Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nyitott kapcsolat, szerintetek...

Nyitott kapcsolat, szerintetek képes működni?

Figyelt kérdés

Ha igen, hogyan? Mennyi ideig? Milyen közös megállapodásokkal?

Akinek már van valamilyen tapasztalata ebben, annak a véleményére vagyok leginkább kíváncsi.


2010. márc. 9. 22:36
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
65%
A nyitott kapcsolat nem kapcsolat, hisz nincs meg egymás kölcsönös tisztelete, őszinte szeretete. Pedig egy kapcsolat ugye ezekre a dolgokra épül...
2010. márc. 10. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Én nem lennék képes ilyenfajta kapcsolatra, bár nem tudom lehet, hogy valakinél beválhat, én nem érezném magam benne túl jól az biztos.
2010. márc. 10. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
75%
Nekem volt ilyen, de nem nevezném kapcsolatnak. Összejöttem egy sráccal, kapcsolatnak indult, de akárhogy erőlködtem, nem tudtam beleszeretni, ez kölcsönös volt, megbeszéltük, és jó barátság lett köztünk. Továbbra is találkoztunk, szexeltünk, de közben randiztunk mással, nem volt belőle sértődés, mert érzelmileg nem kötődtünk egymáshoz, így nem fájt és nem volt féltékenység. Szeretők voltunk. Nekem akkor így jó volt, de már megtaláltam az igaz szerelmemet, és el sem tudom képzelni, hogy mással legyek, vagy ő legyen más nővel. Mert ahol szerelem van, ott nem működik!
2010. márc. 10. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
61%

-OO de jó drágám hogy hazaértél,mindjárt randim van..vigyáznál a gyerekre?

-persze,de este 10-re érj már haza,mert jőn a Kata.

-és mikor érsz haza?

-éjféltájt..őssze is bujhatnánk nem?


Uristen..szerintem a nyitott kapcsolat morbid.Nem is értem mire jó..vagyis értem,csak értelmetlennek tartom.

2010. márc. 10. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
92%
Az, hogy egy nyitott kapcsolat működik-e kizárólag a két fél beállítottságától és érzelemvilágától függ! Ha ők képesek valóban elfogadni a nyitottságot, akkor igen. Én nem tudnám....
2010. márc. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
77%
Semmiképp nem élnék ilyen kapcsolatban...hozzáérni se tudnék..megalázó
2010. márc. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Én is nehezen tudnám megemészteni, folyton féltékenység gyötörne. S magamtól is undorodnék egy kicsit, azt hiszem. Mégis eszembe jut, mert valahogy arra az álláspontra jutottam, mint az előző oldal utolsó válaszadója (01.50-es asszem...).

Ha hosszútávú kapcsolatban gondolkodom, akárhova nézek szétválás, kín, egymás érzelmi gyilkolászása, vagy a másik fél ledominálása stb. van. Igazi érzelemről, érett emberi személyiségekből összehozott kapcsolatot nemigen látok. Pedig elég sok párt ismerek. Ha látszólag egyik-másik annak is tűnik, amint láthatóvá válnak egy kicsit a részletek, látható csak a felszínen működik, belül rothad a kapcsolat. S itt nem az összeérési vagy apróbb konfliktusokról beszélek, hanem, hogy az érzelem, a szerelem átalakul egyfajta birtokviszonnyá.

Részben, ez a fajta észrevétel vitt bele ebbe a gondolatba.


Az tiszta, hogy egy ilyen akkor tud talán működni, ha nem 100, hanem 1000%-os a bizalom és a másik fél ismerete. Ha tudjuk, hogy érzelmi elcsábulást, megingást nem fog okozni. Én már itt megbuknék, mert talán magamban még talán megbíznék (de ez sem biztos), de párom felé megölne a féltékenység.

Másrészről viszont lehet, hogy mégis tudna működni, ha meggyőződnék arról, hogy tényleg nem áll fenn az érzelmi megcsalás, ill. kijátszás lehetősége. Nem 1-2 éves kapcsolatról van szó nálunk, s tudom, ő szívesen meglépné (bár tudom, nem akar megbántani ezzel, ezért nem is feszegeti a témát), s anno régebben én is a "kapósabbak" között voltam, s hiányzik ez az érzés nagyon, nem tagadom. Ráadásul jelenleg a szexuális életünk sem valami fényes. Akik kipróbálták, és működött azt mondták: jót tett a kapcsolatuknak.

De ott van bennem az a bizonyos "de"......

Szóval két tűz között őrlődöm.


Ha írtok még, írnátok kort és nemet?

2010. márc. 10. 11:34
 18/24 anonim ***** válasza:
53%
igen van ilyen, de csak akkor működik, ha mindkét fél kölcsönös beleegyezésén alapul. attól még egymást szeretik, a szívük egymásé, de kellenek néha más szexpartnerek is. ilyen még a legjobb házasságokban is előfordul lásd Angelina Jolie és Brad Pitt, de a mindennapokban is van rá példa elég.
2010. márc. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
52%

Ááááááááááááá, gyerekek, Úristen!!! Van, aki még beveszi ezt a dumát, hogy kölcsönös szeretet meg bizalom kell a nyitott kapcsolathoz? Tudjátok, ha ez megvan, az a kapcsolat nem lehet nyitott.

A nyitott kapcsolat 3 dologra jó:

1. Kölcsönösen gyáva embereknek nem kell beismerni, hogy a kapcsolatuknak vége, nem kell félniük az esetleges magánytól. Végül az egyik fél beleszeret valakibe és lelép, a másik meg nem érti, hiszen nem erről volt szó.

2. Önmagukat semmire sem értékelő és nem tisztelő partnerek engedékenységére, akik belemennek ilyen helyzetbe azért, hogy ne veszítsék el a párjukat (lásd magány), közben tönkremennek, ez iszonyú megalázó. Végül a másik beleszeret valakibe és lelép, a meg ugyanúgy egyedül marad, mintha szakított volna, csak még kisebb lesz az önbecsülése, mint egyébként.

3. Lelkiismeret-furdalás nélkül bármikor meg lehet csalni a másikat. És tök mindegy, hogy nevezzük, a lényeg ugyanaz: félredugtál.


Pár-kapcsolat. Pár. Kettő.

Azt jelenti, hogy nem fér bele több ember.

2010. márc. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim válasza:
70%
Előttem szólónak teljesen igaza van. A nyitott kapcsolat óhajtása a kapcsolat végét jelzi. 33 éves vagyok, pár éve 10 éves kapcsolat után vőlegényem ezen óhaja (is)szakitáshoz vezetett. Akkor ezt nem láttam át, azt hittem csak beválallósság kérdése. Beválalós is voltam, nem kellett volna. Mindegy, csak gazdagabb lettem egy tapasztalattal :)
2010. márc. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!