Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi történik az árvákkal 18...

Mi történik az árvákkal 18 éves korukban?

Figyelt kérdés
Ha valakit nem fogadnak örökbe, 18 évesen kiköltözik az árvaházból, de hova és miből? Ki támogatja? Ki követi az életét?
2010. márc. 1. 11:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

kap nem tudom pontosan mennyit, de 1 millió körüli összeget. ezzel eresztik útjára, hogy kezdje meg önálló életét. 90%-uk elherdálja ezt a soknak tűnő pénzt... és sokuknak nem túl jól alakul az élete, sajnos.


van is erről egy magyar film. ha eszembe jut, megírom, mi a címe

2010. márc. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
1 milla? Ezt nem tudom ki találta ki, de aki élt már önálló életet, tudja, hogy az semmire nem elég. Tisztes életkezdéshez nuku, elherdálni sok...:S
2010. márc. 1. 11:25
 3/15 anonim ***** válasza:
84%
Szerinted ebben a gazdasági helyzetben több 10 millával kellene őket útra ereszteni? Én is sajnálom őket, sőt együtt is érzek velük, de azért mégsem lehet a zsebüket teletömni...
2010. márc. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
95%
Attól függ az összeg, hogy mennyit töltött a gyermekotthonban. Évente X százezer forinttal nő a számlája, amit kikerüléskor kap meg. DE nem kell 18 évesen rögtön kiköltözni, hogyha tanul, akkor még maradhat, max 24 éves koráig. Van utógondozás azoknak is, akik nem tanulnak, ők utógondozói otthonba kerülnek, ahol a napirend mellett dolgozni is tudnak, s ahol szintén 24 éves korukig élhetnek.
2010. márc. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

[link]


közben eszembe jutott a film: Majdnem szűz

2010. márc. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

"1 milla? Ezt nem tudom ki találta ki, de aki élt már önálló életet, tudja, hogy az semmire nem elég."


Ne haragudj, de el vagy szállva elég rendesen...

Engem 18 éves koromban kidobtak otthonról, 0 ismétlem 0 Ft-tal!!!! Még arra sem volt pénzem, hogy kaját vegyek magamnak! Se jogsi, se kocsi se lakás, se mobil! Semmit nem kaptam! (nem úgy mint most a képviselők gyerekei, aki 6 évesen van 2 háza!na de az már más tészta) Volt egy nagyon kedves barátom, aki befogadott. Ennyi! Ha nem tanulsz már, el kell Kezdened munkát keresni! Üdv a "felnőttek világában"!

Ja igen és 1 millából simán talpra lehet állni! Ha Pesten vagy kb havi 30e Ft-ért lehet már társas albérletet keresni, ez úgy havi 50re jön ki plusz még legyen heti 5-10 e Ft kaja 20-40e Ft, vagyis az első hónapod kb 70-90 e Ft! Akkor osszuk már le azt az 1 milliót!!! 14hónap - 11 hónap! Ennyi idő alatt ha nagyon akarsz melót keresni, akkor kizárt, hogy ne találj! Ja és ha már az első hónapban találsz, akkor még marad is! Én anno örültem volna annak az egy millának!

2010. márc. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

11:36 ez relatíve emberinek hangzik...


Nem is arról van szó, h tömjük tele a zsebeiket, csak ez olyan borzalmas lehet, hogy senkid és semmid nincs... Elkeserítő, hogy ilyen van. Erről jutott eszembe...


Életet elvenni nincs joga senkinek. Életet adni bárkinek... Ez a szörnyű

2010. márc. 1. 11:47
 8/15 anonim ***** válasza:
87%
Hát igen.Sok családban nem megoldható, hogy egymillióval támogassák a gyereküket...Mégsem züllenek el,és nem lesznek drogosok...
2010. márc. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
58%
Es miert erdekel ennyire a tema? Csak ugy megkerdezem.
2010. márc. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nem mintha engem 1millával vagy többel engedtek volna utamra, de nekem van lelki, érzelmi támogatás a szüleim személyében, és valakik, akikre mindig számíthatok.


11:49, nem érdekelhet? Valójában egyszer szeretnék egy árvaházat nyitni, de nem igazán tudom, hogy is működik ez, csak nagyon foglalkoztat a téma (nekem sincs egymillám, se kocsim, de lakásom, két egyetemen vagyok államis és mellette dolgozok, ettől még foglalkoztathat a téma ugye?:) )

2010. márc. 1. 12:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!