Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A Gyámügy, a Családsegítő,...

A Gyámügy, a Családsegítő, vagy az Ifjújásvédelmis tud segíteni, ha egy 19éves fiatalt kitettek az utcára, aki még nappalin tanul? (Szakmunkásképző) Mit mondd erről a jog, milyen lehetőségei vannak ezentúl?

Figyelt kérdés
Fontos és sürgős lenne!!Előre is köszönjük a válaszokat!!
2010. márc. 5. 17:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
szia, nem akarok hülyeséget mondani, de úgytudom pesten van valami otthon, ahol 24 éves korig lakhatsz és még valamennyi kevés pénzt is adnak havonta, nemtudom hogy működik, gyámügyön biztos megtudod érdeklődni.
2010. márc. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
senki nem segít,én is így voltam. szociális segélyt kaptam,abból fizettem az albérleti szobámat. nagykorú vagy,a szüleid nem felelnek érted többé. ha kijelentkezel a lakásból,elveheted tőlük a családi pótlékot,azt megkaphatod te,ezügyben a gyámügyre menj.
2010. márc. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
59%

Mivel a szakmunkásképzőt rég el kellett volna végeznie, így nagykorú, felnőtt, munkaképes ember, menjen dolgozni.

Ha nappalin tanulna pl. egyetemen, akkor kötelesek lennének a szülei továbbra is eltartani a törvény szerint, de így nem. Kitaníttaták, amenniyre az ő képességei engedték a jelek szerint, nincsenek további kötelességeik.

2010. márc. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A családi pótlékot az államkincstárnál irasd át a nevedre.

Az iskolába kérj kollégiumi elhelyezést,kérdezd meg van-e ösztöndíj,amit igényelhetsz.

Jelenkezz be diákmunkára.

Ezzekkel többre mész,mintha szociális osztályokon futkosol.

2010. márc. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!