Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ebben a helyzetben?...

Mit tegyek ebben a helyzetben? (bővebben lentebb)

Figyelt kérdés
Édesanyámnak új élettársa van, akivel összeköltözik, én is és a testvérem is megyünk vele. Van egy barátom is másfél éve, ám anyukámmal és a párjával közömbös a viszonya. Anya és kedves párja eldöntötték hogy hetente csak 3x jöhet majd hozzánk az új közös lakásba a barátom vagy kevesebbszer, ráadásul nem aludhat majd ott...a párja kedvenc mottója "az én házam az én váram" ugyebár ez azt jelenti, hogy az ő szabályainak kell megfelelni. Ez nagyon frusztráló, mit csináljak, hogy javítsak anyukámék és a barátom viszonyán és lazuljanak ezek a dolgok?:( 19/L
2015. jún. 20. 01:19
 1/6 A kérdező kommentje:
a barátom is elzárkózik, nem nagyon akar velük beszélni...Mit tegyek? :(
2015. jún. 20. 01:21
 2/6 anonim ***** válasza:

Amíg anyukádékkal laksz és az ő kenyerüket eszed,addig a mostohaapád játékszabályai érvényesek, ezt el kell fogadnod.

Próbálj vmi közös programot összehozni, ahova a barátod is elhívod, hátha oldódik egy kicsit a helyzet.

Egyébként felnőtt ember vagy,nem tudom tanulsz-e vagy mit csinálsz, de ha vmi nem tetszik költözz el.

2015. jún. 20. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igazuk van. Mellesleg miért nem mész te a baratodhoz?
2015. jún. 20. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
41%

*.a párja kedvenc mottója "az én házam az én váram" ugyebár ez azt jelenti, hogy az ő szabályainak kell megfelelni.



Édesanyád helyében sosem költöztem volna össze ilyen emberrel, aki ezt hangsúlyozza. Nekem nem kéne egy ilyen faszi aki dirigáljon, mert az "ő vára". Dirigáljon meg utasitgassa saját magát, de mást ne.

2015. jún. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A mai világban szerintem nem így megy, hogy fogod magad és elköltözöl(gondoltam rá)...tanulok gimnazista vagyok...nem tudom hogyan költözzek el, és miből?:D Szerintem attól hogy velük élek nem kellene ilyen kiszolgáltatottnak lennem, szóval nem gondolom, hogy igazuk van.A barátom tőlünk egy órányira lakik, azért jön ő, mert a mi városunkban van a suli így rögtön utána át tud jönni hozzánk, és csak estefelé megy haza. A környezetemben minden szülő rendes, nem szól bele mikor találkozik a gyereke a párjával.
2015. jún. 20. 13:15
 6/6 anonim ***** válasza:
En sem értékelném, ha valaki állandóan nálunk lógna. Heti 3 alkalom nem rossz,n pláne ha iskola után rögtön hozzátok megy és ott lóg egész estig. Mondjuk most hogy itt itta nyári szünet simán mehetsz hozzá te is.
2015. jún. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!