Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha házasok vagyunk és én...

Ha házasok vagyunk és én öröklök nagyszülőktől az is közös lesz?

Figyelt kérdés
Tehát ha esetleg válásra kerülne a sor, az is közös vagyonnak számít majd?
2010. márc. 4. 17:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
52%

Őszintén milyen kapcsolat az ahol ez az első (vagy második) ami eszedbe jut az öröklésről? :(


Am. igen közös az is.

2010. márc. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%

Nagyon is helyes amit kérdez, és ezen minden szuper kapcsolatu is gondolkodjon el.

De igen közös lesz.

Szüleimnek mindig is jó kapcsolatuk volt(persze veszekednek)de mindig külön volt ami anyué és ami apué. Ès soha nem morogtak hogy hú.... már 35 éve házasok, és mindennel tisztában vannak mi kijjé.


Èn már elváltam, és nagyon nehéz volt, a volt férjem még így sem fizetett ki teljesen, mindent vinni akart. még jó hogy öröklés nem volt közben.

2010. márc. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
24%
Ti mind el fogtok válni öt éven belül. Jobb lenne ha meg sem házasodnátok.
2010. márc. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia, ne hallgass az előbbiekre: a házasság fennállta alatt is különvagyon az amit a felek egyike örököl, vagy ajándékba kap. De ha a lemondás szándékával az örökséget beforgatja a közös dolgokba, és utána nem tudja bizonyítani, hogy ez az ő örökségéből származott, akkor közös lesz. ha emiatt aggódsz, akkor írjatok papírt, ennyi. Ez nem rossz szándék, hanem ésszerűség.
2010. márc. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
72%
Én nem tudom hogy mikor mi közös, mert nem foglalkoztam vele eddig! 11 éve élek boldog kapcsolatban,de a kocsink az én nevemen van .amint házunk lesz az is az enyém lesz! DE A PÁROMNAK HASZONÉLVEZETI JOGA VAN!!!! Mindez azért van így mert a párom elvált és nem szeretnénk ha az exe kiforgatna bennünket abból a kicsiből is amink van! Szerintem minden jó kapcsolatban élőnek el kell gondolkodnia azon hogy hogy is legyen az a vagyon...
2010. márc. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem igaz!

Házasságban az öröklés nem számít közös vagyonnak!

az öröklés ha te örökölsz jog szerint a tied, a férj akkor az övé

2010. márc. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Csak a házasság alatt szerzett vagyon a közös.Az öröklés nem szerzés,tehát az a te különvagyonod lesz.Ha viszont az örökrészedet befekteted a közös vagyonba ( pl.felújítod a közös házat),akkor már lehet vitás a dolog válás esetén.Legokosabb,ha megkérdezel ezzel kapcsolatban egy ügyvédet.A legjobbnak tűnő házasságban is szükésges a tiszta helyzet.Ez nem bizalmatlanság.Tapasztalatból mondom.
2010. márc. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
én azt hallottam, h úgy van, ha örökölsz egy lakást a tiéd, ha eladjátok a pénz a tiéd, de ha vesztek már belőle valamit, akkor az közös.....ha pénzt kapsz nem tudom hhogy lehet azt mondani a férjednek, h bocs ezt akkor most elteszem....nyilván ezért problémás a helyzeted, de a férjednek nem jár semmi, hacsak Te nem akarod megosztani vele
2010. márc. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Dehogy közös!Az a Te külön vagyonod.Ja,jól is néznénk ki...pl.meghalnak a szüleim,és az általuk összegürizett háznak a fele a férjemé lenne!És persze a másik oldalt ugyan így védi a törvény.
2010. márc. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A 18.37-es vagyok.Amennyiben pénzt örökölsz,azzal sincs gond,ha bizonyítani tudod,honnan származik.
2010. márc. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!