Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi történik az árvákkal 18...

Mi történik az árvákkal 18 éves korukban?

Figyelt kérdés
Ha valakit nem fogadnak örökbe, 18 évesen kiköltözik az árvaházból, de hova és miből? Ki támogatja? Ki követi az életét?
2010. márc. 1. 11:16
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól tudom az összeg megegyezik azzal a pénzzel, amit ha lettek volna szülei a 18 év alatt kapott volna családi pótlék címen.Az meg most talán 14000 ft szal ezt szorozni 12vel majd 18al plusz kamat, 2,8 millió.

Mellesleg ha szeretne tovább tanulni, akkor maradhat az otthonban.

2010. márc. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

11.46: velem is pont ez volt nem rég.

csak annyi különbséggel hogy adtak x időt a távozásra, szóval hónapokkal előre tudtam hogy ez lesz. nem támogattak semmivel se mobil se pénz.. ezért ez az 1 millió nekem is kicsit 'soknak' tűnik, úgy hogy közben lehet előre tudni, hogy a pénz hova fog menni.. drogok bulik stb. de arról sajna nem ők tehetnek hogy árvák lettek..

2010. márc. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Normálisan engedik őket útra.a családi pótlékot meg sem kapják,amíg benn vannak,csak 18 éves korukban kamattal együtt+ még kapnak pénzt életkezdéshez is.Van utógondozás is,ahogy az előttem szóló leírta.Anyagi értelemben nincs rossz sorsuk,sem benn,sem pedig amikor kijönnek.Nekem a barátnőm gyermekvédelemnél dolgozik,mesélt 1-2 dolgot,ami teljesen pozítív,sőt jobb,minta a saját gyerekemnek,pedig átlag keresettel rendelkezünk.A lelki dolog,az más téma.
2010. márc. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
24 éves korodig maradhatsz az otthonban, ha továbbtanulsz.
2010. márc. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám a fóti gyermekvárosban nőtt fel, onnan kapott valamennyi pénzt. Azt hiszem abból ki tudta fizetni az első havi albérletét, és elkezdett dolgozni egy bőrfeldolgozó üzemben. Mesélte, hogy rossz volt hogy senki sem kérdezte meg tőle, hogy éhes e, van e valamire szüksége. Senki nem segitett neki, senki nem állt mögötte akire támaszkodhatott volna. Amikor megismerkedtek apummal akkor anyu 19 éves volt, apu 16. Rá egy évre jöttem én. Mindent amilyük volt, és van a két kezzükkel ketten teremtették elő, soha nem volt hitelük, nem kértek kölcsön, és tisztességesen felnevelték a tesómat és engem. Van akinek sikerül normális családi életet kialakitania önállóan is, és talpon maradni, de ez gondolom keveseknek sikerül.
2010. márc. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!