Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Engednétek, hogy a szomszédoto...

Engednétek, hogy a szomszédotok rácsatlakozzon a csatornátokhoz?

Figyelt kérdés

Ikerházban lakunk. Nálunk már lassan 5 éve be van vezetve a csatorna, de az ikerszomszédunknál nincs.

Ma azzal a kéréssel fordult hozzánk, hogy szeretné ha a hátsó udvaron keresztül rácsatlakozhatna a mi szennyvíz elvezetőnkhöz. De gyanítom ehhez fel kéne ásni az egész kertünket...

Cserébe azt mondta, hogy ad vmennyi pénzt.

Én nem rajongom ezért az ötletért, de ha beleegyezünk, akkor ebből lehet gond a mi részünkről?


Azt mondta, hogy ez csak átmeneti lenne, mert ők átépítik az udvarukat (építkeznek) és addig lenne így amíg nem végeznek. Másik mondatában meg azt mondta, hogy addig amíg a másik utcai részbe is bevezetik a csatornát. (Mivel ők sarki házban laknak, és az egyik oldalról van, a másik oldalról meg nincs csatorna)


2010. márc. 6. 15:24
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Mi egyszer kozoskodtunk a szomszeddal, mit ne mondjak nem jartunk jol.A negativ tapasztalat miatt ,nem tennem, de ha ti jo viszonyban vagytok es nem feltetelezel rosszat rola/roluk, akkor sok sikert. De fo az elovigyazatossag!
2010. márc. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Nsm egyeznék bele.Ha egyszer ráköti a tietekre,nem fogja lekötni róla.Ha igen,akkor kétszer ássa fel a kerteteket?

Nálunk a bekötéshez a Vízmű engedélye kell,mert a bekötés után fizetni kell a szennyvíz-díjat is.Ez is problémát okozhat a szomszéddal.Ha esetleg eldugul a szennyvíz-csatorna,ki tisztíttatja ki? Nem hiába mondják,hogy közös lónk túrós a háta? Lehet,hogy a Vízmű kötelezi őket a rákötésre,és így akarják megúszni a tervezés,bekötés stb.költségeit?

2010. márc. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem volt mas lehetosegem, hogy elvezessem a szennyvizet es en is a szomszed segitseget kertem, de elotte voltam megerdeklodni es azt mondtak, hogy ha a szomszed megengedi, akkor ok nem banjak. Nagyon halas vagyok a szomszedomnak. Habar ket dologban kulonbozik az en esetem. 1. Utcan kapcsolodtam a vezetekre 2. Ujvideken elek...
2010. márc. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképpen ne egyezz bele, csak megjárhatod.... teljesen mindegy hogy ikerházban éltek, nem egy helyre hordjátok a fizetést... teljesen egyetértek az előttem szólókkal, ilyesmiből jó nem sülhet ki. Magyarázkodni sem kell, csak határozottan, kedvesen megmondani, hogy ne haragudjanak, ti sem kértek tőlük semmit, ők is hasonlóképpen tegyenek, abból nem lehet utólag vita vagy pereskedés.
2010. márc. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
A legfontosabb, hogy az engedély nélküli rákötés törvénybe/rendeletbe (teljesen mindegy mi szabályozza ezt, de tilos) ütközik és komoly büntetés jár érte! Persze a büntetést rád fogják kivetni, mert a te bekötésed, a te telkeden lett engedély nélkül megfúrva.
2010. márc. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem! Csatorna, víz-és áramvezeték... Isten őrizzen a közösködéstől. Ez nem szomszéd ellenesség, ez már más kategória. Amíg meg nem oldjűák, szippantassanak! Ha akarsz a jó szomszédból egy haragost, engedd meg nekik!
2010. márc. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne engedjetek meg nekik semikeppen sem!!!Itt mindenki igazat ir!Kell neked meg tobb gond?Gondolom igyis van eleg?Meg eggyel tobb gond,biztosan nem hianyzik!!! 22/L
2010. márc. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

És ha probléma van, ki hárítja el? A csatornadíjat ki fizeti?

Mindenki oldja meg a saját problémáját.


Persze attól is függ, eddig milyen viszonyban voltatok a szomszéddal.

2010. márc. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
59%

Miért ne? Ha nincsen más lehetősége.

Általában a csatornadíjat az elhasznált víz után kell fizetni. A vizet meg nem tőlem veszi.

2013. szept. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!