Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Nem értek én sok mindent, azonban, egy valamit főként. Miért van az, hogy a családomban veszekedések vannak? Ez addig elviselhető amíg ritkán, kevés ideig tartanak, de amikor gyakorivá válik és egész nap ezt kell hallgatni, az eléggé hervasztó. Ahhoz, hogy végképp kiverje a biztosítékot, el kellett menjek valaki máshoz.. Szülinapra mentem, és ott is aludtam. Meglepve ébredtem, mert az ő családjukban nem gyakoriak az ilyen esetek. Békében keltem fel, senki nem kiabált, nem kért számon. Amíg ott voltam egy kisebb veszekedés sem volt, vagy ha volt is csak pár másodperces.


Nálunk minden veszekedésben ugyan az van. Anyám elkezdi mondani a magáét, hogy milyen szar az élete, és hogy ő csinál mindent mi meg semmit. Ossza az észt hogy miket kéne megcsináljak stb… A gond az, hogy hiába csinálom meg, ő mindig ideges. A fojtonos kiabálása miatt, a szobámba kényszerülök, ahol fejhalgatóval a fejemen, lehetőleg hangos szenével elfoglalom magam, mert addig sem hallom a vitákat, amik igazábol egyoldalúak, mert ha beleszólsz a „beszédébe” akkor aztán reggelig nem hagyja abba. Lehet, hogy bennem van a baj, de szerintem ez nem fer. Más gyerek békében élhet, csinálhatja amit szeretne (oké, tudom hogy vannak hozzám hasonló esetek is).


Komolyan nem tudom, hogy mit kéne tegyek, de ez így kibírhatatlan. Szerintetek, hogy tehetnék valamit a probléma ellen?



2015. júl. 9. 09:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Barátnőméknél is állandó vita van, hogy miért nem segít otthon,miért nem mosogat stb. Amikor nálunk van akkor mindig mondja, hogy milyen jó nekem mert nem kiabál anyám, nincs veszekedés.

Ennek is megvan az oka. Igaz itthon is szokott lenni veszekedés(tényleg ritkán) ilyenkor a mostohafaterral meg dumáljuk, hogy "na anyu megint bekattant".. De kitombolja magát pár perc alatt, megsértődik, és bevonul a szobába, ki sem jön másnapig. Mi békén hagyjuk. De a mindennapi veszekedések nálunk nem jellemzőek, mert nincs miért. Én mindig segítek akár szó nélkül is. Ha megkér, hogy szaladjak el a boltba, akkor csak annyit kérdezek: mit hozzak?

Porszívózok szó nélkül mert tudom anyum utálja a porszívót. Mostohaapám is sokat segít neki, főleg amikor szabadnapos akkor ő főz. Végül is mi mindig kivesszük a részünket, így a teher nem nehezedik anyum vállára.

A titok kulcsa, hogy nem kell megvárni míg az ember anyja 6x szól vagy már könyörög, hogy csináljak valamit. Csinálom szó nélkül, mert így természetes. 3 élünk egy lakásban, így mindhármunknak érdeke a rend.

23/F

2015. júl. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Anyum szeret takarítani. Tehát pl. tegnap kitakarította a házat A-Z -ig. Ma lenne egy szabadnapja, és ugyan úgy neki áll megint.


Mi 4 en lakuk egy háztartásban, így ha én meg is csinálom a dolgokat, de a tesóm nem az miatt én is kapok, szóval eléggé kellemetlen!

2015. júl. 9. 10:09
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy mások élete olyan, amilyennek egy vendég látja. A legtöbben nem szoktak nyilvánosan veszekedni. Látnád, az én családom hogyan őrjöng nekem és bájolog idegeneknek egy pillanat múlva, el sem hinnéd.
2015. júl. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!