Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy járnánk a legjobban az...

Hogy járnánk a legjobban az alábbi helyzetben?

Figyelt kérdés
A férjem 22 év után hagyott itt egyik pillanatról a másikra a 2 gyerekemmel. Csak közölte,hogy a barátnőjénél tölt pár napot (nem is tudtuk,hogy van neki). Én ezután hallani se akartam róla mondtam tegyen le 50 ezret a gyerekekre illetve a jelzálog felét amit tőlem vonnak. Ennek 8 hónapja. Kilépett a munkahelyéről és feketén dolgozik. Állítólag napi 6-8 ezer között keres. Mindig mondja,hogy visszaakar jönni de sose teszi. A szüleit és az unokáját nem is keresi. Az új barátnőjének se fizet semmit,mert azt mondja nekünk adja a pénzt ami nem igaz,mert eleinte fizetett (csak az 50-et) de ehónapban is 15 ezret kaptunk tőle. Nekem 50 ezer marad a jelzálog levonása után és abból nem tudok mindent megoldani. Akkor hoz pénzt ha úgy gondolja. Megírtam a barátnőjének,hogy hasson rá,mert én nem akarok már tőle semmit csak azt,hogy a gyerekeim ne éhezzenek. A nő kiakadt de azóta se írt pedig ígérte. Ha beadom a válást akkor mivel nincs munkája gondolom semmit nem kapnék. A lakás az én nevemen van de házasság alatt vettük a kocsi amit ő használ szintén bár az a lányom nevén van(neki már külön családja van),de a férjem az üzembentartó. Mit tudnék tenni ebben a kilátástalan helyzetben? A hitel közös néven van de mint írtam nincs bejelentett munkája. Erről hangfelvételem is van,hogy azt mondja dolgozik bár evvel semmire se megyek.
2015. júl. 29. 16:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen beadnám a válást, legalább valamennyire tiszta vizet önthetsz a pohárba a vagyonmegosztásnál.


Mekkorák a gyerekek, hogy már unoka is van? Milyen gyerektartást kérsz tőle?

2015. júl. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
3 gyerekünk van (a lányom 23 éves, a fiam 19 egyetemista (az egyetem mellett nem tud dolgozni,mert van,hogy reggeltől estig benn van) a kissebbik 15 éves). Mondtam neki,hogy fizessen 50 ezret,mert annyi kell a 2 gyerekre de ugye eddig is 30-at adott vagy annyit se de az utóbbi 2 hónapba annyit se. Most 15 ezret. Ha beadom a válást akkor félek ennyit se kapnék,mert ugye nincs bejelentve. A lakást nem tudom eladni,mert 10 millió a hitel és kb 8-at ér
2015. júl. 29. 16:27
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Bár az lenne a tiszta, valószínű, hogy a válással járnál rosszabbul.


Egyrészt: csak a 15 éves után kérhetsz gyerektartást, a 19 éves hiába egyetemista és eltartott, már nem számít. Ő külön perelheti csak az apját rokontartásért.


Másrészt a lakáson is osztoznotok kellene, mivel nem számít, hogy kinek a nevén van, ha a házasság alatt vettétek és nem a te különvagyonodból (pl.: örökség).

2015. júl. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az édesapám meghalt és az örökségemből vettük a lakást.Csak sajnos ez sehol sincs leírva. Tudom,hogy nekem kikéne fizetnem a lakás felét de sajnos nem tudom. Ahogy ő se fizeti az autó felét és a jelzálogot is csak tőlem vonják. Nem gondoltam,hogy 22 év után ezt kapom.
2015. júl. 29. 16:34
 5/5 A kérdező kommentje:
Sajnos hiába perelném be ha feketén dolgozik és papíron nincs semmi jövedelme.
2015. júl. 29. 16:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!