Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen indokkal lehet kérni a...

Milyen indokkal lehet kérni a tartásdíj csökkentését? Meg kell indokolni, vagy elég csak benyújtani a keresetet?

Figyelt kérdés
2015. júl. 22. 09:52
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
73%

"ez már gyerekenként több, mint 80.000. Meg azért anyuka is költhet rájuk."


Már rég nem a gyerekek "minimumon tartása" a cél, amikor a gyerektartás összegét megállapítja a bíróság, hanem arra törekszenek, hogy a válás ne érintse jelentősen a gyerekek korábbi életszínvonalát.

Az apuka a házasság fennállása alatt biztos, hogy elköltött ennyit, így nem indokolt a csökkentés akkor sem, ha ki lehetne hozni olcsóbban is két gyerek felnevelését.

Főleg úgy nem lesz esélyetek, hogy százalékosan jóval többet kellene perkálnia.

2015. júl. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
72%
Hogyha %-osan többet kéne fizetnie, akkor úgy látom van miből. Akkor mit pattogsz? Gyerekes pasit választottál, nyeld le.
2015. júl. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim válasza:
82%
Az én férjem egy ovis gyerek után fizet havi 100ezret, plusz a nagyobb kiadások (új ruhatár, most iskolakezdés, nyaralás, nyári tábor, stb) felét, plusz havi 50ezret még minden hónapban a gyerek nevére külön számlára. Ez így kb havi 200ezerre jön ki. Na, ez az irreálisan sok, nem a gyerekenként 60ezer per hó. És én mindemellett nem pattogok, nem akarom csökkentetni a gyerektartást, pedig négy hónapja született meg a közös babánk, lenne mire hivatkozni. Persze nem tetszik a dolog, nagyon nem, főleg hogy családi házat szeretnénk venni, lenne hová rakni a pénzt, de ennek ellenére befogom a számat. Amikor "fáj" az a havi 200ezer mínusz, akkor arra gondolok, hogy bizony a közös gyerekünkre is simán el fogunk majd később költeni ennyit, és a másik gyerek sem ér kevesebbet az enyémnél csak azért, mert nem én vagyok az anyja.
2015. júl. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
a csp meg egyebeked nem te fizeted arra nem hivatkozhatsz
2015. júl. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
74%

"Annyi az indok, hogy számolt kicsit az apa és rájött, hogy ez irreálisan magas összeg."


Szóval apa akkora retardált debil, hogy bármilyen összeget gondolkodás nélkül kifizet bemondásra, és csak egy pitsa kitartó sutyorgása készteti arra, hogy elgondolkozzon, hogy ez sok pénz?


Megütötted a főnyereményt.

2015. júl. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!