Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gonosz vagyok, hogy nem adtam...

Gonosz vagyok, hogy nem adtam neki kölcsönt? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Előjáróban le kell írnom a történetet. A nagyanyám örökbe fogadott 30 éve egy kisbabát, akkor amikor anyám a nővéreimet szülte meg. Emiatt, hogy a gyereket foglalkozott, nem tudott velünk - velem sem - foglalkozni és nem igazán volt a nagyanyánk, mert minden idejét az ő nevelésére fordította.


A gyerek mikor felnőtt éveken keresztül a nagyanyám nyugdíjából tartotta el magát.Élősködő, mert volt, hogy egyszerűen nem akar keresni munkát, de cigire meg piára mindig volt képe pénzt követelni, mialatt a nagyanyám nélkülözött. Sosem jutott eszébe, hogy segítsen neki, hozzon neki valamit piacról vagy hogy születésnapjára meg karácsonyra vegyen neki valamit. Nagyanyám annyira félt tőle, hogy a konyhakéseket elrejtette előle.

Ráadásul borzalmas munkamorálja van, ha van kedve megy dolgozni, ha nincs akkor nem. Emiatt persze rendszeresen kirúgják, amit úgy ad elő, hogy a munkahelye szűnt meg és emiatt nincs munkája.

Folyton kölcsön kér másoktól és egyszerűen már senki nem ad neki pénzt, mert nem fizeti vissza.

A nagyanyámat elköltöztettük a régi lakásából és azóta ennek az embernek nem nevezhető lénynek apám fizette a lakbérét, amíg nem talált munkát.


Természetesen mindig úgy alakított mindent, hogy ne legyen munkája így folyton tudjon apámtól pénzt kérni. Ezt a szüleim - és persze mindannyian - meguntuk, adtunk neki pénzt repjegyre, hogy Londonba menjen munkát találni, mert valami haverjával bérelnek lakást.

A nővérem kint él és már megkereste, hogy tudna-e kölcsönadni ő pedig elküldte. Engem is megkeresett de én is elküldtem őt.

Én azért sem akarok neki kölcsönt adni, mert még mindig tartozik és folyton ködösít, megbízhatatlan, a pénzét cigire és piára költi folyton, ráadásul, ha felelősségre akarja őt bárki vonni, akkor lapít.


2015. júl. 27. 16:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Jól tetted.
2015. júl. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy már lelkifurdalásod legyen! Az egész családnak meg kéne szakítania a fickóval MINDEN kapcsolatot.
2015. júl. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A végére már nem lehetett átmenni a nagyimhoz csakúgy, mert szégyellte őt. A csávó emellett hanyag, igénytelen, nem takarít maga után.

Örülök, hogy a nagyanyám már kivirult azóta, hogy kiköltöztettük onnan.

2015. júl. 27. 18:25
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
nem. neked ő nem rokonod. persze attól még segíthetnél neki, de ilyen esetben ne. igazából még csírájában el kellett volna fojtani. ha valaki nem adja vissza a kölcsönt 1 alkalommal, utána elfelejthet. igazából rájárnék amíg nem adja vissza, de éreztetném vele, hogy ha mégegyszer kölcsön mer kérni kegyetlenül megbánja.. persze ez nem érvényes közeli családtagokra,vagy olyanra akit szeretek. de itt ugye nem ez a helyzet. nagymamád életét is kb tönkre tette..hagyni kell..felnőtt munkaképes ember, éhen halni nem fog, bár ahogy látom előbb költ a májára mint,hogy egyen. szerinetm ne adjon neki senki a családból, bár akinek van esze nem is fog
2015. júl. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyanyád így is túl sokat segített neki, amikor kivette a lelencből. Hálátlan strici.
2015. júl. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem akartam megírni, mert mostmár lényegtelen, de csak nem rég tudta meg az apámtól, hogy örökbe lett fogadva. Magától is rájött, de senki nem vallotta be neki eddig. Ettől még a dolgok nem változnak és ugyanúgy egy élősködő marad, de ha mondjuk még időben elmondta volna neki nagyanyám akkor talán nem lett volna ilyen feszült a viszony. De mondom erről természetesen csak ez a lény tehet. Nem nevelte őt senki arra, hogy ne dolgozzon meg hogy élősködjön. A nagyanyám ezt előre nem láthatta.
2015. júl. 27. 22:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!