltani. És akinek nincs vesztenivalója, az több dologra képes, mint akinek van.

2015. aug. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!