Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kit hogyan szólíthatok a...

Kit hogyan szólíthatok a családomban, hogy másokat ne zavarjak?

Figyelt kérdés

Szólíthatjuk egymást páromnak, anyának, apának?

Esetleg papír nélküli anyósunk, apósunk is lehet?

Vagy ezek az anomáliák már a törvénytelenség határát súrolják?


Nem akarom más családok nyugalmát feldúlni.



2015. jún. 30. 07:18
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Nem törvénytelen, csak az "apával megromlott a szexuális életünk, mit tegyek" kérdések...khm...érdekesek.
2015. jún. 30. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%

Úgy szólítsd őket, ahogy elsősorban nekik, másodsorban neked jól esik! Mások ne érdekeljenek, de ne lepődj meg, ha egyesek kiigazítanak.

Törvénytelenségről szó nincs.


Én egyébként apósjelöltnek, anyósjelöltnek hívtam, ha meg kellett említeni őket, mert az XY-néni, -bácsi semmit se mondott volna az ismerőseimnek.

Mielőtt a férjem lett, a párom volt, mert nem csak a zokniknak lehet, ahogy itt példálóznak sokan (például a galamboknak is az van, akkor az embernek miért ne lehetne?).

2015. jún. 30. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem más családoknak tök mindegy, hogy ti hogy szólítjátok egymást. Ahogy jól esik. Ez a ti magánügyetek, senkinek semmi köze hozzá.
2015. jún. 30. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki ugy hivja ,ahogy akarja. Most olvastam epp a kerdeset ihletojet, en azt gondolom,hogy o bonyolitja tul.
2015. jún. 30. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
1-es. Csak egyet linkelj kérlek.
2015. jún. 30. 07:26
 6/8 anonim ***** válasza:
2015. jún. 30. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
45%

TÖRVÈNY nincs arra, hogy a családtagokat HOGYAN szabad vagy nem szabad szólítani, szóval semmi esetben sem tehet olyat, ami a "törvénytelenség határát súrolja"!!!


Ha a társadat párodnak, kedvesednek, édesednek, stb szólítod, az nagyjából rendben van, ha apának-anyának, az szerintem eléggé ostoba dolog - mert neked ö nem anyád-apád, azok egész más emberek.


A párod szüleit szólíthatod akárminek, de én inkább a keresznév (+ esetleg bácsi-néni) megszólítást jobbnak tartom. Ha másoknak beszél róluk, akkor az anyós-após is lehetséges, de pár hónapos kapcsolatban nevetséges!


Mindettöl függetlenül nem értem, hogy jön ide "más családok nyugalma", ha kivülállóknak nem tetszik akkor az az ö bajuk - vagy szólnak neked (amenyiben olyan közeli kapcsolatban vagytok), vagy sem.

2015. jún. 30. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
72%

Mivel nem vagyunk házasok, ezért barátom anyukája és apukája. Nekem az anyósjelölt, apósjelölt se jön a számra, mert az anyós szóról egy házsártos vénasszony jut eszembe és az anyukája egy tündéri nő és áldom az eget, hogy ha egyszer elvesz, akkor egy ilyen nő lesz az anyósom hivatalosan.


A barátomat pedig csak itt gyakorin hívom néha páromnak, a való életben sosem. Erről is rögtön asszociálok egy 40-50-es párra, ahol szívem, párocskám és társai kifejezések röpködnek, így röhögés nélkül nem is tudnék rá hivatkozni. A férjem azt hiszem a későbbiekben menni fog... :)


De egyébként szerintem mindenki azt a kifejezést használja, ami neki és a megszólítottnak kényelmes. Barátom anyukája gyakran hivatkozik rám úgy, hogy a kismenyem. Hízelgő, de most szóljak rá, hogy még nem vagyunk törvényileg szabályzott rokoni viszonyban? :D

2015. jún. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!