Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen indokkal lehet kérni a...

Milyen indokkal lehet kérni a tartásdíj csökkentését? Meg kell indokolni, vagy elég csak benyújtani a keresetet?

Figyelt kérdés
2015. júl. 22. 09:52
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
35%
De szerintem az árulkodó,hogy aki arra tippelt,hogy te vagy az új nő,le van pontozva...:) Szerintem nem is nagyon kell ezt a kérdést tovább ragozni.
2015. júl. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Nem volt bevétel-csökkenés, nem született új gyerek.


Annyi az indok, hogy számolt kicsit az apa és rájött, hogy ez irreálisan magas összeg.

2015. júl. 22. 10:48
 13/25 anonim ***** válasza:
70%

A "meggondoltam, most már nem akarok ennyit adni" - NEM indok.

Ő vállalta, nem változtak a körülményei (az új nő NEM olyan körülmény, ami bármelyik bíróságot meghatná), fizessen!

2015. júl. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
34%

Bírón múlik.

Írhatsz te szép szerelmes verset is, ha olyan a bíró, elhajt a fenébe.

2015. júl. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
21%
EZ miért lenne irreálisan magas összeg? Ennél jóval többe kerül egy gyerek, még alapszinten is.
2015. júl. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
22%

Igazatok van. Az összeg irreálisan magas. Ráadásul az apa ezt önként vállalta 3 (három) éve. A bíróság csökkenteni fogja.

Örülök, hogy segíthettem!

2015. júl. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
15%

60 ezer gyerekenként egyáltalán nem magas gondolom a fizuja se minimálbér

kérjen %ost de simán lehet hogy azal rosszabul jár

2015. júl. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Hogyne lenne magas? Ehhez jön a csp, adókedvezmény, ez már gyerekenként több, mint 80.000. Meg azért anyuka is költhet rájuk.


%-osan magasabb összeg jönne ki, de már ez is irreálisan sok.

2015. júl. 22. 11:26
 19/25 anonim ***** válasza:
83%

3 gyerekes elvált anyuka vagyok. Nálunk is magas a tartásdíj. Lelépett egy másik nővel, azóta együtt is élnek. Szerintem aránylag normálisan tudtuk rendezni a válást. Tudni kell, hogy otthagyott 3 gyerekkel, 8 milliós lakáshitellel, meg egy frissen vásárolt családi nyaralónak a 10 milliós hitelével (pedig akkor már tudta, hogy dobbantani fog). Persze "nagylelkűen" mindent otthagyott nekem, ő mosta kezeit. Szerencsére jól keresek, tudom fizetni mindkét hitelt, a ház rezsijével is boldogulok, de a gyerekek életminőségét csak úgy tudom fenntartani, ha ő sem 15 ezer forinttal veszi ki a részét a gyereknevelésből. 650 ezer forintot keresett, mikor váltunk, én 200 ezret kértem a 3 gyerekre, a hiteleket nem kellett fizetnie felesben. Ő ebbe bele is egyezett, teljesen simán zajlott a válás.

Persze az új asszonynak nem tetszett, hogy apuka ennyit fizet (ennek telefonon, és személyesen is többször hangot adott). Csúnya veszekedések voltak sajnos, férjemet nagyon tudta befolyásolni. Elszámoltatott volna, hogy mennyi a rezsi, mire költök, miből vettem új ruhát, stb.

Mondtam, hogy oké, ha így gondolják, akkor nem kérek pénzbeni gyerektartást. Én fizetem a gyerekekre eső rezsit, meg az étkezéseiket (otthoni étkezések), ők pedig fizessenek minden mást a 3 gyerekre. Ruházkodás, iskola, programok, különórák. Egy kikötésem volt, nem vehetnek rosszabb minőséget, kevesebbet, mint ami válás előtt volt, cserébe én nem szívatom őket azzal, hogy még a 28. különórára is beíratom a gyerekeket nagy hirtelen.

Fél évig csináltuk így, egyszer sem jöttek ki a 200 ezer forintból. Egyszer sem. Azóta szó nélkül utalja a 200000-et minden hónapban. Úgyhogy óvatosan dobálózzunk itt az irreálisan magas összegekkel, pláne, ha az új nőcik vagyunk a történetben. A gyerektől ugyanis nem vált el az apuka, az ő életszínvonalukat akkor is fenn kell tartani, ha már egy másik nő mellé bújik be az ágyba.

2015. júl. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
6%

Kérdező! Lassan írom, hogy megértsd. Kérjétek a bíróságtól a gyerektartás újbóli megállapítását.

Szerintem ezt a tyúkudvar káricálása közepette is meg lehet érteni.

2015. júl. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!