Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok a családban mennyire...

Nálatok a családban mennyire beszédtéma a mostani helyzet, gondolkoztok-e a költözésen?

Figyelt kérdés
Féltek-e hogy háború tör ki,mennyit beszélgettek a menekültekkel kapcsolatos helyzetről ?Szóba került-e hogy elhagyjátok még időben az országot ez miatt ? Mennyire befolyásolja ez a hétköznapjaitokat ? Hol az a pont,amikor tényleg azt mondanátok hogy innen gyorsan el kell menni,mert már durva dolgok történnek.
2015. aug. 24. 20:26
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
81%

9# válaszoló vagyok.Ez a magyar cikk.

[link]


ez pedig az osztrák:


[link]

2015. aug. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
76%

nem szoktunk erről beszélgetni. a párommal azonban sokszor szóba kerül,hogy nem fogunk házat/lakást venni Magyarországon.szeretnének szerencsét próbálni külföldön,de nem mosogatóként és gyári munkásként hanem a végzettségünknek megfelelő munkakörben. én hamarosan kapom meg a mérnöki diplomámat,ő szakmunkásként dolgozik.

tényleg ebben szeretnénk dolgozni,ha nem találunk külföldön ennek megfelelő munkát,akkor hazajövünk. de remélem sikerrel járunk.

én őszintén szólva nem érzem jól magam Magyarországon. diákmunkaként gyárakban dolgozok több éve. sok felnőtt dolgozóval is beszélgettem. mindenki bele van fáradva,hogy 440 forintos órabérért kidolgozza a belét is. ez így nem állapot. nagyon alacsonyak a minimálbérek . és akkor lehet csodálkozni,hogy a huszonévesek miért élnek még otthon. egyedül ennyi fizetés mellett képtelenség különköltözni.

persze remélem nem minimálbérrel szúrják ki a szemem ennyi év eredményes tanulás után.

de értitek mit mondok:S az egészségügy is tényleg a béka segge alatt van.nincs elég ágy,a szappant és alapvető dolgokat se tudják biztosítani.a nővérek/szülésznők is elvannak keseredve hogy olyan sok munkáért mennyi fizetés jár.

az ember többet van a munkahelyén mint a szerettei között..persze nem vagyok hülye,tudom hogy más országban is így van.

de az itthoni rendszer tényleg nem tetszik. nem beszélve a kisebbségről. akik nagy városban élnek,el se tudják képzelni,hogy itt falun mennyit kell tűrni az embereknek a romák miatt,akiknek minden JÁR. de komolyan. iskolatáska,laptop,tyúkok,zsák krumpli,adománycsomag,élelmiszerek,segély esetleg ingyen beköltözni lakásba.. és miért? megérdemlik? én nagyobb problémát látok benne mint abban a pár ezer emberben aki áthalad az országunkon esetleg megtelepszik kis időre.

2015. aug. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
88%

és amíg van az a réteg akit egy zsák krumplival meg lehet venni a választások idején addig nem is lesz itthon változás. és mire odakerül a poltikus,addigra elfelejti,hogy milyen hétköznapi embernek lenni,milyen problémákkal kell szembenézniük.

egyébként ha normális bérek lennének itthon és a kisebbséget nem támogatnák agyba-főbe akkor nem gondolkoznék a költözésen..további problémám,hogy a pénzeket amiket nyernek nem jól fektetik be.most nem jövök a stadion dologgal, de mindenképpen hasznosabb lenne a bezárt gyárokat újra indítani és még jobban fokozni a mezőgazdaságot és ennek kapcsán is üzemeket indítani.(munkahely teremtés)

2015. aug. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
47%

A fidesz-kormány miatt már elhagytam az országot, mert undorodok egyszerűen a diktatúra felé tartó intézkedéseiktől.


A menekülteket, akik a biztos halálból menekülnek, csak sajnálom. Itt Németországban ahol élek, az iskolában ahol a felsőfokú továbbképzésem végzem, van egy menekült osztály - csupa fiatalok, akik a szüleik nélkül jöttek, küldték őket - azt sem tudják, a rokonaik élnek-e még egyáltalán. A szívem megszakad, ha ebbe belegondolok, főleg, hogy Magyarországban az ilyenekre még ujjal mutogatnak és bűnözőnek, terroristának nevezik őket. Megannyi családot látok, kisgyerekekkel, kisbabákkal, és fiatal párokat, idős nagyszülőket... iszonyatos. Az egyetlen, amit kívánok az, hogy jobban tudnám, tudnánk őket segíteni.

2015. aug. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
28%

Nme nagyon szoktunk beszélni erről, egyelőre nagyon messze az a pont, amiről kérdezel.

A hétköznapjait senkinek nem befolyásolja, csak aki rákattant a témára.

2015. aug. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
82%

Európa pénzesebb országai rettegnek most és van is miért, hiszen oda készül több millió menekült, köztük rengeteg szélsőséges iszlamistával együtt.

Örüljünk, hogy Magyarországon azért túlnyomó többségben még mindig magyar emberek laknak, nem úgy, mint például Londonban, ahol angolok legfeljebb elvétve vannak. Számomra ijesztő és nem tetsző ez a liberálisok által elképzelt színes és összekavarodott világ, nem is csoda, hogy robbantgatnak, hiszen elérő kultúra, eltérő nézetek, mindig lesz, akinek marhára nem tetszik.

Szerinted egy arab férfi például, aki úgy nőtt fel, hogy az alkohol tilos, a nőket semmibe veszik és elnyomják átjön Európába és mit lát? A nők kb. félpucéran járnak és marhára nem elzártan a külvilágtól élnek, mindenki iszik mint az állat, ijesztő számukra, elég sokszor pár egyéjszakás kaland valami könnyűvérű nőcskékkel és jópár átpiázott éjszaka, visszamenekülnek a vallásba és abban is a szélsőségesebb nézetek felé. Én szerettem azt, hogy felülök a buszra és elmegyek Prágába például sörözni, vagy Olaszországba nyaralni, de most mit lehet látni? Prága tele négerekkel, zaklatnak az ócska áruikkal minden sarkon, Olaszország tele menekültekkel, törökökkel, indiából bevándorló mindenféle igénytelen népséggel, szinte menekül onnan az ember. Ezek az emberek már nem országokat látnak a saját kulturájukkal, hanem az egész európai uniót egyetlen országnak tekintik és ez nagyon nagy baj.

2015. aug. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
28%

nálunk vitatéma, azért hanyagoljuk, hogy ne vesszünk össze.


én sajnálom a menekülteket, anya meg terroristákat lát bennük..szerinte pénzelik őket, és szerinte volt/van, hogy tankkal jöttek, azokban meg fegyverek vannak...ő valami megszállást lát benne és köti az ebet a karóhoz, hiába mondom, hogy a nagyja útközben meghal ezeknek a nagy "megszállóknak", meg nő terhesen gyalogol 1000 km-eket.., meg stb, á, szerinte akkor is ezek mellett ott sunyulnak a terroristák..



az iszlámok amúgy nem tudom mit pampognak már meg bin láden fia adott parancsot terrorista műveletekre amerikában (gondolom a fiát is terrorizálják és kényszerből adja a parancsokat..)azt az államot a gyerekkínzásaival együtt ki kellene iktatni egy az egyben.

2015. aug. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
36%

Nekem egy rokonom, épp a nyáron családostól kiköltözött Amerikába. Mindent eladtak, mindent hátrahagytak. Két szőlő, két gyerekkel. És a szülők már nem annyira fiatalok.

Ez itt egy tűzfészek, ahol élünk. Sok nép egymás mellett nehezen fér meg. Más a gondolkodás, más a kultúra, nagy a hatalomvágy is.

2015. aug. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
67%
Az is a baj a menekültekkel, hogy agresszívak, és követelőzők. Ha valahol megvetik a lábaikat, létrehoznak egy iszlám közösséget, s majd terjeszkednek. Ellepnek bennünket.
2015. aug. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
39%
Magyarország európai viszonylatban szegény országnak számít, éppen ezért nem úticél a menekülteknek. És ez a mi szerencsénk, mert azt gondolom, nagyobb biztonságban vagyunk itt, mint akár Németországban vagy Angliában. A tévében, újságokban a síró gyerekeket, nőket mutatják, kérges szívű, aki nem sajnálja meg őket...de arról senki nem beszél, hogy jelentős részük úgy lépi át a határt, hogy megsemmisíti az iratait, hogy ne lehessen regisztrálni, azonosítani. Így lesz belőlük egy arctalan, névtelen tömeg, amelyik egész addig nem jelent veszélyt, míg megkapja a maga kis segélyét, az ingyen oktatást, nyelvoktatást, gyógyszert, de ha a befogadó országok adófizetői megunják, hogy mindent ők finanszíroznak, a politikusoknak is lépniük kell. Ha csökken vagy megszűnik a segély, akkor ez a tömeg fellázad és nem válogat az eszközökben. Ha félteném a családom életét kis hazánkban, akkor azt hiszem, Svájcba költöznék. Nem uniós ország, nem kötik a kvóták, bár ott is van muszlim elég...
2015. aug. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!