Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, ha az anyának...

Miért van az, ha az anyának kell fizetnie a gyerektartást, akkor 20. 000-Ft még sok is, ha ő kapja akkor minimum 80-100. 000-Ft lenne a reális?

Figyelt kérdés

2015. febr. 1. 10:49
 1/4 anonim ***** válasza:
60%
Nő vagyok és nem értem az anyukát. 20 ezer Ft szinte semmi egy gyerekre havi szinten. Férjemet apukája nevelte 6 éves korától, az anyja soha nem fizetett gyerektartást, lelépett. Amit nem értünk a .férjemmel, hogy az apukája miért nem próbálta behajtani rajta, mert egyszerűen annyiban hagyta, nem harcolt a pénzért. Mindig azt mondja, hogy á úgysem lett volna semmi a behajtásból.
2015. febr. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
85%

Mert gondolom a legtöbb válaszoló nő. Egyébként is jó magyar emberi tulajdonság, hogy más pénztárcájából könnyű kiemelni x összeget, a sajátomból azonban biztos nem adok...

Szerintem egy gyerek ugyanannyiba kerül akkor is, ha apánál marad és akkor is, ha anyánál. Nem tartom reálisnak a havi 80 ezret egy gyerekre, ahogy a 20-at sem.

2015. febr. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ez h.ülyeség. Ezt jövedelem alapján állapìtja meg a bìróság,illetve hogy hány gyerek után,hány évesek,stb,nem csak úgy van hogy a hasukra csapnak és kész. Kérj közös felügyeletet,és akkor nem kell fizetni. Másrészt meg 80ezer forintot biztos hogy nem állapitanak meg,az erős túlzás. Az én szüleim is elváltak,de apukám 15-20ezer ftnál többet nem fizetett,inkább ha szükségem volt valamire,akkor mindig igyekezett támogatni. Kell beadni költségmentességi nyomtatványt,igazolást a munkáltatódtól hogy mennyi a kereseted,illetve a kiadásaid csekkjeinek fénymásolatát. 30%ot vonhatnak a fizetésedből,maximum 50et, de az már egy nagyon durva eset ha végrehajtäs útján szednék tőled a pénzt,ezt erre irtam. Másrészt meg ne arra gondolj hogy az anyának küldöd a pénzt hanem a gyerekeidnek. Ha azt veszed észre a láthatásokon hogy a gyerekek nincsenek megfelelően ellátva,és az anyjuk nem rájuk költi a pénzt,nyugodtan szólj.
2015. febr. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha apuka kapja is kevés,ha fizeti sok,ez nem nem függő.
2015. febr. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!