Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy új élettársnak mikortól...

Egy új élettársnak mikortól van beleszólása a pénzügyekbe, gyerektartásba? Van egyáltalán?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy az átlagnál több gyerektartást fizetek, de így az exem tud 6 órában dolgozni. Nekünk ez így jó, és a gyerekeknek is.


Marad így is bőven magamra is, a barátnőmre is. Ő mégis soknak tartja, már szinte mindennapi téma ez amióta ideköltözött.


Hogyan állítsam le?


2015. aug. 23. 15:37
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
79%
Bocs, hogy a kérdésre is válaszoljak: ha netán elmegy annyira az eszed, hogy ennek a pénzéhes tyúknak gyereket csinálj, és arra a gyerekre nem jut annyi, mint az exednél élőkre, akkor lehet beleszólása, kizárólag a gyerek érdekében.
2015. aug. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Foglalkozok a gyerekekkel, heti legalább 1x én megyek értük, itt is alszanak ha akarnak. Akkor másnap én viszem őket oviba, suliba (idéntől már csak suliba). A korábbi kapcsolataimban ez is gond volt mondjuk.


Nem én tartom el a barátnőmet, a nagyszüleitől örökölt.

2015. aug. 23. 16:06
 13/22 anonim ***** válasza:
90%

Ez a kérdés már volt pár hete, csak fordítva, az új nő szempontjából. Majd megkeresem.


Akkor kiderült, hogy 3 gyerek van, apuka nem sajnálja tőlük a pénzt a csaj 23 éves, miatta váltak, és teljesen fel volt háborodva, hogy az exfeleség lehúzza/hülyének nézi az ő pasiját (exférj). Minek ennyit költeni a gyerekre.


Ugye nem te vagy most is???

2015. aug. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
76%

Akkor viszont nem értem, mi a problémája. Illetve csak úgy tudom értelmezni, hogy zavarja a korábbi kapcsolatod, nem érzi magát biztos pozícióban, féltékeny.

Felnőtt férfi vagy, te döntesz, még azt is megértem, hogy szeretnél tartós kapcsolatot végre, de aki képes ilyesmin napi szinten vitatkozni veled (úgy, hogy tényleg nincs köze hozzá, és nem szenved hátrányt emiatt), az nem tudom, mennyire alkalmas erre.

Semmi közöm hozzá, mennyit örökölt, de azért nekem ez is kicsit fura, hogy semmit nem dolgozik, úgy gondolja, élete végéig eléldegél az örökségből? Ha így lennék, mint ő, vagy tanulnék valamit, vagy legalább valami jótékonysági szervezetnél dolgoznék, nem a pénzért, hanem a hasznos időtöltésért. Persze nem vagyunk egyformák.:-)

2015. aug. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
74%

még össze se költöztetek és már a pénztárcádban turkál, és ő még csak nem is dolgozik...

komolyan nem tünik fel hogy egy pénzéhes ku'va...

gondoldát ezt az összeköltözést

2015. aug. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
97%

Ismerős probléma, én is azt mondtam, hogy ebbe nem kéne beleszólnia, erre megsértődött, és 10 év múlva, amikor szakítottunk nagyon durván a fejemhez vágta.


De akkor sem kell ebbe beleszólnia.

Még abban is hasonló a helyzetünk, hogy volt pár nő, akik azért nem lettek tartósak, mert a gyerekeimmel nem tudtak/akartak kijönni.


15 éve váltam el, de még ma délelőtt is kellett beszélnünk a 24 éves fiunk dolgaiban... nem értik, hogy a közös gyerek bizony összeköt.

2015. aug. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 omba ***** válasza:
100%

Az ebből a z érdekes nekem, hogy nem tud leszakadni a témáról, noha racionális oka nincs. Van pénze, neked is bőven, tehát nem megélhetési dolog.

talán valami dominancia ügy, hogy ő szabja meg, hogy mit, hogy csinálj.

Más dolgokban is ilyen erőszakos?

Arról próbálj vele beszélni, hogy miért annyira kulcskérdés ez neki? Ha nem is dolgozik, csak nem ezen agyal egész nap? Bizonyára vannak értelmes elfoglaltságai.


Mielőtt odaköltözött is tudta, nem? Akkor is problémája volt ezzel? Mióta él veled?

2015. aug. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
61%
tedd lapátra és kész!
2015. aug. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
94%
Nem hiszem, hogy ez a pénzről szólna, hiszen ahogy mondod, van elég. Rivalizálás. Nekem is féltékenységi tébolyban szenvedő barátnőm van, valószínűleg hamarosan szakítani is fogok vele. És tököm tele van már ezekkel a drámákkal, soha többet féltékeny barátnőt! Amint azon kapok valakit, hogy a volt barátnőn, szomszéd csajon stb. köszörüli a nyelvét, azonnal kuka.
2015. aug. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
61%
Sün, ha folyamatosan olyan barátnőket fogsz ki, akik féltékenyek, akkor azért gondolkozz el, nem viselkedsz-e gyanúsan... pl. szoktál-e akár öntudatlanul is flörtölni a szomszédcsajjal, ilyesmi.
2015. aug. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!