Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Válás esetén, hogy oldható ez...

Válás esetén, hogy oldható ez meg?

Figyelt kérdés

. A párom megcsalt, én megtudtam és elhagytam (nem házasodtunk össze). 8 évig éltünk együtt és közösen hitelre vásároltunk egy lakást.

Neki van egy 11 éves lánya aki velünk élt és a párom szeretne maradni a lakásba, de pénze nincs, hogy kifizesen, de azt mondja hogy nem is fizetne, mert még több tartozás van mint a lakás valódi értéke. Három hónapja már hogy visszaköltöztem a szüleimhez. Ma megtudtam, a lányától hogy a szeretője oda fog költözni. Jelenleg a hitel felét még mindig fizetem.

Van valami megoldás? Mert a szüleim nem Budapesten élnek és nagyon sok pénz megy el benzinre, hogy a munkahelyemre bejussak nap mint nap, és fárasztó is.

De így albérletre már nem marad pénzem.


2015. júl. 4. 12:31
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

Ugyanúgy, mint házasság esetén.

Beadsz egy keresetet a bíróságra vagyonmegosztás iránt.

Vagy kifizet, vagy eladjátok a lakást.

Abba viszont ne menj bele, hogy odaköltöztesse a szeretőjét csak úgy!

Lakáshasználati díjat is kell fizetnie, ha te nem laksz benne és csak ő használja az egész lakást! Abból már majd telik albérletre.

2015. júl. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%
Ha neki marad a lakás, fizesse ő a banki hitelt. Te pedig keress egy rendes pasit,aki imád,értékel,és becsül. És ha összeköltözöl vele,akkor a bejárás gondod is megoldódik.
2015. júl. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Keress meg egy ügyvédet. Pontosan tudni kellene, mennyit vettetek fel, mennyi lett közösen kifizetve és még pontosan mennyi van hátra, na és mennyi az ingatlan értéke. Ezeket érdemes szakemberre bízni, nem csak hasraütéssel elintézni, mert nagyon sokat lehet bukni rajta.
2015. júl. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%

Te jó ég, annyira buta vagy, hogy az valami fájdalmas. Neked nem tűnt fel egyáltalán, hogy ez a hapsi palira vett??


Otthagyod neki úgy a lakást, vagyonmegosztás nélkül, hogy ő használja kizárólag és még fizeted is a felét??? Anyám borogass.


Egyrészt azonnal irány a bíróság. Ezután két megoldás van:

- az exed kifizeti neked a lakás felét, és ezután a teljes hitelt ő fizeti

- a lakás jogilag fele-fele arányban lesz felosztva, és a te részedre bérleti díjat fizet neked a volt párod. A hitel fele a továbbra is a tied.

- ha nincs megegyezés, a lakást elárverezik és osztoztok az árán. Ebből mehet mindenki, amerre lát.

2015. júl. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

Mivel közös tulajdonotok a lakás, te pedig továbbra is fizeted a törlesztőrészletek felét, a törvény szerint jár neked lakáshasználati díj.


Ha ebben nem tudtok megállapodni, akkor - ahogy az első hozzászóló már leírta - bírósághoz fordulhatsz, és kérheted a közös tulajdon megszüntetését.


Ha ebben meg tudtok állapodni, akkor arról okvetlenül legyen szerződés, nehogy elkövesd az a hibát, hogy szóbeli megállapodás alapján egyedül az exed fizeti tovább a törlesztőrészletek rádeső 50 %-át annak fejében, hogy ott lakhat, mert annak rád nézve hátrányos következményei lennének.


[link]


Arra meg kicsit rácsodálkoztam, hogy a leírtak alapján miért gondolják ketten is, hogy a kérdező csak a nő lehet ebben a történetben.

2015. júl. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%
(Az honnan derült ki, hogy nő a kerdezo? Mi van, ha férfi? )
2015. júl. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
63%

Feleznetek kell, mind a lakást, mind a hitelt. Ha az exed hagyja hogy miután te elköltöztél továbbra is fizesd a hitelt, akkor semmibe vesz téged, semmi jóra ne számíts tőle, és keress egy ügyvédet ahogy írták.


Mivel a lakást fizikailag nem lehet elfelezni, döntsd el hogy mit akarsz. Ezek a lehetőségek:

-Eladjátok a lakást és lenyelitek a hitel miatti veszteséget

-Közösen fizetitek a hitelt és egyelőre kiadjátok a lakást harmadik személynek

-Közösen fizetitek a hitelt, de az exed fél bérleti díjat fizet neked. Akkor neked sokba nem fog kerülni a dolog, mert kb. annyi a rád eső fél törlesztés, mint a neked adott fél bérleti díj.

2015. júl. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
78%

Keress ügyvédet és számoljátok ki együtt melyik megoldással járnál a legjobban. De azt semmiképp se hagyd hogy ő lakjon benne lakáshasználati díj nélkül és te meg fizesd a hitelt...

A legjobb lenne eladni a lakást és megszüntetni minden kapcsolatot egy ilyen alja emberrel. Biztos vagyok benne h a lakáshasználati díjjal is trükközne meg késne.

2015. júl. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A bíróságon van, minden héten ingyenes fogadónap. Ott minden kérdésre válaszolnak és tanácsot is adnak.

Add be a kérelmet a vagyonközösség megszüntetésére.

2015. júl. 4. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nő vagyok.

Köszönöm szépen a tanácsokat.

Elmegyek a bíróságra és megkérdezem mit tehetek.

Sajnos az ő fizetése nagyon kevés és azt nem szeretném, hogy a kislánynak nélkülöznie kelljen.

2015. júl. 5. 20:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!