Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti el szoktátok fogadni, amit...

Ti el szoktátok fogadni, amit a szülők csomagolnak ha náluk vagytok hétvégén?

Figyelt kérdés

Anyósom, anyukám és apukám mindig hadseregre főz, aztán 3 napra valót csomagolnak nekünk.


Ti elfogadjátok/elfogadnátok?


2015. aug. 20. 20:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
El, mert nincs apelláta :D Persze a desszertet én viszem általában, sütök édeset vagy sósat... ha ők jönnek, én csomagolok.
2015. aug. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
22%

Aki az anyukája főztjét nem szereti mindennél jobban, az nem biztos, hogy egészséges környezetben és családi körben nőtt fel, az anyóssal meg nem jó kikezdeni, nem mondták még?

Állítólag Zsigmond királyunk jobban tartott az anyósától, mint bármely ellenségtől, de megjegyzem, hogy III. András királyunk anyukája Tomsaina Morosini egy ízben úgy megmérgezte a királyi tárnokmestert, hogy csak na, és azért halt meg, mert az igazi magyar nemes hatalmas adag pácolt vadhússal viszonozta az anyakirályné csomagolt vacsiját, de középkori higiéniai viszonyok meleltt, biza,a tálat nem mosták ki, így nemsokára utolsó Árpádházi királyunk eltemethette a kedvenc mamát (1294).

2015. aug. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%
El. Egyrészt imádom anyukám főztjét, sütijeit. Másrészt nekem is kényelmes, hogy akkor 2 napig nem kell főznöm, de meg van oldva a kaja. Szóval én nem csak elfogadom, hanem nagyon örülök is neki.
2015. aug. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%
Persze, hogy elfogadjuk és nagyon örülünk is neki. Nem értem, már ezt sem szabad elfogadni a szülőktől?
2015. aug. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%

Persze. Az én anyukám nem a világ legjobb szakácsa, de azért vannak finom kajái, ezekből szoktam kérni, ha csomagolni akar. Én is viszek sütit, sokszor főtt kaját, amiről tudom, hogy szereti.

Anyósomét is elfogadtam, bár az tényleg ritkán volt jó, de tudtam, hogy szeretetből adja:-)

2015. aug. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%
45 éves vagyok, és a mai napig nagyon szívesen elfogadom, amit anyukámék csomagolnak. Sőt, ha megyünk ebédre, már előre szól, hogy "ételest hozzatok!" Az öcsémék is ugyanúgy kapnak, háromfelé ossza anyukám a maradékot mindig. Sokszor viszünk mi is nekik, amit én sütök, vagy főzök, és 2-3 havonta főzünk egy nagy családi bográcsos kaját nálunk, amit én is szétosztok. :) Anyósom is sokszor főz, mindig csomagol belőle, és én is küldök vagy viszek neki abból amit tudom hogy szeret.
2015. aug. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én 47 vagyok, de imádom Anyukám főztjét. Magam is elég profi vagyok, de mások az ízek, amit ő csinál.

Nekem mindig ünnep Anyukám főztjét enni.

Majd megérted, ha idősek lesznek a szülők, és fel kell készülni arra, hogy az emberi élet véges.

2015. aug. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
74%
attól függ,ha látom,hogy jó volt az étvágy ebédkor,és nekik már vacsira is alig marad,akkor nem,amúgy igen.(hozzáteszem,ez ritka,anyu is és anyós is egy hadseregnek főz..vagy kettőnek:D)
2015. aug. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
75%

"Aki az anyukája főztjét nem szereti mindennél jobban, az nem biztos, hogy egészséges környezetben és családi körben nőtt fel"


Azért hülye ne legyél.

2015. aug. 21. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
83%

Az étel adása egyfajta gondoskodást és szeretetet mutat. Nagyon mélyről jövő ösztön.


Én bármikor bárkit meghívok egy drága piára, de a főztömből csak azokat kínálom, akik valóban közel állnak hozzám.

2015. aug. 21. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!