Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Olyan kérdsem lenne amire nem...

Drex kérdése:

Olyan kérdsem lenne amire nem talalok valaszt es nem is tudom mi tévő lehetek!?

Figyelt kérdés
Arrol lenne szo hogy én 20 eves vagyok es van egy 17eves baratnom aki terhes tőlem a gyereket megtartjuk csak ezzel az a problema hogy mindjart szul a párom es még van 3honap hogy be totse a 18 évet, a szülei addig nem engedik külön még be nem tölti a 18evet.!?A kérdes az lenne hogy ha a szulei nem irjak ala az apasagimat akkor ezt addig nem is lehet míg be nem tolti a 18 evet!? Ez azert lenne fontos kerdes mert 2honap utan ujra kellene csinaltattnunk minden papirjat a gyermekemnek es nem allunk olyan jol anyagilag hogy mindezt ujra meg tegyuk. Addig nem is tudom az apasagit meg csinalni amig a szulei nem irjak ala a papirt vagy van erre valami megoldas? Koszonom fontos lenne.!?
2015. júl. 29. 20:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem értek hozzá, de mi köze a szülőknek az apaságihoz?

Menj be legközelebbi kormányhivatalba, okmányirodába, kormányablakhoz vagy én már nem is tudom hogy hívják ezt, és ott kérj felvilágosítást. Ha konkrét segítséget nem adnak, akkor azt kérdezd meg, hová fordulhatsz.

2015. júl. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Azert kellene elméletileg a szülei alaírása mert még nem töltotte be a 18-at és természetessen nem akarjak aláirni.. a baba 8.18-ra van kiirva es a párom meg 11.03.-án tőlti a 18-at .
2015. júl. 29. 20:50
 3/12 anonim ***** válasza:

Voltatok az önkormányzatnál? Tuti hogy kellenek a szülei a nyilatkozathoz? Ezt találtam: "Kiskorú anya esetén kirendelt gyámnak, eseti gondnoknak, mint a kiskorú törvényes képviselőjének az apai elismerő nyilatkozathoz írásbeli hozzájárulását kell adnia"

Szerintem elképzelhető egy olyan nyakatekert verzió is, hogy a barátnőd átmenetileg gyámság alá veszik és a gyámhivatal képviselője írja alá neki a szülei helyett. Kérdezzetek ennek utána!

2015. júl. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

utána néztél ennek vagy csak hallomás alapján hiszed ezt?

én önkinél utánajárnék

2015. júl. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
ne önkormányhoz menj, hanem a gyámhivatalba.. mivel te nagykorú vagy kérheted hogy te legyél a kicsi gyámja és ne a párod szülei, nagykorúsíthatják is a párodat hisz pár hónapról van csak szó, szóval holnap irány a gyámügy és kérdezzetek mindennek utána! ha lehet együtt menjetek be a barátnőddel!
2015. júl. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
30%
Elég buta lehet a te párod, és akár te is ne is haragudjatok. Ez magánügy az igaz, de 17 évesen hogy ért a gyerekneveléshez? Elbaszta már az életét.. minimum 25 évesen normális gyerekben gondolkodni. Ha nem tudjátok neki megadni később, ami kell, akkor rossz vége lesz, de szerintem 17 évesen az ő kezébe még nem való gyerek, főleg ha még iskolába jár.
2015. júl. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek a választ! Holnap be megyunk es mindennek utana jarunk!!! Utolso valaszolo mart vartam ezt is de ne haragudj meg ezt a gyereket en akartam aminek meg kellett tortennie annak meg kellett ! Es koszonom nem vagyok az abortusz híve vagy mondjuk ahogy a baratnom szülei is tervezték"örökbe adással " .. En inkabb "elb*szom a fiatal korom".. A baratnomrol megsemmit sem tudsz érettebb mint azt bármelyikotok hinné! :)
2015. júl. 29. 22:02
 8/12 anonim ***** válasza:

hülyeség azt mondani, hogy ennyi idősen elbaxta az életét, hány gyereket neveltek fel ugyanígy szülők? a kedvesem szülei is korán váltak szülővé, az anyukája is csak 17 volt, mikor megszületett a baba, ha akkor elvetetik, akkor sosem jöttünk volna össze

ha a gyerek minden támogatást megkap a szülőktől, nagyszülőktől, akkor nem lesz gond

kérdező az a mondatod viszont nem tetszik, hogy te akartad a gyereket, ez úgy hangzik, mintha rá erőltetted volna

2015. júl. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Családsegítőben kérj segítséget.

Ha megvan az apasági, te is lehetsz a baba gyámja, akár hozzád is kerülhet, aztán ha a barátnőd betölti a 18-at, akkor mindegy mit mondanak a szülei, ő is mehet hozzátok.

2015. júl. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ne haragudjatok, rosszul irtam: szoval en IS akartam a babat, helyesbitve!
2015. júl. 29. 23:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!