Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit akar a gyámügy Tőlem?

Mit akar a gyámügy Tőlem?

Figyelt kérdés
Szüleim 15 éve elváltak, azóta apámmal nem tartom a kapcsolatot. Most tudtam meg hogy apám agyvérzést kapott, csak fekszik, teljes ellátásra szorul. A gyámügytől kaptam levelet, hogy meg kell jelenjek náluk. Köteles vagyok apámat ápolni, amikor 15 éve nem láttam, életemben egy jó szót nem kaptam tőle?
2010. szept. 20. 16:11
 1/9 anonim ***** válasza:
58%

nem értek hozzá,de gondolom,ha elmúltál 18 nincs sok közük hozzá,h mit csinálsz

de úgy gondolom,h én ha egy vadidegenről lenne szó akkor is képes lennék ápolni,mert szeretek az embereken segíteni

2010. szept. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%
Anyukád nincsen? Nem hinném, hogy 15 évesen KÖTELEZNÉNEK ápolni apukádat.
2010. szept. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
Hát ha gyámságra szroul akkor a rokon lezs a gyám ergo lehet,de kényszeriteni nem lehet rá téged,vagy egyszerűen bedugod egy otthonba...
2010. szept. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
Valószínűleg,gondnokság alá helyezik apukádat, ami azt jelenti, hogy te leszel a gyámja, tehát neked kell például aláírnod az olyan dokumentumokat, mint egy műtéti beleegyezés. Ezt természetesen nem kell elvállalnod.
2010. szept. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem csak gyámság alá szeretnék vonni, és te vagy a legközelebbi hozzátartozója. Nem kötelező gondozni, szerintem ez csak formális megkeresés. Tégy belátásod szerint (jogi értelemben még a cselekvőképesség illetve cselekvőképtelenség jutott eszembe, írd be őket a google-ba, és olvass utána pontosan, hogy felkészülten tudj a gyámügyre menni).

Persze ez csak feltételezés. A levélben nem volt semmi, csak az, hogy fáradj be hozzájuk?

2010. szept. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy cselekvőképtelen vagy korlátozottan az, te leszel a gyámja ilyenkor.


És szülőtartás is van, ha olyanok a körülmények és indokolt.

2010. szept. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
27%
15 vagy?
2010. szept. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%
ha 15 eve elvaltak a szulei akkor biztos legalabb 15 eves :-)
2010. szept. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
35 éves vagyok, de 15 éve nem láttam apámat, mióta elváltak.
2010. szept. 20. 17:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!