Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy új élettársnak mikortól...

Egy új élettársnak mikortól van beleszólása a pénzügyekbe, gyerektartásba? Van egyáltalán?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy az átlagnál több gyerektartást fizetek, de így az exem tud 6 órában dolgozni. Nekünk ez így jó, és a gyerekeknek is.


Marad így is bőven magamra is, a barátnőmre is. Ő mégis soknak tartja, már szinte mindennapi téma ez amióta ideköltözött.


Hogyan állítsam le?


2015. aug. 23. 15:37
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
82%

Mond meg neki,h az exed máshogy nem tudja megoldani, ha csökkented a gyerektartást akkor nektek kell magatokhoz venni a gyerekeket. Egyből csöndben fog maradni.

Vagy legyetek külön kasszán, és mindenki arra költ amire akar, a kaja+rezsit meg elfelezitek.

Ha jól veszem ki a kérdésedből, akkor őt is finanszírozod, kérdés hogy ő vajon mit tesz a közösbe? Külön kasszát mindenképp felhoznám, egyből kiderülne h miért van veled...

Normális, jó érzésű nő eltartja saját magát és nem a pasija gyerekeinek kárára akarja a bevételeit növelni.

2015. aug. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
15%
Érthető valahol, hogy zavarja ez, nem tudhatja miért fizetsz többet. Le kell ülni, megbeszélni vele, hogy a gyerkőcök miatt, hogy szeretnél biztosítani nekik egy jobb életet.
2015. aug. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
15%

Mivel vele élsz vele is kéne foglalkozni.meg gondolom késóbb jönne a gyerek stb... lehet némi igaza elvégre ö is szeretne majd 6orában dolgoni mint az ex...tóbbet lenni a gyerekkel stb.

probálj azonos szintet biztositani nekik.

2015. aug. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
75%
A gyerektartásba akkor, ha közös gyerek van úton. A pénzügyekben ezen kívül onnantól, hogy együtt éltek és közös kassza mellett döntöttetek
2015. aug. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
81%
Sajnálja a gyerekeidtől a pénzt? Úgy gondolom ebbe nincs beleszólása. Ha neked megfelel a helyzet, és úgy érzed meg tudod ezt tenni a gyerekekért, ne hagyd hogy befolyásoljon. Csúnya lesz amit mondok: De miért lenne az a pénz jobb helyen az ő zsebében mint a gyerekeknél? Azért kicsit elgondolkodtam: biztosan a pénzről szól ez az egész? Nem lehet hogy úgy érzi, versengenie kel a régi családoddal érted?
2015. aug. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Ő nem dolgozik.

Nem szeretnénk közös gyereket, ezt már tisztáztuk a legelején.

2015. aug. 23. 15:48
 7/22 A kérdező kommentje:
Bár férfi vagyok, nem hülye: igen, már elmondtam neki hogy miért fizetek ennyit.
2015. aug. 23. 15:51
 8/22 anonim ***** válasza:
85%
Simán közlöd vele, ez a helyzet. Ha nem tetszik neki, lehet elmenni.
2015. aug. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Versengeni? Sosem fogom megérteni a nőket... Ők a gyerekeim. Mindig az életem részei lesznek, fogok rájuk költeni (ésszerű keretek között), lesznek közös programjaink. Mit kell ezen túlmagyarázni?


De, mint már írtam: az összeköltözés előtt leültünk és megbeszéltük ezeket a dolgokat. A pénzen azonban úgy tűnik, nem tud túllépni.

2015. aug. 23. 15:56
 10/22 anonim ***** válasza:
88%

Szóval van egy kitartott nőd, meg van az exed, aki 6 órában dolgozik, és emellett neveli a közös gyerekeiteket.

A kitartott nő pedig sokallja a pénzt, amit kifizetsz azért, hogy a gyerekeidnek jobb legyen, ha már te nem vagy ott velük folyamatosan.


Csodálkozom, hogy egyáltalán megfordul a fejedben az, hogy a kitartott nődnek bármiféle beleszólása lehetne egy olyan dologba, ami tulajdonképpen a ti családi ügyetek az exeddel - elvégre a közös gyerekeitek neveltetéséről szól.

2015. aug. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!