Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A testvérem kisfia lenyúlt...

A testvérem kisfia lenyúlt tőlünk pár dolgot (meg egy kis kp-t). Szóljak a tesóméknak? A neje biztos kiveri a balhét.

Figyelt kérdés
2010. márc. 9. 14:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
szerintem a tesódnak szólj, hogy figyeljen oda a gyerekre! lehet máshol is csinálja ezt, és inkább Ti szóljatok, mint idegenek...persze csak ha biztosak vagytok benne, hogy ő volt.
2010. márc. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Először beszélj a gyerekkel(nem tudom mennyi idős),ha lehet.Pakoljon vissza mindent,vagy kipakolsz te a szüleinek.
2010. márc. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd rá, mert azt hiszi, h máshol is lophat majd...
2010. márc. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a gyerekkel beszélj előbb.

Egyébként nagyon nem mindegy, hány éves a srác!

2010. márc. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is először a gyerekkel beszélj, hogy tudatában van-e mit tett? (Mielőtt beszélnétek, bizonyosodj meg arról, hogy valóban ő tette, s nem alaptalan a vádaskodás.)Nem szabad elvenni mások tulajdonát. Ő sem örülne, ha csak úgy lenyúlna valaki ezt-azt a szobájából. (Életkorának megfelelően beszéljünk vele)

Aztán kérdezd meg tőle miért tette? S hogy ez bűn. S úgy teheti jóvá, ha visszaadja a dolgokat.


Ha nem tudod elintézni vele, akkor mehetsz ugyan a szülőkhöz, de nem hiszem, hogy ők neked hinnének, sokkal inkább a gyereknek, s akkor a te szavad áll szemben az övékkel.


De mindenképpen tudatosítani kell a gyerekben, hogy az amit tesz, nem helyes. Ha végül visszaadja a dolgokat és beismeri, akkor a szülőket lehet enyhén figyelmeztetni, hogy beszélgessenek már el a bűn fogalmáról, mások értékeiről stb.

2010. márc. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
sztem a gyerek le fogja tagadni. győződj meg a lopásról mégegyszer /rakjál ki neki csalit/amit azonnal tudsz ellenőrizni és azután beszélj a gyerekkel vagy a korától függően a szüleivel
2010. márc. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha a gyerekkel beszélsz, kézzel-lábbal tiltakozni fog, hogy nem ő tette. És még talán te is elbizonytalanodsz. Beszélj inkább a tesóddal, de semmiképpen ne legyél vele bántó. Ne érezze támadásnak, vagy annak, hogy nem szereted a gyerekét.
2010. márc. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
88%
Sok gyerek azért vesz el a szeretteitől dolgokat mert nem kap elég figyelmet , vagy mert nem olyan figyelmet kap amit szeretne , így próbál többlet boldogsághoz jutni ! Alapjáraton a gyerek nem bűnöző , beszélj vele , kérdezd meg mi bátja , mi hiányzik neki , ha nagyon szertne valamit kapja meg szülinpajára ( ne csak úgy , érdemelje is ki , ha nem ünnepre akkor dolgozzon meg érte) . Oda kell rá figyelni , de nem azt kell nézni hogy újra lop e valamit ! Ne legyen csali meg ilyenek .
2010. márc. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
84%
Elöző vagyok , azt írod kisfia , a gyerekek nem nagyon ismerik még a magántulajdon szentségét , az enyém 6 éves és bizony néha idegen játékot találok nála amit aztán bocsánatkérés után visszajuttatunk a gazdájának , de ebből nagy ügyet nem csinálunk ,más gyereke is visz el dolgokat , viszont a pénz az már más dolog .
2010. márc. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha tettenéred, a gyerekkel beszélj. Magyarázd meg, hogy ilyet nem illik tenni. Ha ismétlődik, szólj a tesódnak.


Ha nem érted tetten, honnan tudod, hogy ő volt? Így nagyon rizikós, h esetleg tévedsz. De ebben az esetben szerintem a tesóddal kezd.

2010. márc. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!