Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet ezt megoldani a...

Hogy lehet ezt megoldani a gyakorlatban? Jól jönne pár tipp!

Figyelt kérdés

Egyelőre még nagyon is csak a tervezgetés szintjén vagyok, de tervezgetni nagyon szeretek. 24 éves lány vagyok, férjhezmenés és családalapítás előtt állok. Úgy beszéltük meg, hogy kb 5-6 gyereket szeretnénk, de a 7-től sem riadunk vissza. Nagycsaládot szeretnénk, a barátaink közül sokan 8-9 gyerekes családban nőttek fel. Mivel a páromnak csak 1 tesója van, nekem meg egy se, mindketten gyereksereget szeretnénk, persze aztán úgyis úgy lesz, ahogy lesz, ezek csak tervek. Függ az anyagiaktól, az egészségünktől, sok mindentől.

Nos, a tervezgetésem a következő helyen akadt el: úgy néz ki, hogy ahol lakhatunk, az egy 3 szoba+étkezős lakás lesz.

Hogyan lehetne azt beosztani? Egy szoba, a legkisebb értelemszerűen kell nekünk, az lenne a mi hálónk. A másik szoba picit nagyobb, de az egy légterű az étkezővel, azt szántam eredetileg nappalinak, könyvekkel, tévével, vendégfogadó sarokkal (kanapé, dohányzóasztal), de ennyi gyermeknek, mint amennyit mi tervezünk, nem lesz elég a harmadik szoba, bármilyen nagy is (az a legnagyobb szoba).

Mivel gondolom, hogy jönnének vegyesen a gyerekek, fiú-lányok, egy idő után főleg rossz lenne nekik egy halomban. Magamról tudom, mert én egy kétszobásban nőttem fel, és anyué volt az egyik szoba, enyém a másik, de a vendégek soha nem az ő szobájába mentek, hanem az enyémbe, így én voltam örökké átjáróház, még betegen is fel kellett kelnem az ágyból és átengedni az ágyamat a vendégeknek. Baromi rossz volt, hogy nem volt soha egy saját sarkom.

Nos, ezt megelőzendő el se tudom képzelni, hogy hogyan osszam be a szobákat. Ha nem lenne nappali, akkor lehetne egy fiú- és egy lányszoba talán, de az egyik csapatnak soha nem lenne külön szférája, úgy lenne, mint én annak idején, mert az étkezés folyamatosan menne az étkezőben, és mondom, az a szoba teljesen egylégterű az étkezővel.

Tudom, hogy nőttek már fel többen is egy szobában, szülőkkel együtt is, és ezért nem is tartom olyan nagy problémának ezt a kérdést, félre ne értsétek. Csak saját magamból kiindulva szeretném, ha mindenkinek meglehetne a saját szférája később.

Tudtok nekem erre vonatkozóan pár tippet adni? Nagyon megköszönném.


2010. márc. 2. 14:24
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Elso vagyok.Szerintem amit az egyik valaszolo irt, hogy a nappaliban legyen kihuzhatos az agy, az nagyon jo otlet.Ti aludhatnatok ott, es akkor igy felszabadulna meg egy szoba.
2010. márc. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Erősen gondolkozom ezen is, de ezzel meg az a gond, hogy pont középen van ez a nappalinak minősülő szoba. Tehát ha a legkisebből ki akarunk jönni (vagy ugye a gyerekek), át kell menni az étkezőn, onnan meg már simán látni lehet mindent, ami a szobában van (magyarul, ha éjjel felébrednek a gyerekek, nem lenne házaséletünk). Mindenképp le kell választani az étkezőtől azt a szobát szerintem, ha arra kerül sor, hogy egyre több gyerek lesz. De amíg elférünk, addig szerintem nem.
2010. márc. 2. 15:50
 13/14 anonim ***** válasza:
Nem rosszindulatból... de ennél fontosabb kérdés, hogy tudsz-e ennyi gyereknek kaját, ruhát venni a mai világban. A diploma hamarosan pénzbe kerül, lakáshoz jutni sem könnyű. Biztos, hogy tudsz emberi körülményeket biztosítani a gyereidnek? Vagy majd boldoguljanak, ahogy tudnak? (Mert akkor nem lesz könnyű életük...)
2010. márc. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Nem tudom, mi lesz, ha felnőnek, hisz még meg se születtek. Annyira gyorsan változik a helyzet évről évre, hogy bele se lehet gondolni, ezügyben tervezni se lehet. Badarság lenne a mai helyzethez viszonyítani a jövőt, mert ma csak az a biztos, hogy nekünk már nem lesz nyugdíjunk, magunknak is kell spórolni, de a diplománk nem került pénzbe, sőt, mostmár az a tendencia, hogy egyre több az állami hely, mert már levelezőn is van állami. Most ennek örülünk, aztán 20-25 év múlva, amikor talán a legkisebbnek is aktuális lesz, a franc se tudja megjósolni, hogy mi lesz. Annyi kormányváltás lesz még addig, hogy mindegyik mást fog csinálni.

Egy biztos: mindig csak az előttünk álló problémát kell megoldani, nem szabad évtizedeket előre ugrani, mert abba beleőrülnénk. Szép lassan tanultam ezt meg én is, mert hajlamos vagyok előreszaladni. Annyi biztos, hogy ha Isten báránykát ad, legelőt is ad hozzá, azaz ha jönni akarnak, jöjjenek, én egyet se fogok eltenni. Látom a nagycsaládokat, hogy még mindegyiknek sikerült, tehát vmit azért bízunk a Gondviselésre is, mert mindent nem tudunk előre lefixálni, vagy ha le is fixálnák: ember tervez, Isten végez. Én bízom abban, hogy minden úgy történik majd, ahogyan történnie kell, még ha nehéz is, mert semmi sincs véletlenül.

2010. márc. 2. 16:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!