Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A ti férjetek mennyi plusz...

A ti férjetek mennyi plusz munkát vállalt a babavárás miatt?

Figyelt kérdés
A plusz alatt azt értem, hogy munkahelyet váltott-e, vagy vállalt-e másodállást, hogy megadjon mindent a családjának.

2015. jún. 25. 17:22
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
90%
Természetesen semennyit, ugyanis mindketten dolgozó felnőttek voltunk, és olyan keresettel vállaltunk gyerekeket, amennyiből tudtuk, hogy el fogjuk tudni tartani őket (amennyiben nem áll be durva negatív változás persze). Nem csak ő, hanem én is. A gyerekekről, a családról normális helyen nem egy ember gondoskodik, nem egy ember gürizik, nem egy ember rohad bele a munkába, hanem kettő, együtt...
2015. jún. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
86%
nem vállalt plusz munkát. eleve akkor vállaltunk gyereket mikor már minden rendben volt, lakás, autó és spórolt pénz megvolt. én végig dolgoztam terhesség alatt, a tgyásom nagyon jó volt, aztán gyerekünk fél éves korától itthonról dolgoztam a munkahelyemnek
2015. jún. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
86%

tegnap 21:18

Te egy álomnő vagy.

Igen, felelősségteljesen is lehet gyermeket vállalni.

2015. jún. 26. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
76%
Semennyit. Sőt, mivel vállalkozó, a baba előtt éjjel-nappal dolgozott, még hétvégén is, amint a kislányunk megszületett, ezt befejezte, hogy itthon is lehessen velünk pár órát minden nap. Tudatosan készültünk a gyerekvállalásra, vannak tartalékaink, nekem is jó állásom van, nem a férjem dolga (csak) mindent megadni.
2015. jún. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
60%
Annyi plusz munkát vállalt, hogy beállt építőmunkásnak a saját lakásunkban.
2015. jún. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
38%
Semennyit, így is rengeteget dolgozik (14-15 óra simán megvan egy nap, van, hogy 17-18 is), jól keres.
2015. jún. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
76%
Semennyit (nála egyébként ilyen gondolat fel sem merülne). Mikor úgy éreztük, hogy a kettőnknek(!) van elegendő félretett pénze, akkor vágtunk bele.
2015. jún. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, hasznosak!

Akiknél semmi pluszt nem vállalt, ott hogy alakult utána az az időszak, amíg otthon voltatok a babával?

Csak azért kérdezem amúgy, mert mi is úgy vállaltunk gyereket, hogy előtte közösen mindent megteremtettünk, szerintem sem csak a férfi feladata. Semmi pluszt nem kellett neki vállalnia. Ennek ellenére anyósom állandóan azzal jön, hogy mivel itthon vagyok és a férjem értünk "gürizik, hogy mindenünk meglegyen", ezért nekem ki kell őt szolgálni. Amikor visszaszóltam neki, hogy eddig is ennyit dolgozott, sőt ugyanazon a munkahelyen van, mint ahol volt, amikor mikor összejöttünk, ezért nem érzem úgy, hogy nekem ki kellene szolgálnom őt, hiszen már maga miatt is ugyanígy dolgozott. Hál istennek amúgy férjem sem gondolkozik így, tudja, hogy nem azért vagyok most otthon, hogy a ház ura és parancsolója ki legyen szolgálva. Maximális GYED-et kapok, de ezt azért mert dolgoztam érte, plusz a baba miatt vagyok itthon egy évet, nem azért, mert a férjem nyakán élősködve ülök itthon és arra sem vagyok képes, hogy körbeugráljam.

Kíváncsi voltam, hogy másoknál is maradt-e minden a régiben, vagy munkahelyileg is plusz teher került-e a férfi vállára.

Egyébként ő is elmondta már az anyjának, hogy nem ért vele egyet, de úgy látszik ez ilyen generációs különbség, anyósom sosem fogja megérteni.

Köszönöm még egyszer a válaszokat.

2015. jún. 26. 11:41
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk se vállalt pluszt, megteremtettük előre a feltételeket közösen. Anyós meg nem dumálhat bele semmilyen szinten abba, hogy mi hogy élünk, hozzátenném, hogy az én anyám se, tehát ez sem valami egyoldalú dolog, hogy az ő családját zárjuk ki. Mindkettőnk szüleivel nagyon jó a kapcsolatunk, gyakran találkozunk mindkét oldallal, a szülei szeretnek engem, az én szüleim is őt. DE, nincs belepofázás a mi életünkbe egyik oldalról sem, pontosan azért, amiért mi se szólunk bele az övékébe. Szerencsére ezt fel is fogják, úgy vannak vele, hogy majd mi tudjuk, hogy jó nekünk. Azért mondjuk ehhez hozzátartozik, hogy amikor eleinte volt kísérlet arra, hogy valamit megmondjanak, az illetékes (vagyis amelyikünk anyja volt ugye), azonnal helyrerakta, így ez gyorsan abbamaradt. A férjednek kellene szerintem elég határozottan közölnie az anyjával, hogy ez a ti családotok, ti életetek, nektek így jó, nincs beleszólása.
2015. jún. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Kérdező, attól függ.


Mi pl. a gyerekvállalás előtt mindig felváltva/közösen takarítottunk, mostunk, főztünk, gondoztuk a kertet, egyenlő arányban.


Mikor otthon voltam, egyértelmű volt, hogy kitakarítok mire hazaér, és többnyire én főztem, mert én voltam otthon, én jobban ráértem. A kerttel viszont inkább a férjem foglalkozott hétvégén, mert az hosszadalmasabb időtöltés, és annyi időre nem tudtam felügyelet nélkül hagyni a gyerekeket, amíg picik voltak.


Viszont nem "szolgáltam ki", ő ugyanúgy képes volt pl. kivinni a szemetet, összedobni egy szendvicset magának, elmenni a hűtőig az innivalóért, megmelegíteni magának a főtt ételt, leugrani a boltba, ha valami kellett. De tény és való, hogy ebben az időszakban nem ő porszívózgatott meg teregetett, mikor hazaért melóból.


Szóval valahol a kettő között. Én ezt így éreztem fairnek.

2015. jún. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!