Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám alkoholista, anyám meg...

Apám alkoholista, anyám meg nem lép semmit. Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Én 22 vagyok, de apám már elvileg születésem előtt eléggé itókás volt. Voltak nyugis korszakok, leghosszabb idő két részegedés között 1év 1hónap volt ami rémlik (akkor talán még gyógyszert is szedett ellene), de mostanában nagyon sűrű, és nagyon nagyon nagyon részeg tud lenni (ketten hozzuk fel a lépcsőn jellegű), és a rossz fajta részeg (ordít, hisztizik, fenyegetőzik, szid mindenkit, tombol, pofázik).

DE... anyám nemtudom, tutyimutyi, léphetett volna 15 éve, 10 éve, 5 éve, bármikor, nem lépett, általában vagy semmi, vagy mint az elmúlt 5 évben h "ez az utolsó alkalom hogy elnéztem neked" szöveg. Válóperre meg annyit mond h "hát az meddig tart, és az se megoldás". Ilyenkor mit lehet tenni? Esetleg vhogy erőszakkal elvonó v vmi? Mert fater nem ismeri be h alkesz


2015. jún. 30. 18:28
 1/10 A kérdező kommentje:
ja és igazából én - meg hát úgy a család többi része is - már utálom annyira, hogy legjobb az lenne ha valahogy elmenne, nekem már úgy se kéne hogy színjózan lesz örökre (ami lehetetlen... szóval korábban hinnék a medvedisznóemberbe mint ebbe), de hát azt megoldani se könnyű, mert nemtudjuk kifizetni neki az ingóságok felét, peres eljárás meg évek is lehet, de én mondjuk azt akartam volna már 5 éve is...
2015. jún. 30. 18:31
 2/10 anonim válasza:
Szia.Igazabol,fogalmam sincs mot tennek a helyedben,de azt hiszem az lenne a legjobb ha elvonora vinnetek,vagy egy szakember segitseget kerjetek,esetleg koltozz el onnan
2015. jún. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%

Erőszakkal nem lehet elvonóra vinni.. amíg ő nem akarja vihetitek bárhova. Mikor már a szerveivel gond lesz akkor avatkoznak bele orvosok...

Szerintem próbáld meg elkapni egy józanabb pillanatában, és ültesd le, meséld el neki mit veszíthet ha ezt csinálja, mert a végletekig nem fogjátok ezt bírni mellette. Lehet jót tenne ha nem is elválnának (hiszen anyukád nem szeretné) hanem egy időre csak elköltözne, és te is. Tudom, kegyetlenül hangzik hogy magára hagyjátok, de lehet ilyenkor már csak ez a drasztikus lépés segítene. Remélem nem tartod nagy sületlenségnek amiket írtam. Kívánom hogy javuljon a helyzet! Sok erőt!

2015. jún. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Addig, amíg ő nem érzi problémának, nem tartja betegségnek, kezelendő állapotnak, nem tudtok semmit tenni. Egyszer el fog jönni az a pont, hogy kap egy agyvérzést, összeomlik a keringése, agylágyulás, májkárosodás. Tudd, ha elkezd besárgulni, már nem nagyon van visszaút, nincs neki sok hátra. Az egyik ismerősöm úgy lett öngyilkos, hogy gyógyszerre ivott , tisztéban volt vele , mi lesz, egy fél év alatt elment. Nem tudtunk rajta segíteni. Nem voltam ott amikor a tablettákat bevette, és még halála előtti napon reggel még utoljára lement a boltba piáért. Az úton össze is esett. Titkolta, hogy mennyit iszik, főleg előttem, és azt is , hogy mekkora a baj. Sajnos a mozaikdarabkákat már csak a halála után tudtam az ismerősök elmondása alapján összerakni. A temetésén sírtam, mint az állat. Nem hiába mondják az alkoholizmusra, hogy lassú öngyilkosság.
2015. jún. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Egyszer csak meghal. Az ilyen esetekben sajnos csak ez a megoldás. Leszokni nem fog.


Az én apám is ivott, bele is halt.

2015. jún. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

felnöt vagy mert nem mesz le es teremted meg a körülményeket hogy anyád is mehesen veled,

ha meg most is ő tart el teged is ne beszelj a magas llorol

2015. jún. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

sajnos ez a megbeszélősdi már nem megy, rengetegszer mondtuk el neki hogy miket mondott, hogy beszélt velünk, mit csinált, mennyire fájt, satöbbi... múltkor még képeket is mutattunk neki hogy szét volt esve

pár éve ilyenkor még úgy 1-2 napig látszott h kicsit lelkiismeret furdalása van de...

pont most hétvégén volt megint egy két napos 'maratonja', kicsit utána szembesítve lett, szóvá lett neki téve mindenkitől, valakitől lágyabbak, vkitől - tőlem - leordítva, és érvekkel földbe tiporva és... ma kedd van, de "most el kell ugranom valamiért, de mindjárt jövök", és ez volt 5 órája (aztán telefonon kiderült h hát haverjával 'véletlen' összefutott, szóval igazából már ennyit ér sajnos a megbeszélésdi...)

2015. jún. 30. 20:30
 8/10 anonim válasza:

a "megbeszélős, szembesítős" vagyok

nagyon sajnálom... akkor ez már nagyon el van durvulva, a legjobb lenne ha lelépnétek... nem tudom vannak-e testvéreid? ha igen és kisebbek... mielőbb távolítsátok el tőle. előbb utóbb (ink előbb) felmondja a szervezete a szolgálatot...

mentsd ami menthető, vagyis magatokat

kitartást!

2015. jún. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Anyukadra probalj inkabb hatni... sokszor a hazastarsak egymast tartjak benne ebben az alapotban... ezt szoktak meg! Ez a biztonsagos rossz, meg mindig "kenyelmesebb" Anyudnak, mint egyedulallokent ujrakezdeni...

Altalaban szakember segitsegevel sikerul! Olvass a temaban Társfüggőseg vagy Kodependencia. Ezert nem lep ki! Pszichiater, pszichologus segithet Anyudnak es ezaltal lehet Apad is valtozik...

2015. júl. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

mit ordizozol, mi a bubánatot old meg ha te is erőszakoskodsz,

csinálni kel emeld meg a seged és költöz

2015. júl. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!