Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Olyan kérdsem lenne amire nem...

Drex kérdése:

Olyan kérdsem lenne amire nem talalok valaszt es nem is tudom mi tévő lehetek!?

Figyelt kérdés
Arrol lenne szo hogy én 20 eves vagyok es van egy 17eves baratnom aki terhes tőlem a gyereket megtartjuk csak ezzel az a problema hogy mindjart szul a párom es még van 3honap hogy be totse a 18 évet, a szülei addig nem engedik külön még be nem tölti a 18evet.!?A kérdes az lenne hogy ha a szulei nem irjak ala az apasagimat akkor ezt addig nem is lehet míg be nem tolti a 18 evet!? Ez azert lenne fontos kerdes mert 2honap utan ujra kellene csinaltattnunk minden papirjat a gyermekemnek es nem allunk olyan jol anyagilag hogy mindezt ujra meg tegyuk. Addig nem is tudom az apasagit meg csinalni amig a szulei nem irjak ala a papirt vagy van erre valami megoldas? Koszonom fontos lenne.!?
2015. júl. 29. 20:27
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Alapvetően nem értek egyet általában az ilyen tervezetlen, korai gyermekvállalással, de nem is ez a kérdés.


Az is lehet számotokra egy opció, hogy bementek az anyakönyvi hivatalba, bejelentitek a házasulási szándékotokat. Mivel a barátnőd előrehaladott terhes, ilyenkor lehet felmentést kérni az 1 hónapos kötelező várakozási idő alól.

Természetesen a gyámhivatal is fog tudni a szándékotokról, de ez nem gond, ha egyébként neked van munkád, meg tudjátok oldani a megélhetést, lakhatást (ugye így van, különben nem akarnátok gyermeketvállalni 17 meg 20 évesen. UGYE?)


Tehát ha megadják a felmentést az 1 hónpos várakozás alól (kismamák esetében életkortól függetlenül általában megadják), akkor összeházasodtok, ezzel a 17 éves barátnőd jogilag nagykorúvá válik és máris megoldva a kérdés.


Informálódj az önkormányzat anyakönyvi hivatalánál (ahol az apai elismerőt is teszed), és a gyámhivatalnál.

Még ma kérj időpontot és menjetek be a kérdéseitekkel.


Természetesen a gyámhivatal hozzájárulása helyettesítheti a szülőkét, amennyiben érdekellentét áll fenn és a hivatal valóban úgy ítéli meg, hogy RENDEZETT körülményeket tudsz biztosítani a kiskorú, terhes barátnődnek.

2015. júl. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt sokat segitettel! És igen van már biztos munka helyem is egy jó ideje !:)
2015. júl. 30. 10:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!